Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A BME (illetve annak környezet...

A BME (illetve annak környezetében) milyen református bibliakör vagy hasonló szervezetek müködnek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 22:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Elsősorban az ateizmus az nem egy vallás(ha arra értetted) és egy szóval sem mondtam h ateista vagyok. Arról, h "nem divatos" vallásban hiszel az a te dolgod, felőlem hihetsz akár Thorban is vagy Zeusban, a válaszom ugyanaz : neked kell megtenned az első lépéseket ahhoz h ne legyen széthullóban az életed és nem feltétlenül kell egyből egy istenhez fordulnod.

Rendes lányok vannak a Morrisons nevű pubban is, nem hiszem h a bibliakör az a csajozás helye.


segíteni akartam a válaszommal, de ahogy látom nem vagy túl "open minded" , főleg a homokos beszólásod után...

sok sikert!

2010. jan. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
morrisonsba valljuk be, nagy létszámmal vannak könnyüvérű nők.szoktam oda járni, bár rendszerint elkap a klausztrofobia mire végigvergödöm magam a wc-ig mondjuk.de most mondj egy olyan dolgot, ami aboszult kizárja, hogy a bibliakörön lehessen ismerkedni lányokkal (a milyenségükkel van baj, ez is valami sztereotipia az oda járokat illetöen?)
2010. jan. 19. 14:41
 23/30 anonim ***** válasza:

"a milyenségükkel van baj, ez is valami sztereotipia az oda járokat illetöen?"


például ha szexuális életet akarsz élni házasság előtt, akkor nem hiszem h a Bibliakör feltétlenül a legjobb hely, tudtommal oda olyanok járnak akik a bibliai szigorú életmódot folytatják, bár léteznek kivételek, az egyik haveromnak van igen keresztény barátnője és ahogy hallom elég nagy a csaj libidója.


Valamint feltételezem h Bme-és vagy. Gondolom akkor fizikát is tanulsz, tehát racionálisan gondolkodol és szereted is ezeket a témákat. Ha egy nap a mikrohullámú kozmikus háttérsugárzásról elmélkedel mint az Ősrobbanás egyik jellegzetessége (amit ugye egyetemen tanulsz), akkor nem hiszem h jól jönne ki ha a Bibliakör nemes egyszerűséggel azt mondaná, h ez hülyeség.


ez csak egy példa volt... tudnék még ilyet mondani.


bár nem tudhatom h te milyen beállítottságú vagy, lehet h tényleg egy ilyen helyre van szükséged, ami nem baj, nincs is bajom vele, de furcsának találom h pont egy műszakis ilyen világmagyarázatokra vágyik.

Engem speciel taszít ez a gondolat, szerintem pl egy mérnök minimum ezt a részét kéne értse és ne higgye, remélem megérted...

2010. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
nagyot tévedsz, ha azt gondolod, hogy a vallás és a tudomány kizárják egymást, de ezzel együtt le is leplezted magad, hogy nem ismered eléggé a természet törvényeit.oké ösrobbanás, de miért lett ösrobbanás, elötte mi volt, és egyáltalán MIÉRT lett a világegyetem, a tudomány megprobálja megmondani, hogy mindez hogyan ment végbe, mig a vallás a miértre ad választ.minden tudós eljut magában addig, hogy el tudja fogadni, hogy ez a világ nem csak ugy lett, hanem ez TUDATOS cselekmény eredménye.a másik dolog, meghogy attól, hogy valaki keresztény még jókat kefélhet házasság elött is, hisz nincs ilyen nevetséges szabályokhoz kötve (amit a katolicizmus szépen sztereotipiává tett), egyszerüen itt is a milyenség számit...tood, nem füvel fával, csak akit szeretsz.azt hiszem ezt mondja a jó erkölcs is, de azt jobban elfogadja az ember, mint hogy holmi vallás parancsolgasson neki az életben.
2010. jan. 19. 15:18
 25/30 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem azt mondom h a vallásos hit és a tudomány kizárná egymást! ezt a keresztények mondják! A természet törvényeit amennyit tudok belőlük azokat egész jól tudom, mivel elég alaposan visszakérték tőlem az egyetemen.


Pontosan úgy beszélsz mint egy Intelligens Tervezettség hívő, és ott nagyot tévedsz amikor azt mondod h ".minden tudós eljut magában addig, hogy el tudja fogadni, hogy ez a világ nem csak ugy lett, hanem ez TUDATOS cselekmény eredménye"

A legnagyobb tudósok nem hisznek Tudatos cselekvésben. Mivel a legtöbb tudós ateista. ha kérsz listát akkor írok neked ateista tudósokról, ez igazán könnyű feladat.


hülyeség az is h az evolúció az ateista filozófia. Rengeteg hívő evolucionista tudós van. (ezt nem írtad, de sejtem h így gondolod)


Néhány hívő evolucionista :

- George V. Coyne : Jezsuita szerzetes, csillagász, egykori Vatikáni Csillagvizsgáló igazgatója.

