Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jónás miért nem akart Ninivébe...

Jónás miért nem akart Ninivébe menni? És Ninive miért nem pusztult el?

Figyelt kérdés

2014. jún. 28. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Mert nem akarta magára vállalni ezt a terhet, hogy bemenjen egy idegen városba és a pusztulását prédikálni.

2. Mert megbánták VALÓBAN a bűneiket.

2014. jún. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 yuda ***** válasza:

Jónás Isten elhívott prófétája volt.

Ez nem kérdés.

Másrészt viszont nem értett egyet Istennel.

Úgy vélte kár a niniveiekre pocsékolni figyelmeztetést, hogy térjenek meg mert ők úgyis olyan elvetemültek.....később kiderült természetesen, hogy Istennek volt igaza és egész Ninive megtért, így nem jött rájuk csapàs, életben maradtak.

2014. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Másrészt viszont nem értett egyet Istennel. "


Pontosan. Mégis el kellett mennie, de attól még Jónás akarata az volt, hogy nem megy és a végén is veszekedett Istennel (miért is?). Ez a szabad akaratnak a lényege. Nyilván nem Atyánk adta Jónás szájába, hogy tiltakozzon és játszon saját magával. (nem vagyunk bábok)

De a történet azt is jól megmutatja, hogy igaz, hogy döntés képesek vagyunk, de ha Atyánk akar valamit, az ellen nem tehetünk semmit.


Köszönöm a válaszokat. Én is úgy látom, hogy azért maradtak életben, mert megbánták a bűnöket. Mindegy, hogy tudta-e előre Atyánk vagy sem.

Nem gondolom, hogy megírta, hogy Ninivében bűnt kövessenek el az emberek, aztán csak úgy gondolt egyet, hogy térjenek meg. Mert akkor minden bűnt ő követted volna el. (de nem így van).

2014. jún. 28. 14:16
 4/8 anonim ***** válasza:

1 és 2:

És látá Isten az ő cselekedeteiket, hogy megtértek az ő gonosz útjokról: és megbáná az Isten azt a gonoszt, a melyről mondá, hogy végrehajtja rajtok, és nem hajtá végre.

És igen rossznak látszék ez Jónás előtt, és megharaguvék.

Könyörge azért az Úrhoz, és mondá: Kérlek, Uram! Avagy nem ez vala-é az én mondásom, mikor még az én hazámban valék? azért siettem, hogy Tarsisba futnék, mert tudtam, hogy te irgalmas és kegyelmes Isten vagy, nagy türelmű és nagy irgalmasságú és a gonosz miatt is bánkódó.

2014. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor Jónásnak az volt a baja, hogy fölöslegesen kellett odamenni?
2014. jún. 28. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem, hogy az volt a baja, hogy tudta, hogy Isten megbocsát nekik, ha szól. Ez nem tetszett Jónásnak.


Ezért mutatta meg példázatban Jónásnak a következőt. Az utolsó fejezetben olvashatod. Nagy meleg volt, növesztett egy növényt, hogy árnyékot adjon Jónásnak, majd másnapra a növény elszáradt. Jónásnak annyira melege, napszúrása lett, hogy már a halálát kívánta magának.

Az Úr megkérdezte, hogy jogos-e a haragja Jónásnak az elszáradt növény miatt. Jónás azt felelte, hogy szerinte jogosan haragszik. Majd az Úr ezt válaszolta:

"Én pedig ne szánjam Ninivét, a nagy várost, a melyben több van tizenkétszer tízezer embernél, a kik nem tudnak különbséget tenni jobb- és balkezük között, és barom is sok van?! "


Tehát nem a felesleges munka miatt nem tetszett Jónásnak, hanem Isten kegyelme nem tetszett.


De úgy gondolom, Jónásnak idővel leesett a tantusz, mivel megírta, elmondta ezt a történetet okulásra, amellyel példálózott Jézus is.

2014. jún. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Á, Így már minden világos, köszönöm megint:)
2014. jún. 28. 15:50
 8/8 KZitus ***** válasza:

Szervusz


1. Nem nehéz elképzelnünk, miért tűnhetett olyan rémisztőnek a megbízatás. Ninive csaknem 800 kilométerre keletre feküdt, és gyalog körülbelül egy hónapba telt volna eljutni oda. De a viszontagságos utazás valószínűleg a feladat könnyebbik része lett volna. Jónásnak ugyanis Isten ítéletüzenetét kellett volna hirdetnie Ninivében az asszíroknak, akik hírhedten erőszakosak, mi több kegyetlenek voltak. Ha Jónás látta, hogy Isten saját népe korábban alig hallgatott a figyelmeztetésre, akkor vajon mire számíthatott a pogányok között? Hogyan hajthatja végre a megbízatást sikeresen Isten szolgája egymaga a hatalmas Ninivében, melyet később „a vérontás városának” neveztek? (Náhum 3:1, 7).

Hogy felmerültek-e Jónásban ilyen gondolatok, azt nem tudjuk. Azt viszont tudjuk, hogy elfutott. Isten arra utasította, hogy menjen keletre. Mire Jónás nyugatnak vette az irányt, és olyan messzire indult, amilyen messzire csak lehetett.

Talán ez volt az egyik ok.

2014. jún. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!