Ezzel kapcsolatban mi a Katolikus Egyház nézőpontja?
Én gyakorló Római Katolikus vagyok.
A vallásomat komolyan veszem.
Viszont a Krisnás közösséggel is jó kapcsolatot ápolok.
Ezt úgy kell érteni, hogy ha önkéntes munka van, amit ők szerveznek, akkor velük együtt részt veszek, vagy ha gyűjtés van, akkor adok nekik.
Továbbá programjaikkal kapcsolatos szórólapokat is szoktam eljuttatni ide-oda.
Tehát ilyen társadalmi, segítő szempontból együtt működök velük, illetve sokat beszélgetek több Krisna-hívővel.
Egymás vallását tiszteletben tartjuk.
Vannak olyan krisnás ismerőseim, akik ugyanúgy adományoznak katolikus szervezeteknek pl.
Tehát ami összeköt minket, az az istenhit (még ha eltérő is) és a szolgálat.
Én úgy gondolom, hogy ilyen szempontból és az emberi kapcsolatok (barátságok) területén nem a különbségeket kell kiemelni, hanem megnézni, hogy mi a közös alap, mi az, amivel együtt tudunk bármi jót tenni, és azt felajánlani Istennek.
A Katolikus Egyház és gyakorló katolikusok hogyan vélekednek erről?
Ha valóban gyakorló római katolikus vagy, akkor a hivatalos egyházi álláspontot a lelkipásztorod fogja neked tudni megmondani.
Nekem a személyes véleményem az, hogy az egyházban is elkel a segítő kéz, tehát egy katolikusnak sem kell más felekezetekhez járnia, ha karitatív segítséget akar nyújtani. A katolikus egyháznak sok arca van. Ha te vonzódsz a fiatalos, dinamikus közösségekhez, tánchoz, zenéhez, fogsz olyant is találni az egyházban. Én abban semmi kivetnivalót nem látok, hogy beszélgetsz velük, vallási kérdésekben is, de a segítségedet szerintem az egyházadnak kellene felajánlanod és nem más közösségnek.
A probléma az, hogy klikkesedés van a közösségben.
Ami pedig nagyobb méretű, ott bankszámlaszámot kapok válaszlevélben, hogy amennyiben segíteni akarok, arra utalhatok.
Persze, anyagilag is támogatom, de engem érdekel az is, hogy szervezett keretek között tudjak más formában is segíteni. Ez utóbbira ad lehetőséget a közelemben működő egyik krisnás csoport.
Ahogy mondtam, segítségnyújtáskor én nem azt nézem, hogy miben különbözünk, hanem azt, hogy tudunk-e együtt jót tenni. Eddig érdekes módon jobban működik ez a krisna-hívőkkel.
Miután a katolikus egyház karitatív szervezetei végeznek karitatív tevékenységet nem katolikusok lakta területeken is, így gondolom az egyház álláspontját ez tükrözi.
Ami a személyes véleményemet illeti, bármilyen karitatív tevékenységgel embertársadnak segítesz és nem a Krisna Tudatú Hívőknek vagy a reformátusoknak, buddhistáknak stb. Vagyis a segítségnyújtás a lényeg, nem az, hogy azt milyen szervezeti háttérrel teszi az ember.
Római katolikus vagyok. Osztom az elöttem szóló véleményét teljes mértékben. Hozzátéve azt is, hogy az egyház keretein belül működő, illetve az egyházhoz köthető karitatív szervezeteken belül (legalábbis ami a legnagyobbakat illeti), saját tapasztalatom szerint sem igazán működik az önkéntes rendszer. Illetve bizonyára működik bizonyos értelemben, de legalábbis a dolog azon része, ha csak úgy az utcáról bemenve, a segíteni akarás szándékával -mondjuk az idődet/munkádat felajánlva- jelentkezel, az nem túl valószínű hogy bárkit is érdekelni fog különösebben. Mondom ezt a tévedés kockázatával (részben a saját tapasztalatomra támaszkodva).
Mindenesetre azt feltételezem és úgy hiszem hogy Jézus, amikor a legkisebbekről beszélt, az ő megsegítésüket talán nem csak a katolikus egyház berkein, vagy látókörén belüliekre korlátozva értette. A szegény, az akkor is az, ha nem ismeri a Bibliát. Sőt...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!