Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A dohányzás bűn? Vallásos...

Melcsii29 kérdése:

A dohányzás bűn? Vallásos szempontból kérdezem.

Figyelt kérdés

Római katolikus szempontból de máshogyan is érdekelne hogy a nem függőség kategóriába tartozó dohányzás bűn-e..

Komoly válaszokat légyszi...

:/:)



2014. szept. 8. 23:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

A dohányzás szinte mindenféle formában függőséget jelent, szóal nem igazán értem a kérdésed.

Másrészt, ha vallásos szempontból kérdezed, menj át a vallás kategóriába.

2014. szept. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Rm 3,20

Annak okáért a törvénynek cselekedeteiből egy test sem igazul meg ő előtte: mert a bűn ismerete a törvény által vagyon.


Ha idézed a törvényből, akkor pontosabban lehet erre válaszolni. A probléma ezzel a kérdéssel, hogy aki ítél, ítélet alá esik. Ha valaki bűnösnek ítéli azt, aki dohányzik, akkor ő maga micsoda?


Engem egyetlen kérésemre 15 évnyi kemény dohányzástól szabadított meg az Úr, tehát számomra személyes a kérdésed.

Úgy szeresd felebarátodat, ahogy magadat. Ha élvezetből kárt okozol magadnak, az szeretet? Ezt kívánod másnak is? Életnek leheletét kaptad, és cigarettafüsttel büdösítened magad? Döntsd el. De a cigarettázásra nagyon, nagyon könnyű rászokni, és hónapok, évek múltán veszed csak észre, hogy nehezen teszed le.

2014. szept. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

A szenvedélybetegség az. Én is dohányoztam és valóban nagyon könnyű hozzászokni. Mindig próbáltam úgy, hogy ha éreztem, hogy már kezdek rászokni, akkor szünetet tartottam. De ez olyan dolog, hogy nagyon gyorsan kialakul a függőség. Próbálj meg inkább életmódot váltani, s levezetni a feszültséget természetesebb módon.


"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Kor6,12


Jézus teljes szabadságra hív.

2014. szept. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 yuda ***** válasza:

Egyrészt a testről a biblia, -legalábbis a keresztények testéről úgy beszél, hogy a test Isten-Szentlélek temploma. emiatt aki kárt okoz a testének, logikusan bűnt követ el.


Másik megközelítés, ha valaki nem lenne hívő, orvosilag is megállapított, hogy káros az egészségre. Ezt most már kötelező is feltüntetni a dobozokon.


Egyébiránt pedig, ha nem vagy függő, próbáld ki magad: hagyd abba örökre. :)

Ha nem vagy függő, akkor ez nem probléma. Igaz?! :D.

2014. szept. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Ja, ja.

Nem függő - csak éppen most nincs kedve abbahagyni.

2014. szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Igen, mivel a dohányzás bizonyítottan rombolja az egészségedet. Minden, ami az életet és a boldogságot veszélyezteti, rombolja bűn.


Üdv. Péter

2014. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Tehát te bűnös vagy, Péter? Tudod nagyon jól, hogy Magyarországon a levegő szennyezettsége egészségtelen. Tudod, hogy az élelmiszer, amit fogyasztunk a boltból, egészségtelen. Megtehetnéd, hogy elköltözz egy egészséges környezetbe, de nem teszed.


1Tim 4,8

Mert a test gyakorlásának kevés haszna van; de a kegyesség mindenre hasznos, meglévén benne a jelenvaló és a jövő életnek ígérete.


Ha egészségesen akarsz élni, annak van ugyan haszna, de kevés. Hiába élsz vegetáriánus életet, bármennyire is egészségesen élsz, meghalsz. És ráadásul csak elenyészően kevesebb idővel később, mint az elhízott, egészségtelenül élő ember. A kegyelem szempontjából teljesen lényegtelen, hogy 58 vagy 75 évet élünk itt a földön. Ha millió évet is élnénk, annak eljön az utolsó napja, és halálunk után a semmibe veszünk, a tudatlan, érzésektől mentes semmibe, ahonnan a teremtő teremt meg újra.


A dohányzással nem ez a gond. A dohányzással a rabság a gond.

2014. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 szp72 ***** válasza:
64%

Az alkohol fogyasztás bűn? Nem feltétlen, de lehet az is. A bor vidámítja az ember szívét, ez önmagában jó. Viszont nagy mennyiségben tönkre teszi az egészséget, ez rossz.

Mérlegelni kell, hogy egy dolog mennyire ártalmas s mennyire hasznos, ez vonatkozik az alkoholra, dohányra, s mindenre.

A sok cigarettázás biztos, hogy káros és ezért bűn. Szerintem némi pipázás, szivarozgatás, kis cigaretta belefér, ha az tényleg olyan jó, bár ami engem illet, én semmi jót sem találtam bennük.

