Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan ez a mély gyűlölet?

Honnan ez a mély gyűlölet?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

Már a kérdés se semmi, de én a 48/59-es válasznál teljesen kiakadtam. A válaszírónak amúgy volt egy másik, már törölt hozzászólása is, amiben a keresztényeket csecsemőgylkos fanatikusonak nevezi. Az ilyen embereknek honnan erde ez a mély gyűlölet ?



2014. júl. 27. 22:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%

Nem ismer normális keresztényeket, csak azt olvassa/látja, amit a hírekben hall, és emiatt szívesebben olvas kereszténygyalázó oldalakat, míg a többit meg se nézi.


De a kereszténység behelyettesíthető bármi mással. Sajnos ilyen az emberi természet, annak hisz, aminek hinni szeretne. Én se olvasok pl. kurucinfót, mert idegenszívű körúti libsi vagyok.

2014. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%

Ne haragudj, de amit a hitgyüli, jehovások csinálnak az mi? A vatikán is olyan hajmeresztő középkori dolgokat nyilatkozik mindig. Totálisan ember ellenes, a homofóbiát, nők elnyomást, minden LMBTQ ember elnyomását támogatják ezek.

Bocsi ha nem szeretem őket.

2014. júl. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%

Élettapasztalatokból.

Elég egy mélykeresztény apu/anyu, aki megkeseríti a gyerek életét, valakik a suliban. Megértem.

Aztán a vallásosok pici szivecskéje fáj, ha elmondják róluk az igazat. Igaz, kérdező?

2014. júl. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%
2-es vagyok, exemet, a testvérét tönkretették a szüleik a vallással...Csomó ilyen van, gyerekeket tökéletesen lehet deformálni vallással. Esélytelen, hogy normális felnőttek legyenek....
2014. júl. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
28%

A sötétség nem szívleli a világosságot. Ír a Biblia erről a gyűlöletről, miért lepődsz meg? Én már semmin.

Tudatlanok? Azok. Nézd meg a felettem lévő hozzászólásokat, a saját szüleiket szidják. Szerinted normális emberek ezek, vagy önző inkább azok akik a test kívánságait követik és a szívük már teljesen meg van keményedve? q

Egy drogost sem tudsz úgy leszállítani a drogról, hogy odamész és a szemébe mondod, hogy drogos, mert egyrészt tagad, majd azonnal sértegetni kezd, ahogy ennél a kérdésnél is, meg ott is, amit belinkeltnél. De téged ne foglalkoztatossan, ezzel nem neked kell elszámolni.

2014. júl. 28. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

rákattintottam.... honnan ered ez a mély gyülölet?


A butaságból kedves kérdezö... a butaságból.

2014. júl. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 KZitus ***** válasza:
69%

Még annyit tennék hozzá a fölöttem író szavaihoz, hogy az Istenről szerzett ismeret hiányából is ered az emberek egymás iránti gyűlölete.

Hiszen azt írja a Biblia, hogy aki nem szeret, nem ismerte meg az Istent: mert az Isten szeretet.

Aki ismeri Istent, abban nem lehet gyűlölet, mert azt is tudja(mert Isten leíratta), hogy mindenfajta gyűlölet forrása Sátántól ered. Krisztus arra tanította a követőit, hogy szeressék ellenségeiket, és imádkozzanak értük. Ezt nem elég 'csak' elolvasni a Bibliából: meg kell (onnan) tanulni, hogyan tehetjük ezt meg a mindennapi életünkben.


Ha mindannyian ezt tennénk, sokkal élhetőbb lenne az életünk. De ezért mindenkinek magának kell tennie, és nem a másikra mutogatni, hogy az a másik milyen rossz. Milyen jó, hogy Jézus nem így gondolkodott!! Ő MINDENKIÉRT meghalt, és nem volt senkiről előítélete.

2014. júl. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 KZitus ***** válasza:

Talán még annyit:

Itt van például ez a válasz: 'Ne haragudj, de amit a hitgyüli, jehovások csinálnak az mi? '


Vajon egy ilyet írónak eszébe jut Isten szava, amely rá is vonatkozik?:'Ki vagy te, hogy megítéled más háziszolgáját? Saját urának áll vagy esik. De meg fog állni, mert Jehova tenni tud azért, hogy megálljon'Róma 14:4

Miért helyezi magát Isten fölé? Talán azért, mert egyáltalán nem ismeri a Teremtőjét?

2014. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

Én teljes szívemből gyűlölöm az egyházat. Hogy miért? Mert amióta létezik manipulálja az embereket, 8 keresztes háború, inkvizíció, boszorkányüldözés, és még sorolhatnánk.

Tomas de Torquemada önmaga 15 év alatt megölt 30.000 embert. Biztos a keresztényi szeretet vezette, mikor eretnek gyerekek éheztek halálra, vagy nőket ostoroztatott meg, vagy embereket égetett meg élve, vagy lovakkal tépette le a élő emberek végtagjait, de volt akit csak élve megnyúzott...

Hányan haltak meg, hányan szenvedtek az egyház miatt. Nem vetem el a lehetőséget attól, hogy létezik egy teremtő "isten", de az biztos hogy a Bibliát mélyen elvetem

2014. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

"A sötétség nem szívleli a világosságot."


A sötétség az agyad helyén van. Tehát már minden világos.

2014. júl. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!