- Darrel R. Falk biológus

- Robert T. Bakker A pünkösdi-karizmatikus mozgalom tagja, őslénykutató

- Theodosius Dobzhansky Orosz Ortodox genetikus, zoológus, evolucionista biológus

- Francis Collins a Non-denominational Christianity tagja, genetikus

- John F. Haught római katolikus teológus

- Alister Edgar McGrath anglikán biofizikus

- Kenneth Raymond Miller római katolikus biológus

- John Polkinghorne részecske fizikus és anglikán teológus

- Thomas Berry ökológus, katolikus


A listát természetesen lehetne folytatni


ezt még figyelmedbe ajánlom :

http://www.youtube.com/watch?v=q9a-lFn4hqY

2010. jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
hisznek abban amit elgondoltak a világról.már nem azért, de hogyha a Teremtő elintézte, hogy legyen mechanikánk meg termodinamikánk és sorolhatnám, akkor miért ne tehetné meg, hogy évezredeken keresztül emberek tudják, hogy mit üzen nekik, miket mondott, és hogy miket osztott meg lényegéből velünk.itt a Bibliára gondolok, egy Teremtő, egy valódi Isten nem hagyhatja, hogy csak ugy mindenféle kitalációk legyenek neki titulálva és évezredeken keresztül érvényben hagyva, ráadásul ugy, a dolognak generáciokat és világkorszakokat meghatározó ereje van.mert a Biblia ilyen.
2010. jan. 19. 15:46
 27/30 A kérdező kommentje:
mármint nem kitaláció, hanem olyan kijelentések vannak benne, amit érdemes elhinni.és evoluciorol azt hiszem nem ir.
2010. jan. 19. 15:48
 28/30 anonim ***** válasza:

"emberek tudják, hogy mit üzen nekik, miket mondott, és hogy miket osztott meg lényegéből velünk.itt a Bibliára gondolok, egy Teremtő, egy valódi Isten nem hagyhatja, hogy csak ugy mindenféle kitalációk legyenek neki titulálva és évezredeken keresztül érvényben hagyva, ráadásul ugy, a dolognak generáciokat és világkorszakokat meghatározó ereje van.mert a Biblia ilyen."


Csak szólok h a Korán , a Védák , a Zend Avesta, a Sziddharta, a Tao Te King is ilyen. Néhány pedig a Biblia előtt íródott. Csak példaként a Védák kora Kr. e. 1500-1000 re tehető, de sok védikus úgy gondolja h öröktől fogva létezik.

Szóval h ha ez az érved akkor nem egy túl jó érv. Ezt nem kötekedésből mondom, csak h halljál ezekről is.


"mindenféle kitalációk" hát igen a Noés történet az, persze a többi vallás szentkönyvében is találhatóak hasonló kaliberű mesék amik megmosolyogtatják az embert. Nem kell ezeket annyira komolyan venni.


Miért nem mondod azt h hiszel a keresztény Istenben annak ellenére h nem lehet bebizonyítani h a Biblia az isten szava, mert ez jó neked ? mert szereted a keresztény kultúrát, szereted a Jézusos sztorit, szereted a bibliai morált, mert szeretsz hinni a hit erejében, mert megnyugtat az a hit h nem vagy együl a világban, mindig van valaki aki figyel rád ...


minthogy nyíl egyenest menni a tudomány eredményinek és Noés szintű fantáziatalálmányok mellett érvelni a racionalitás minden eszköze nélkül.


ezért nem tartom túl jó dolognak a Bibliakört .. tagadhatatlanul sok jó dolgot megtanulsz, viszont rengeteg képtelenség is rádragad és szentül fogsz hinni mindenféle badarságban.


és még valami ..

Létezhet-e elegánsabb módja az ember "megteremtésénél" mint az evolúció? szerintem nem!

2010. jan. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

A tudomány elől mindig egyre messzebbre menekültek az istenek. Először a fákban, füvekben laktak, aztán elköltöztek a hegyekre, majd amikor megmásztuk őket, már az égbe mentek, most amikor repülünk és távcsövekkel nézzük az eget és egyre több jel mutat arra, hogy valami ősrobbanás esetleg hasonló dolog volt, Istent az előttre rakjuk, de mi lesz akkor, amikor már tudni fogjuk, hogy mi volt előtte?


Túl korlátozottak vagytok szerintem. Istent egy embernek képzelitek el, férfinak, nagy szakállúnak és fehérnek.

2010. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
én pont emiatt szeretnék bibliakörbe járni, hogy jobban megismerjem! nem hiszem, hogy az "egyszemélyes" vallás az müködöképes.
2010. jan. 24. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!