2014. szept. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Vállalom, én radikális gondolkodású vagyok. Szerintem a rossz az mértékletesen is rossz, nem a mennyiség függvénye. Az alkoholnál engem igazol a zérótolerancia, nem vezethetsz egyetlen pohár alkoholos ital elfogyasztása után sem. Nincsen olyan kombináció, melyben a biztonságos vezetés és az alkoholfogyasztás kivitelezhető lehetne: "Nem találtunk biztonságos változatát az ivásnak és a vezetésnek, nincs olyan pont, ahol alkoholfogyasztás után teljesen balesetmentesen ülhetnénk be a volán mögé." (San Diego Egyetem szociológus-professzora, David Phillips).


A dohányzásnál is ugyanez a helyzet. A dohányfüsttel beszívott nikotin a tüdőn keresztül rendkívül gyorsan bejut a keringési rendszerbe, majd a vér közvetítésével az agyba. Egy átlagos dohányos tüdejébe a cigarettafüsttel 10 év alatt 1 kg kátrány jut be, és 70%-a lerakódik a tüdőben. A kátrány ingerli a légcső és a hörgők nyálkahártyáját, és krónikus, nem szűnő hörghurutot okoz. A szén-monoxid a vér hemoglobinjához kötődik, és megakadályozza annak oxigénszállítását. A dohányosoknak sokféle egészségkárosító hatással kell számolniuk.


A cigarettafüsttel a szervezetükbe került szén-monoxid megakadályozza a vörösvérsejtek oxigénszállítását, mivel jóval erősebben kötődik a hemoglobinhoz, mint az oxigén. Egy átlagos dohányos vérében a vörösvérsejtek 4-7%-a – a nem dohányzó embereknél mért érték 2-3-szorosa – alkalmatlan az oxigénszállításra. Az oxigénhiány pedig többek között rontja a fizikai és a szellemi teljesítményt, lassítja a növekedést és a fejlődést, elősegíti az érelmeszesedés kialakulását.


A dohányzás káros hatásai nemcsak az aktív dohányosokat sújtják, hanem a környezetükben élő embereket is, akik akarva akaratlanul beszívják a dohányfüstöt, vagyis passzív dohányosokká válnak. Azoknak a nemdohányzóknak, akiknek dohányos él a közvetlen környezetükben számolniuk kell a dohányfüsttel beszívott káros anyagok – nikotin, kátrányos égéstermékek, szén-monoxid – egészségkárosító hatásaival. Különösen veszélyes a gyermekek passzív dohányzása, hiszen fokozza a hirtelen csecsemőhalál, az asztma, a légúti gyulladások kockázatát. Statisztikai adatok szerint a nemdohányzó tüdőrákos betegek 30%-a volt passzív dohányos.


A 7-es hozzászólónak: minden ember bűnös. Én kiköltöztem Budapestről az agglomerációba, ráadásul magaslatra, így hála Istennek élvezem a tiszta levegőt. Amit csak lehet termesztünk a kertben, és befőzünk, tönkölybúzát veszünk, azt őröljük frissen és abból sütünk kenyeret. Részemről nem fogyasztok húst és minimális a tejtermék fogyasztásom is, vagyis mindent megteszek azért, hogy egészségesen éljek.


Az I.Tim. 4:8-ban szereplő "sómatiké gymnasia" eredetileg atlétikai gyakorlatot jelentett, de itt a tévtanítók törvényeskedő, aszketikus követelményeire vonatkozik. Az öncélú aszkézis egy bizonyos fajta kegyes testkultuszhoz, és ezzel kudarcra ítélt önmegváltó kísérlethez vezet. Ennek azonban semmi köze az egészséges életmódhoz. Maga Pál apostol biztat erre: "Végezetre, atyámfiai, legyetek jó egészségben, épüljetek, vigasztalódjatok, egy értelemben legyetek, békességben éljetek; és a szeretetnek és békességnek Istene lészen veletek." (II. Kor. 13:11.)

János apostol is: "Szeretett barátom, kívánom, hogy mindenben jól legyen dolgod, és légy egészséges, a mint jó dolga van a lelkednek." (III.Jn. 2).


A Biblia szerint az ember oszthatatlan egész, szorosan összetartozó és együttműködő élő szervezet. Ezért "mindenben jól van dolga" annak az embernek, aki szövetségre lép Istennel, és a megváltás erői munkálkodnak benne. Isten minden vonatkozásban egészségessé akarja tenni - lelkileg is, testileg is.


Üdv. Péter

2014. szept. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%

Péter, szóelemzés helyett olvasd el az ITim 4-et, szótárlapozás nélkül rájöhetsz, hogy köze nincs gimnasztikához.


Az alkoholfogyasztással kapcsolatban volt anno vitáni, amire persze nem reagáltál, miután bebizonyítottam a professzor úr előadásából, hogy bizony van az a szint, amikor az összpotosítást segíti. Ezt hívták az olimpikonok célzóvíznek, amit használtak is. Persze ezt a mennyiséget nem szabad túllépni. Oldalak ezrei foglalkoznak a mértékletes borivás áldásaival és sorolhatnám. De ha te nem iszod, örülj neki, de az már visszás, mikor a kegyelem hirdetése helyett testi célkitűzésekre tanítotok. Erről beszélt Pál. És még folytathatnám a vitát, de nem érdekel...

2014. szept. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!