Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mózes második könyvében h van...

Mózes második könyvében h van 613 micva?

Figyelt kérdés
Most kezdtem olvasni a bibliát és úgy tudom mózes második könyvében vannak a törvények ami 613db. Na most én mindjárt a végén járok már az exodusnak és volt egy rész ami a kivonulással foglalkozott Egyiptomból, volt egy nagy adag rész ami azzal foglalkozott h a bizonyság ládája h nézzen ki mekkora legyen illetve az oltár a ház sátor h lehet kialakítva és van egy nagyon kis rész ami a törvényekkel foglalkozik pl szombat tartása, pészach ünneplése stb. de ez közel nem 613 törvény. Hol a többi?

2014. szept. 8. 13:26
 1/7 megfelelő ***** válasza:
Ezt inkább a Slomótól kérdezd a zsido.com-on.
2014. szept. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itt is vannak 1-2 hozzá értő ember. Megvárom még nneddudgi vagy asher alexandrin válaszát, ha nem jön akkor megnézem zsido.com-on.
2014. szept. 8. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Mózes 3. könyvét (!) nem véletlenül nevezik a törvény könyvének. A 2. könyv a kivonulás könyve.
2014. szept. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor rosszul emlékeztem és nem a második könyvre mondták ezt. Köszönöm a választ.
2014. szept. 8. 15:01
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
666 van.
2014. szept. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 613 parancsolat NEM csak Mózes 2. könyvében van benne. Ott a törvényt kapják meg a zsidók, és nem 613-at, csak 10-et. A 613 már a teremtésől számoltatik: (nem pontos idézet) "szaporodjatok és sokasodjatok és töltsétek be a földnek egész színét és hajtsátok uralmotok alá..." ez rögtön 3. 13 már megvan. A többi hatszáz mind az Ószövetségben van, viszont azok már NEM "érvényesek" az Újszövetségi korszakra (amiben élünk), mert ugye meglett mondva, hogy a mi parancsolataink a szívünk hústábláiba lettek belevésve, magyarán ún. lelkiismereti korban élünk. Ez nem azt jelenti, hogy azt csinálsz amit akarsz, hanem azt, hogy képes vagy ellenállni a világnak és nem mész a sodrással. Ahogy Pál ap. is mondta: "mindent lehet, de nem minden épít" (szintén nem pontos). Ez azt jelenti, hogy drogozhatsz, alkoholizálhatsz, stb., de akkor meg fogsz halni és a pokolra jutsz. Ami régen rossznak számított, ma is az, csak nincsenek kikötések, hogy "ha ezt és ezt teszed, ez és ez lesz...". Itt szabad akaratod van arra, hogy eldöntsd: Istent akarod szolgálni, és a Mennybe akarsz kerülni, vagy nem.
2014. szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát annak nem érvényes aki elfogadja az újszövetséget, de egy zsidó nem fogadja el és neki be kell tartani a parancsolatokat.
2014. szept. 10. 10:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!