Weoros Sandor : a tiz lepcso cimu versenek mi az uzenete? Mi kapcsolaTba van a vallassal?
Több állítás megtalálható a Bibliában, de mára már blokkoltam az agyamat sajnos, így lusta vagyok 10 rész ki keresni.
Ha küldessz nekem egy zenét, utána nézek.
Mindegy...
Elkezdem, mert képzelődöm:D
[1. Szórd szét kincseid - a gazdagság legyél te magad.]
A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 6. fejezet
18
Hogy ne az emberek lássák bőjtölésedet, hanem a te Atyád, aki titkon van; és a te Atyád, aki titkon néz, megfizet néked nyilván.
19
Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és ahol a tolvajok kiássák és ellopják;
20
Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, ahol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és ahol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.
21
Mert ahol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.
Hát igazán nincs mit. Többet sajnos nem tudok mondai. De 10 parancosolat terjedt még el a bibliából.
Ezt találtam még neked hozzá:
Meg ezt:
Hamvas Béla 1944-es, Medúza című kötete után figyelt föl Weöresre, de azután az 1945-ben megjelent Teljesség felé volt az a könyv, amelyben a maga teljességében kibomlott Weöres sajátos, lét-visszanyerő költészete. Ez a kötet tökéletesen individualizmusellenes jellegzetességeket mutat: „Szállj le önmagad mélyére / változó egyéniséged alatt megtalálod a változatlan létezést” vagy „Törd át gátjaid / a világ te legyél magad.” A már-már vallásos jellegű tanító szövegei szerint aki lebontja egyéniségét, az felismeri a világban teljes önmagát. A világ diszharmóniája csak látszólagos, mert mindez harmóniát alkot, mint egy hegylánc, vagy a felhők vonulása. A művészet potenciálisan képes ennek a harmóniának a megragadására, bár még nincs ott (a létben). A művészet az ember lehetősége az életből meglátni, megragadni, megalkotni a létet. Az orpheuszi művészet, amely megragadja a létet. Az orpheuszi művészet szép, igaz, harmonikus. A homéroszi művészet torz, hamis, diszharmonikus. Az a kettő között a különbség, ami a mélység és a felszín között. Mindezen megfontolások azután végigkísérték egész életművét, így nagyon is megalapozottan kereshetjük őket a Gondviselés című költeményben is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!