Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallást válasszam?...

Melyik vallást válasszam? Evangélikus vagy kálvinista református?

Figyelt kérdés

22l vagyok.

Sem engem sem az idősebb testvéreimet nem keresztelték meg.

Azóta nővérem evangélikus lett 14 évesen.

Bátyám 25 évesen katolikus.

Egy darabig jártam evangélikus hittanra meg néha templombe meg karácsonykor színdarabban is szerepelhettem ott.ez régen volt.

Azóta,kb. kilenc éve nem voltam templomban csak esküvőn meg a bátyám keresztelőjén illetve a hugom keresztelőjén.ő is 14 évesen lett evangélikus.

Leginkább valami újat szeretnék megismerni,az evangélikus templomban olyan idegennek érzem magam a katolikusban meg szinte félek a nagy monumentális arany cirádás építéstől.

Viszont voltam erdélyi református templomban és elég otthonos volt.

Kérlek csakis értelmes véleményeket írjatok!

Köszi


2014. aug. 12. 10:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt, amelyik közel áll hozzád. Ne mások határozzák már meg a vallásodat! Régen rossz, ha ez nem megy magadtól.
2014. aug. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
23%

Szerintem inkább katolikus legyél.

Azt követi a többség az országban.

2014. aug. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

221 évesen szerintem már mindegy :-DDDD


komolyan meg csak akkor ha tényleg hiszel benne és azonosulni tudsz vele

ne akaratból akarj vallásos lenni hanem meggyőződésből !


hinni nem a templomban kell !

hanem Istenben

Biblia : (már nem tudom hol írják benne) de a lényeg h ne emelj templomot mert a tested Isten temploma !

2014. aug. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

22l-t írtam.


Sosem tartoztam sehova ezáltal nekem fontos lenne egy közösség.

2014. aug. 12. 11:02
 5/15 anonim válasza:
Szerintem más vallásokat is meg kellene ismerned. Nem csak ezek léteznek a világon...
2014. aug. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!!! Szerintem járj el több helyre, próbálj ki több egyházat, ami még belefér az értékrendedbe, olvass utána, melyik ág miben különbözik, és amelyiket a hozzád legközelebb állónak érzed, amelyikkel azonosulni tudszés ahol jól érzed magad, azt válaszd! De pl vannak olyan keresztény vallások mint pl

. A baptista meg a golgota gyülekezet stb. Ahol nincs is keresztelés hanem bemerítkezés. Ott pl. Akkor teheted ezt meg, ha ténxleg te úgy döntessz hogy azt a közösséget választod, nem pedig a szüleid választották. Járj utàna előtte mindenképp! Nem hajt a tatár :)

2014. aug. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Nagyjából egyet értek az előttem szólókkal...

Nézz szét, amerre gondolod, és oda menj, ahol MEGGYŐZŐDÉSED szerint van a helyed. Azért csak, hogy beállj a megkereszteltek sorába - kár megkeresztelkedj. A közösséget úgy is élvezheted, hogy nem keresztelkedsz be.

Véleményem szerint jó, ha a Biblia az alap a választásban - nem pedig az amit mások gondolnak. Én 14 évesen keresztelkedtem meg, immár 21 éve és ma sem mennék máshova. Megtaláltam azt ami logikus, összhangban van a Bibliával és valódi közösséget nyújt - nemcsak itt ahol lakom, hanem más városban is.

2014. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 jonyka01 ***** válasza:

A két vallás alapja nem sokban külömbözik. Az evangélikus gyakorlatilag a Lutheránus ág, ez után jött létre a Kálvinista. Az evangélikus ág a németektől maradt meg, a magyar inkább kálvinista általában. Arra vigyázz, hogy ne "ál-egyház" legyen, vegyék is komolyan a bibliát. Ezt a modern egyházaknál gyakran benézik mostanában. Jó hangulattal csábítják a fiatalokat, de labilisak. És ez alatt nem azt értem, hogy szentfazéknak kéne lenniük, csaupán nem a végletekig álszentek és képmutatónak.

Erdélyben valószínűleg Kálvinista templomban járhattál, itt a szászok voltak evangélikusok, de ők már "nincsenek". Ez pedig megint mást jelent, az Erdélyi valláshűbb, a közösségek összetartóbbak. Tudom, hogy sztereotűpnek hangzik, de kicsik a gyülekezetek, ez összetartást is eredményez.

2014. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha ezt a GYK alapján akarod eldönteni, akkor egyik sem. De tényleg. Először ismerd meg alaposan mindkettőt, és akkor már magadtól is el fogod tudni dönteni.
2014. aug. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Miért érzed úgy, hogy feltétlenül fel kell venned valamilyen vallást? Eddig is elvoltál nélküle, nem igaz? :)

Miből gondolod, hogy ha elkezdesz hinni valamilyen irracionális meserendszerben, akkor jobbá válik az életed, vagy betöltöd vele azt a hiányt, amit jelenleg érzel? Hiszen az erkölcsöt már beléd nevelték a szüleid, emiatt már nincs rá szükséged hogy a vallás vezessen. Ha a társaság hiányzik, akkor meg vannak ennél produktívabb közösségek is a világon.


Félre ne érts, nem lebeszélni akarlak a vallás felvételéről, nekem aztán tökmindegy, hogy mit teszel. Csak kíváncsi vagyok, hogy mi az oka, hogy egy vallási közösséghez áll szándékodban csatlakozni.

2014. aug. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!