Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ószövetségben mit értenek...

Az Ószövetségben mit értenek "naposzlop" alatt?

Figyelt kérdés
2014. júl. 23. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt melyik könyvének melyik fejezetének melyik fordításában olvastad ??

Mert amit én olvastam, abban nem volt ilyen....

2014. júl. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A Károli-fordításban olvasható, sokszor szerepel az Ószövetségben,pl A Mózes Könyvében, A Jósiásról szóló részben,A Ésaiás könyvében stb.
2014. júl. 23. 22:52
 3/11 anonim ***** válasza:
....napóra...
2014. júl. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Napisten tiszteletére emelt obeliszkek a naposzlopok, amilyen a Szent Péter bazilika előtt is van.
2014. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Feltehetően jót ír Asperrimus.


A Nap a világosság szimbóluma. Ahogy János írja: "az Isten világosság, és nincs benne semmi sötétség" Ez áll szemben a korabeli zsidóság eszményével: "Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget, én, az ÚR,"


Azért rombolták le, mert: A világosság világít a sötétségben, de a sötétség nem fogta fel....(Az Ige) volt az igazi világosság, amely minden embert megvilágosít. A világba jött, a világban volt, általa lett a világ, mégsem ismerte föl a világ. A tulajdonába jött, de övéi nem fogadták be.

2014. júl. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A naposzlopok nem Krisztusnak, hanem a Napistennek lettek emelve, az pedig visszanyúlik egészen Nimród, Szemiramisz és Tammuz legendájáig, azaz Bábelig, és semmi közük nincs az igaz világossághoz. A Napisten ugyan a világosságot szimbolizálja, de hívei a Napot imádták, nem pedig annak Teremtőjét, mivel a Napot a Napisten manifesztációjának gondolták.
2014. júl. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pietrosol ***** válasza:

Asperrimus!


Nem tudom, honnét szedted amiket írsz, de a fényvallásokban a Nap nem úgy szerepel, mint Isten, hanem mint Isten kisugárzása. Tehát nem a Napot imádták, hanem megjelenítőjét.

Ahogy a bizánci történetíró, Theophylactos Simocatta a magyarokról is írta: "A magyarok rendkívüli módon szentnek tartják a tüzet; a vizet és a levegőt tisztelik, a földet dicsőítik, de csupán azt imádják és nevezik Istennek, aki a világmindenséget teremtette."


Ha meg Nimród, akkor: "Ez volt az első uralkodó a földön. Nagy vadász volt az Úr előtt. Innen a szólás: Nagy vadász az Úr előtt, mint Nimród."


Ennyi. Hogy a talmudi farizeus mit gondol róla, legyen az ő dolga. Jézusról is ezt írták: "A szózat megszólalt és ezt mondá: Te gonosz, te gonosznak fia, az istentelen Nimród fiának fia, aki az ő uralkodása alatt az egész világot ellenem lázította!


A lényeg amit Isten gondol: "Nagy vadász".

2014. júl. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azzal ne is törődj, hogy a Nimród név önmagában is lázadást jelent. Arról nem is beszélve, hogy egy részt a "pánim", amit úgy fordított Károli, hogy "előtt", azt is jelenti, hogy "ellen", valamint a "vadásznak" fordított "cajid" a zsákmányolásra, a prédaejtésre, a tőrbecsalásra utal, ami nem okvetlenül pozitív jelentésű a Bibliában, sőt.


A Biblián kívül vannak más iratok is, amelyek ugyan nem inspiráltak, de történelmi leírásként hitelesek, és beszámolnak Nimród lázadásáról, amely magába foglalta Isten és Isten embereinek az üldözését. Valójában ebben a dologban volt Nimród sikeres, ezért helyesebb lett volna azt írni, amit egyébként az eredeti szöveg meg is enged, hogy "erős, hatalmas vadász, prédáló, csapdázó az Úr - pontosabban JHVH - ellen". Nimród gyilkos volt, aki emberekre (is) vadászott, ha már úgyis annyira szeretsz a "ne ölj" igén lovagolni, és ő nem Isten ellenségeit irtotta.


Egyébiránt itt többet is olvashatsz a témáról:

[link]

[link]

2014. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pietrosol ***** válasza:

Asperrimus!


Elnézést, hogy így meglésve reagálok!


"Azzal ne is törődj, hogy a Nimród név önmagában is lázadást jelent."


