Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy néz ki Jahve?

Hogy néz ki Jahve?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Kaporszakáll, elnyűtt bőrszandál, ragyogó tsztaságú fehér köpeny. Mikulásarc.
2014. szept. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sandor76 ***** válasza:

A nev egy rovidites,Isten nevenek.

Mivel szellemszemely,nem tudhatjuk.

Azt mondja magarol nem lathatja ember,hogy eletbe maradjon.

Azert ,mert olyan nagy a hatalma a dicsosege,es az ereje,amit mi meg most sem tudunk felfogni.

Gondolhatunk itt a csillagok,galaxisok megalkotasara.

2014. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ozmium42 ***** válasza:
2014. szept. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Mózes láthatta Isten dicsőségét, és Ezikiel is.

Ezékiel ilyet látott: "És hang hallatszott a fejük fölött levő boltozat fölül. (Amikor megálltak, leeresztették szárnyaikat.) 26 És a fejük fölött levő boltozat fölött valami zafírkőféle látszott, trónhoz hasonló. A trónhoz hasonló valamin pedig olyasvalaki ült ott fenn, aki kinézetre a földi emberhez hasonlított. 27 És láttam valamit, ami az arany-ezüst ötvözet izzó fényére emlékeztetett, mintha valami tűzféléhez hasonló lett volna körös-körül a belsejében, a csípőjének tűnő résztől fölfelé. A csípőjének tűnő résztől lefelé pedig valami tűzfélét láttam, és fényesség vette őt körül. 28 Volt valami, ami úgy nézett ki, mint a felhőtömegben megjelenő ív a záporeső napján. Így nézett ki a fényesség körös-körül. Olyannak látszott, mint Jehova dicsősége. Amikor megláttam ezt, arcra borultam, és hallottam valakinek a hangját, aki beszélt."


Ha akarod bővebben olvashatsz róla az Ezékiel 1 fejezetében.

2014. szept. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól fésült,egész kellemes modorú társasági úriember.Néha megölet pár 10 ezer embert,ha kedve szottyan.Amúgy jópofa.
2014. szept. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. szept. 25. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!