Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az új Noé...

Mi a véleményetek az új Noé filmről?

Figyelt kérdés
2014. szept. 3. 19:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Nekem kicsit furcsa, hogy belemagyarázták a teremtéstörténetbe az evolúciót, mert ahhoz, hogy ezt meg tudják tenni, felcseréltek 2 napot.
2014. szept. 3. 19:20
 2/7 megfelelő ***** válasza:
Szerintem egy nagy 0.
2014. szept. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tömény unalom és semmi köze Noéhoz maximum annyi, hogy a főszereplő neve Noé és egy-két egyezés van a történettel, de egy nagy nulla.
2014. szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Kíváncsian néztem meg és nagyot csalódtam. Bár azt írták, hogy igyekeztek a Bibliai történet alapján megírni, ahhoz semmi köze nem volt. A Biblia alapján ugyanis Noé 120 évig építette a bárkát, és közben folyamatosan hirdette az Isten ítéletét a többi embernek. Az eredeti történet szerint 8-an menekültek meg, Noé a három fiával és azok feleségeivel, itt egyáltalán nem így volt. Mindenféle misztikus lények építették a bárkát viszonylag rövid idő alatt tudatosan elzárkózva a többi embertől. Itt csupán 2 asszony volt a bárkán, és Noé az egyiket meg akarta ölni a gyermek születése miatt. Döbbenetesen nagy különbség.


Látványvilágban egyébként nem volt rossz a film, csak épp a lényeg: a mondanivaló hitelessége volt megkérdőjelezhető...


Üdv. Péter

2014. szept. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy nagy nulla, Nóe fiai ha jól tudom, a Biblia szerint 100 évesek voltak, amikor kezdték építeni a bárkát. Voltak feleségeik.

Az evolúció belemagyarázásával nagyon elrontották.

Nóe látomásai is semmirevalók, hiszen Isten neki kijelentette mit kell tennie, nem csak ilyen képeket adott az elméjébe.

Az őrzők?? Mivan?? Elég beteges. Habár lehet, hogy összekombinálták azzal a résszel, amikor az angyalok még az aszzonyokkal közösültek, és lám-lám.

Nóe kiakarja irtani a földet, mi van?? Ez is nagyon túlzás.

Mondjuk a végét is elcseszték, mivel a legkisebbik fia nevette ki az apját, és a két másik fiú takarta el a szemérmét, nem a nő(Emmácska).


Szóval egy nagy semmi. Hólivúdi film.

Nagyon távol áll a Bibliától.

2014. szept. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor egy kis ellenvélemény :)


Nekem nagyon tetszett a film, bár hozzá kell tennem, hogy nem vallásos szemmel néztem.

A bibliai sztorit valóban elég lazán kezeli, de a saját mondanivalója bőven és elég keményen meg van. Az emberi önzés, gonoszság, szeretet, küldetéstudat problémái mind remekül megjelennek. A film első fele szerintem se túl erős, de a vízözön utáni rész egy nagyon erős dráma.

A látvány pedig elképesztő és nem is feltétlen a speciális effektekre gondolok, hanem az egész megjelenéséről, színek, beállítások és monumentális zene. A színészi alakítások Emma Wattson kivételével nagyon rendben voltak.

Szóval számomra 2014 nagy meglepetése volt, sajnálom, hogy kevés embert érintett meg. De hát nem vagyunk egyformák ugye.

2014. szept. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Khaksi.
2014. szept. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!