Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitler mikor mondta azt, hogy...

Hitler mikor mondta azt, hogy "Legyőztem Jehovát! "?

Figyelt kérdés
Jehova Tanúitól hallottam ezt,de a google se ír róla semmit szóval ez nekem elég fake gyanús.Esetleg valaki?

2014. júl. 30. 01:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nos kedves ..., nem csak az Őrtoronyból vesszük az információinkat ..., vagy neked ezt adták be?! Óh, akkor becsaptak téged. Ebben a világban élünk mi is, van még információforrás bőven. Csak megválogatom és utánanézek, hogy kiét fogadom el. De úgy látom itt sokan nem buzgólkodnak ebben - mintha válogatás nélkül ennének össze mindent. Ez bizony megüli a gyomrukat. :-)
2014. júl. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem ezt adták be, hanem ezt tapasztalom. A legtöbb Tanú olyan sötét, hogy arról ódákat lehetne írni..Tipikus példa erre, mikor alapvető tudományos tényeket kritizálnak, de megcáfolni még eddig egyiknek sem sikerült, csak pampognak, hogy "az evolúció hülyeség, mert a Bibliában más van írva"..Ugyan..
2014. júl. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szóval szerinted az evolúció "tudományos tény"? Ezzel sok mindent elárultál arról, hogy neked mi a 'tudományos' és mi számít 'ténynek'. A te dolgod! De ez itt off.
2014. júl. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Miért, nem az? Jehova Tanúin, és pár fundamentalista keresztényen kívül mindenki elismerni az evolúciót.
2014. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A „tudományos módszer” a következő: a történések megfigyelése; a megfigyelésre alapozva elmélet felállítása, hogy mi lehet igaz; az elmélet ellenőrzése további megfigyelésekkel és kísérletekkel; annak megfigyelése, hogy az elméleten alapuló jóslatok valóra válnak-e. Vajon ezt a módszert követik azok, akik az evolúcióban hisznek, és tanítják azt? Nem! Nem, mert ezt nem is lehet ellenőrizni.



"Balázs Nándor álláspontjára helyezkedem (Magyar Tudomány, 97/8. p. 981.): "A természettudományok az utolsó négyszáz évben létrehoztak egy konszenzust a bizonyítás fogalmát illetően. Ez matematikai és kísérleti kritériumok kielégítéséből áll. Ha ezek ki vannak elégítve, a tudomány annyira tudomány, amennyire lehet. Ha nincsenek kielégítve, de úgy teszek, mintha ki lennének, akkor áltudományokat űzök." Noha Balázs Nándor definíciója inkább a fizikát, mintsem a biológiát tartja szem előtt, lényegében, alapvető gondolati tartalmában, a biológiára is alkalmazható.


Az evolúciótan két bázisa az abiogenezis és a transzformizmus. Ezeknek a jelenleg tapasztalt természettörvényekkel összhangban levő, a tapasztalati jelenségeket koherens rendszerbe foglaló elmélete - amely tudományosságuk kritériuma volna - nemhogy nem létezik, de ilyen elméleteket más tudományágak (termodinamika, informatika, de maga a biológia is) alighanem bizonyítottnak tekinthető eredményei kizárnak. Ezért amikor elutasítom az evolúciótant, ezt kizárólag azért teszem, mert ezek az elképzelések nem elégítik ki a tudományos elméletek kritériumait, sőt azokkal ellentétesek. 


Az evolúciótan iránti kétséget alátámasztja az is, hogy eredete sem olyan, mint a tudományos elméleteké általában. Nem a megfigyelt jelenségeket koherens elméleti rendszerbe foglaló szintézisként jelent meg, hanem ideológiai posztulátumként, miszerint a világ valamennyi jelenségét a jelenleg érvényes természettörvények alapján meg lehet magyarázni. A jelenleg érvényes természettörvények alapján viszont csak azt mondhatjuk, hogy az élet kialakulásának nem lehetséges tudományos magyarázata, a taxonok kialakulásának nem lehetséges tudományos magyarázata. Hogy ezzel a tudományos kritériumokkal összhangban levő megállapításból valaki tudományon kívüli módszerekkel milyen következtetéseket von le, az más kérdés. De ha valaki úgy tesz, mintha az evolúciótan tudományos elmélet lenne, annak a Balázs Nándor-féle kritérium alapján való megítélését az olvasóra bízom."

