Minden hívő szólhat nyelveken? Nekem miért nem sikerül, hogyan lehetséges?
Kedves kérdező! Méltányolom a buzgalmad, de van egy fontos igazság, amit figyelmen kívül hagysz. Bármekkora legyen is a buzgalmad, vagy a hited, ha nem a pontos bibliai ismeretnek megfelelően, azaz nem Isten akaratával összhangban gondolkozol, Isten előtt nem fog eredményes lenni.
Itt találsz rá bibliai választ:
Vannak közösségek, ahol cáfolják Isten csodáit.
Vannak közösségek, ahol azt állítják, Isten ajándékai nem léteznek, vagy haszontalanok.
Vannak közösségek, akik azt tanítják, hogy Isten megszűnt szellemi ajándékokat osztogatni.
...és vannak közösségek, ahol mind a sok ezer ember szól nyelveken, mert hisznek a bibliában leírtakban, hisznek Istenben.
Érdemes lenne egy ilyen közösségbe elmenned, eljárnod. Ezek a pünkösdi-karizmatikus gyülekezetek. Ott Isten ajándékai és csodái a mai napig használatban vannak, hiszen szükségesek.
Betegek ma is vannak, akik gyógyulni szeretnének és bizony sokan szeretik Isten ajándékait is. Ha már adja, fogadd el. Egyetlen ajándék sem szűnt meg és mind hasznos.
Akik szerint haszontalan, meg is érdemlik.
Hallottam olyanról, hogy valaki spontán megkapta egyedül otthon, amikor imádkozott, de többségében hasznos, ha az ember olyan támogató közösségben van, ahol már mindenki szól nyelveken és gyakorlati segítséget kap.
"A nyelveken szólás jel,a hitetlen zsidók felé,akik nem hitték el ,hogy a pogányokra is kitöltetett a Szent Szellem."
Egy ember a fentieket írta nekem, mint kioktató felvilágosítást, pedig hát az idézett linken ez olvasható:
"Az első században a szellem természetfölötti ajándékai — beleértve a ’nyelveken szólás’ képességét is — azt támasztották alá, hogy Isten már nem a zsidó imádati rendszert, hanem az újonnan megalapított keresztény gyülekezetet helyesli (Héb 2:2–4). Miután az első században ez a cél be lett töltve, szükséges-e napjainkban újra és újra igazolni ugyanazt?"
De a többi is elgondolkoztató:
"Az első században a ’nyelveken szólás’ képessége lendületet adott annak a nemzetközi tanúskodómunkának, amellyel Jézus a követőit megbízta (Máté 28:19; Csel 1:8; 2:1–11). Így használják fel ezt a képességüket azok, akik ma ’nyelveken szólnak’?
Amikor az első században a keresztények ’nyelveken szóltak’, az adott nyelvet ismerő emberek megértették a mondottakat (Csel 2:4, 8). Ma rendszerint „nyelveken szólás” címén nemde értelmetlen kijelentések törnek ki önkívületi állapotban lévő személyekből? (De ha mégis értelmes lenne a beszéd, az első sz.-i célját elvesztvén ki és mire is használja?)
A Biblia rámutat, hogy az első századi gyülekezetekben a ’nyelveken szólás’ csak két vagy három személyre korlátozódott, akik bármelyik összejövetelen tehették ezt, de csakis „egymás után” szólhattak, és ha nem volt magyarázó, akkor hallgatniuk kellett (1Kor 14:27, 28, ÚRB). Ez érvényesül ma is?"
Kedves kérdezö, nyelveken csakis akkor fogol tudni beszélni, ha megtanulod.
A 24-es jól magyarázza, a Bibliát veszi alapul. Ezt mindnyájan kikereshetjük otthon a saját Biboiánkban.
Tényleg nem értem, minek egy akkora összevisszaságot szólni, amit senki sem ért??
Aki több nyelven beszél érthetöen, normálisan, az csakis úgy, hogy megtanulta.
Péter apostol a Szent Szellem kitöltése után, sem nem összevissza beszélt, hanem érthetö nyelven, a Cselekedetek 2. része szerint a más nyelveken beszélö zsidók megértették.
Szia!
Az a "hiba" (ha ezt annak gondolod), hogy normális ember vagy!
Annak az érthetetlen halandzsázásnak, amivel a p.k. gyülekezetek önmagukat szórakoztatják, legfeljebb annyi hozadéka van, hogy a kereszténység és az idiotizmus közé egyenlőségjelet varázsolnak.
Válaszold meg magadnak! Jézus Krisztus szavai érthetően, kristálytisztán csengenek vagy érthetetlen katyvaszként manifesztálódnak?
Szia!
A nyelveken szólás Istennek egyik lelki ajándéka, amely - a többi lelki ajándékhoz hasonlóan - "haszonra adatik" - mégpedig "Krisztus testének" - vagyis az egyháznak az építésére. Erről szól Pál apostol első korinthusi levelének 12. fejezete, amely így zárul: "némelyeket rendelt az Isten az anyaszentegyházban először apostolokul, másodszor prófétákul, harmadszor tanítókul; azután csodatévő erőket, aztán gyógyításnak ajándékait, gyámolokat, kormányokat, nyelvek nemeit. Avagy mindnyájan apostolok-é? Vagy mindnyájan próféták-é? Avagy mindnyájan tanítók-é? Vagy mindnyájan csodatévő erők-é? Avagy mindnyájoknak van-é gyógyításra való ajándéka? Vagy mindnyájan szólnak-é nyelveken? Vagy mindnyájan magyaráznak-é? Igyekezzetek pedig a hasznosabb ajándékokra." Ezek alapján egyértelmű, hogy nem minden hívő szól nyelveken.
Üdv. Péter
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!