Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszitek, hogy beteljesülni...

Hiszitek, hogy beteljesülni látszik a Fenevad bélyegéről szóló jóslat?

Figyelt kérdés

„Azt is teszi mindenkivel [a hamis próféta], kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az ő jobb kezökre vagy a homlokukra bélyeget tegyenek; És hogy senki se vehessen, se el ne adhasson semmit, hanem csak a kin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének száma. 18 Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat.” (Jelenések könyve 13:16-18)


Ezt úgy kérdezem, mint egy egyszerű, hétköznapi ember. Nem vagyok keresztény, nem tartozom semmilyen felekezethez. Csak egy ember vagyok, aki figyel és megdöbben a világ alakulásán.


2014. aug. 11. 14:41
1 2 3
 1/22 Pendulum92 ***** válasza:
Pontosan mire érted a mai világban a jóslatot? Adóhatóságra?
2014. aug. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Érthető arra is, de ez csak egy része a folyamatnak. Inkább az egyre inkább betörő chip rendszernek. Egyelőre csak kártyákra korlátoznak, amivel persze azt hitetik el, hogy ez számunkra kényelmesebb magoldás, ergo nem korlátozva vagy, hanem lehetőségek nyílnak meg előtted. Miközben a pénzforgalmad egyre jobban ellenőrizhetővé vélik. Ezzel fokozatosan visszaszorul a feketekereskedelem. Újabban az iskolások bérleteit is chip kártyákra akarják felváltani, bankszámlára érkezik a fizetésed, lassan mindent csak átutalással tudsz lebonyolítani. A készpénzforgalom visszaszorítására gondolok, valamint a kontrollra, végül a totális kontrollra. A kutyákba kötelezett chip csak egy próba.
2014. aug. 11. 15:31
 3/22 Pendulum92 ***** válasza:
Tényleg van ilyesmi jelenség. De hogy ez tényleg csak egy spontán folyamat-e, vagy szándékos, kissé összeesküvés szerű dolog-e, azt nehéz megmondani.
2014. aug. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem állítom, hogy szándékosan halad a világ efelé. Lehet spontán folyamat, ami végül eredményezi a Bibliában leírtakat.
2014. aug. 11. 15:45
 5/22 A kérdező kommentje:
4. Nem látok összefüggést a kérdésem és a hozzászólásod között, még viccből sem.
2014. aug. 11. 15:56
 6/22 Pendulum92 ***** válasza:

Amúgy kis közösségekben, mondjuk egy városállamban is hasonló folyamatok zajlanak le társadalmi szinten, mint a mai világban, mikor dübörög a globalizáció, olyan a világ, mint régen egy nagy város. Ugye minden nagy birodalom és városállam idővel elbukik ezen okok miatt.


Innen könnyen el tudom képzelni a jóslatokat valódinak, csak arra kellett felfigyelni, hogy a világ is mintha hasonlóan viselkedne. Tehát lehet felfedezték, hogy lezajlottak bizonyos dolgok egy városban, és egy birodalom is kezdte mutatni a hasonló jeleket.

2014. aug. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Pendulum92 ***** válasza:
Ez persze egyes hívőknek sértő, akik ezen jóslatokat egyedül Isteni eredetűnek tulajdonítják.
2014. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Én nem tudom minek tartsam, de érdemes elolvasni Peter&Paul Lalonde-Fenevad bélyege című könyvet. Figyelemre méltóak az összefüggések.
2014. aug. 11. 16:24
 9/22 anonim ***** válasza:
32%
Hát szerintem a kacsák jó fejek.
2014. aug. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 sandor76 ***** válasza:

Igen.

ahhoz,hogy egeszen pontosan megertsuk mik ezek a jelek,es hogyan kerul valakinek a kezere ,vagy hogyan nem fogadja el valaki,meg kell vizsgalni mit ir a Biblia ezekrol az utolso napokrol ,amit Jezus is elore megjovendolt,ill.profeciat mondott.

A profeciak pedig mindig beteljesednek,jelentese is elore megirt tortenelem.

Van egy nep,amely nem fogadja el ennek a fenevadnak a pecsetjet,ezt viszont mindenki maga vizsgalja meg,valoban igy vannak-e a dolgok,ahogy a Biblia feltarja.

Amirol eddig szo volt ,eppen csak a szegelye annak ami valojaban,ennek a fenevadnak,akit satan iranyit,a tenykedese.

Sokkal mellyebb ertelme van,amitol ezekben az idokben elvalik ki szolgalja Istent szamara elfogadhato modon es kik nem.

Ezek mind osszhangban vannak,Jezus legtobb peldazataval,es profeciaival.

Csupan meg kell vizsgalni,es lathatjuk mirol van szo.

2014. aug. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!