(Dr. Jeszenszky Ferenc Fizikus)


---------


Ki az a laikus, aki szembe mer fordulni a vezető tanárok és tudósok kijelentései szerint ténynek tartott evolúciós elmélettel, akik egyben nyílt vagy burkolt célzásokat tesznek arra, hogy csak a tudatlan személyek vonakodnak elismerni az evolúciót? Az elmélet elhitetésére felsorakoztatott szaktekintélyek jelentős szerepet játszanak az evolúció általános elfogadásában.


A laikusokat gyakran megfélemlítő felfogás tipikus példája Richard Dawkins következő kijelentése: „Darwin elméletét ma már az összes rendelkezésre álló tárgyszerű bizonyíték alátámasztja, és helyességét egyetlen komolyan számításba vehető, modern biológus sem vonja kétségbe.” De tényleg ez a valóságos helyzet? Egyáltalán nem. Könnyen meggyőződhetünk arról, hogy számos tudós, köztük „komolyan számításba vehető, modern biológus”, nemcsak kérdésesnek tekinti, hanem teljesen elveti az evolúciót. Úgy érzik, a teremtés mellett szóló bizonyítékok sokkal meggyőzőbbek. A Dawkinséhoz hasonló szélsőséges kijelentések manipulatívak és tévesek. Jellemzőek viszont az ellenkező véleményeket elfojtani igyekvő nagyhangú próbálkozásokra. Az egyik élesszemű olvasó azt írta a New Scientist c. folyóiratban: „Vajon Richard Dawkins oly kevéssé bízik az evolúció bizonyítékaiban, hogy szélsőséges általánosításokkal próbálja ellenfelei ellentétes nézeteit elhárítani?”


„Az evolúció tény”, állítják hasonlóképpen az evolucionista beállítottságú Luria, Gould és Singer az A View of Life c. könyvben. Kijelentik: „Éppoly kevéssé kételkedünk benne, mint ahogy nem kételkedünk a föld nap körüli forgásában, vagy, hogy a hidrongénből és az oxigénből víz lesz.” A könyv azt is kijelenti, hogy az evolúció éppúgy tény, mint a nehézségi erő. Azonban a föld nap körüli forgása, az, hogy hidrongénből és oxigénből víz lesz, valamint a nehézségi erő tudományosan mind bebizonyítható, az evolúció ezzel szemben nem. Ugyanezek az evolucionisták ugyanakkor elismerik, hogy „az evolucionista elméletek vitákat robbantanak ki” még a támogatóik körében is. Vajon még ma is hevesen vitatják talán a föld nap körüli forgását, hogy oxigénből és hidrongénből víz lesz, vagy a nehézségi erő létét? Nem. Mennyire ésszerű akkor azt állítani, hogy az evolúció éppúgy tény, mint az említett példák?

2014. júl. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A Bibliában vannak különböző kijelentések, amelyekkel kapcsolatban hiányzanak az önálló fizikai bizonyítékok. Amit például egy láthatatlan, szellemteremtmények által lakott birodalomról mond, nem lehet tudományos alapon bizonyítani — de cáfolni sem. Vajon az ilyen bizonyíthatatlan hivatkozások szükségszerűen azt jelentik, hogy a Biblia ellentmond a tudománynak?


Ezzel a kérdéssel került szembe egy planetográfus, aki néhány évvel ezelőtt elkezdte tanulmányozni a Bibliát Jehova Tanúival. „Be kell vallanom, eleinte nehéz volt elfogadnom a Bibliát, mivel nem tudtam tudományos alapon bizonyítani a Biblia némely kijelentését” — emlékszik vissza. Ez az őszinte ember folytatta a bibliatanulmányozást, és végül meggyőződött arról, hogy a meglévő bizonyítékok azt mutatják, hogy a Biblia Isten Szava. „Ez csökkentette a vágyamat, hogy minden egyes bibliai dolog bizonyított legyen — magyarázza. — A tudományos érdekeltségű személyeknek késznek kell lenniük arra, hogy szellemi szemszögből vizsgálják meg a Bibliát, egyébként sosem fogják elfogadni az igazságot. Nem várható el a tudománytól, hogy a Biblia minden kijelentését igazolja. De csupán azért, mert néhány kijelentés bizonyíthatatlan, nem jelenti azt, hogy nem igaz. Az a lényeges, hogy ami bizonyítható, az a Biblia pontosságát igazolja.”

2014. júl. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!