Azzal viszont te ne törődsz, hogy ez kizárólag rabbinista értelmezésben igaz, más népek kultúrájában viszont nem. Az asszíroknál nevének elsődleges jelentése az, hogy "Vadász". Mezopotámiában, Perzsiában, Indiában úgy jelenik meg, mint "Nagy Vadász" vagy "Ég hűséges pásztora", "Építőmester", "Párducbőrös". Egyébként a Manasz(Ménész), Mani, Manu, Ménrót jelentése tudati lélek vagyis Szellem, tulajdonképpen az igazi ember. Ha a rabbinikus értelmezést igaznak és kizárólagosnak fogadod el, akkor azt is igaznak fogadd el, amit Jézusról írtak, hiszen szűklátókörűséged alapján az értékítéletük korrekt: "A szózat megszólalt és ezt mondá: Te gonosz, te gonosznak fia, az istentelen Nimród fiának fia, aki az ő uralkodása alatt az egész világot ellenem lázította!" Itt ugyanis Nimród és Jézus egyaránt gonosz és istentelen. Az Evangéliumokban több helyen le is írják, hogy Jézust istenkáromlónak nevezik, meg is gyilkoltatják.


"Arról nem is beszélve, hogy egy részt a "pánim", amit úgy fordított Károli, hogy "előtt", azt is jelenti, hogy "ellen", valamint a "vadásznak" fordított "cajid" a zsákmányolásra, a prédaejtésre, a tőrbecsalásra utal, ami nem okvetlenül pozitív jelentésű a Bibliában, sőt."


Újra! A rabbinikus értelmezésben, de más népeknél viszont pozitív szereplő. A Szír kereszténységben például szentként, míg a Perzsák Istenként tisztelték. A védikus tanok, mint az emberiség védelmezőjét mutatják be. Az Asszírok második fővárosukat róla nevezték el. Törökországban az Isten szobrairól híres Nemrud-hegy róla kapta a nevét.


"Nimród gyilkos volt, aki emberekre (is) vadászott, ha már úgyis annyira szeretsz a "ne ölj" igén lovagolni, és ő nem Isten ellenségeit irtotta."


Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a rabbinista értelmezésben, máshol viszont másként írják le. A Magyar mondavilágban: "Nimród egymagában szeretett vadászni,"...tehát nem gyilkolni.


Az ostobaságodat arról lehet felismerni, hogy egy forrásból tájékozódsz és azt abszolút igazságként kezeled. Arra nem is terjed ki a figyelmed, hogy ez a forrás nyilvánvalóan gyűlölködő érzelmektől átitatott módon mutat be valakit. Ebből a torz forrásból alkotsz torz képet és hirdeted objektív valóságként.


Forrásaid is a Nimródot nyiltan gyűlölő rabbinikus hagyományra alapoznak vagyis mérgezett kútból táplálkozol és kínálsz.

2014. dec. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Alig hiszem, hogy négy és fél hónap alatt csak erre fércmunkára futotta. Talán eddig tartott, amíg tájékozódtál? Ha már a minősítésnél tartunk, a Biblia szerint Isten a világ bolondjait választotta ki, hogy megszégyenítse a bölcseket. Úgyhogy vállalom, igen, én a számodra bolond vagyok, az is maradok, de jól érzem magam így, és egyáltalán nem akarok olyan ember lenni, mint te. Ha az lenne a bölcsesség, hogy mielőtt állást foglalnék, Isten véleményén kívül megkérdezem a Sátán véleményét is, akkor nekem ez a fajta bölcsesség nem kell. A Biblián kívül nincs hiteles Istentől ihletett írás. Ha neked a Biblia egy kategóriába tartozik a védikus irodalommal, vagy bármiféle pogány mitológiával, beleértve a csodaszarvast, akkor neked semmi közöd nincs Krisztushoz, csak hivatkozási alapnak használod, azaz hiábavaló módon veszed fel a nevét. Jézus tisztelte az Ószövetség igéit, amikor a Sátán megkísértette, minden alkalommal a Mózes ötödik könyvéből idézett. Te nem tiszteled a Bibliát, csak kb. két igeverset, amin szeretsz lovagolni, az egyik az, hogy "mielőtt Ábrahám lett, én vagyok", a másik pedig a "ne ölj!" Jézus ellenben azt mondta, hogy "az Írás fel nem bontható". Te pedig azt mondod, hogy az Írás felbontható, fel is bontod. Egyáltalán nem hasonlítasz Jézusra, azaz nem ugyanabból az alomból vagy, mint Ő és a követői, ahhoz előbb meg kellene térned az önigazultságból, meg kellene aláznod a bölcsességedet, hogy a világ bolondjává válj. Addig nincs is miről beszélnünk.
2014. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!