Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a baj a Mindent látó szemmel?

Mi a baj a Mindent látó szemmel?

Figyelt kérdés

Egy tetoválóoldalon láttam, hogy valaki ezt a jelképet tetováltatta magára, és rengeteg olyan hozzászólás volt alatta, hogy "Gratulálok aki ilyet magára tetovál...", "kösse fel magát az a faszparaszt, aki ilyet felvarrat"


Próbáltam utánaolvasgatni, de nem nagyon lettem bölcsebb, sőt sok olyan kifejezésbe belefutottam, amit hallottam már ugyan de a jelentésével nem nagyon vagyok tisztában és nem nagyon látom át ezt az egészet.

Ilyen kifejezések pl. a szabadkőműves és az illuminátus.


Valaki elmagyarázná nekem kérem, hogy mit jelentenek a fentebb említett szavak + mi a gond a mindent látó szemmel?



2014. jún. 23. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Semmi.
2014. jún. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, igazad van, rosszul megfogalmazott a kérdés.

Mit találnak sokan ellenszenvesnek benne?

2014. jún. 23. 21:15
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
[link] -Lentebb megtalálód.
2014. jún. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, mivel a Batthyány Téren álló templomon is rajta van :)
2014. jún. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Be tudnád linkelni a tetkós oldalt?
2014. jún. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Prókátor ***** válasza:
63%

Az illuminátusok és a szabadkőművesek az összeesküvéselméletek kedvenc témája. Világuralomra törekvő, az emberiséget rabszolgasorba kényszerítő, félig (gonosz erőknek engedelmeskedő) vallásos társaság. Sok lopott jelképpel dolgoznak, ilyen pl a mindent látó szem is.

Ezek után csoda, ha sokaknak nem tetszik az ha egyesek tetovállásokkal az illumináti mellett kötelezik el magukat?

2014. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A mindent látó szem Isten szimbóluma. Van akiknek nem tetszik, mert nem akarnak Istenre emlékezni, van akiknek meg azért nem tetszik mert máshogy akarnak Istenre emlékezni és vannak akiknek azért nem tetszik, mert azt hiszik, hogy szentségtörés Istent szimbolikusan megjeleníteni. Katolikus templomokon éppúgy lehet látni, mint szabadkőműves páholyházakon, vagy régi középületeken.


Én nem tudom miért jó bármit is magunkra tetováltatni, de ha valakinek a mindent látó szem tetszik, szerintem semmi rossz nincs benne.


A szabadkőművesség egy ősi mozgalom, régebben az értelmiség és az arisztokrácia körében is rendkívül népszerű volt, ma már kissé régies inkább hagyományőrző dolog. Eredetileg szabadkőműves csak olyan szabad, jóhírű (és jómódú) férfi lehetett, aki istenhívő volt és vallását aktívan gyakorolta. Ma már ateisták is lehetnek szabadkőművesek bizonyos páholyokban, de többségükben még ma is inkább mélyen vallásos emberek, talán ezért használják Isten szimbólumát is.

2014. júl. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Na szóval...van egy titkos társoság az Illumináti

ennek tagjai a A világpolitika élén álló emberek,van aki ismert,de a töbsége számunkra ismeretlen

világuralomra akarnak tőrni... (lényegében)

Ő uralnak mindent,a kezükbe a média és azzal akármit eltudnak hitetni az emberekkel(a tv az újságok mind valamilyen szinten hipnotizálja az embert,amit ott látunk azt hisszük el,és azt látjuk amit akarnak,hogy lássunk

Ezek az emberek kreaáták pl a HIV vírus,a madárinfulenzát,sertésinfulenzát stb )

Kitalálták a "terrorizmust" ami egy teljesen baromság..XD

Na m1 ez nagyon hosszú

Térjünk most a mindentlátó szemre

ez ennek a társoságnak a jelképe,a mindent látó bagolynak az egyik szeme az az ő szent állatuk...

Ha szeretnél mégtöbbet megtudni írj privibe...

bocs a helyesírási hibákért

2014. nov. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 jokigyo válasza:
Mindent látó szem! Azt jelenti hogy mindent látnak..de azt nem hogy pl.te látod.. miért? Mert csak egy személy gondolataid látják és hallják. Előre is.. előre látó szemnek is hívják! Kik tudják ezt? Mentalisták? Igen ők is ..de mindenki aki jobban rendelkezik az ősök vérével DNS ével! Kik ezek? Olyan családok akik vitték a vérvonalat.. egyiptomiaknál testvérek házasodtak egymással hogy a vér ne higuljon. Azt senki se kérdezi meg hogy lehet pl V.GYörgynek windzor csalad tagja Angliában uralkodik..de németek!! Hoppá felvett név a vindzor!! És ki az unokatestvére ? II. MIKLOS OROSZ cár!nem gyanús hogy az uralkodók vérvonalat romáig; babiloni csaladokig vissza lehet vezetni? Nem fura a rotshildok; vindzorok szeme? Tekintete? Meg a mentalisráké? Angelina Jolie; David Hasselhof; mbappe; Valentino Rossi; Hitler churchil ;Gyurcsány; soros; sakkozók mind olyan! Hogyan? Úgy b..g hogy úgy elkeveredet ez hogy már arufeltoltok rendelkeznek ezzel a "tulajdonságal" nem mindenki lát előre. De az ép elhangzott gondolataidat hallja. Mi az hogy reptilián? Néz a tükörbe. Képükre formáltak! Carl Sagan; meg egy orvos nyilvánosságra hozott pár dolgot.mit? Azt hogy az ember: emlős; főemlős; hüllő keresztezés! Az agy része ezeknek a tulajdonágaibol jött. Mindenki reptilián..de..vaki tud "látni" ; sötétben látni! Szeme hüllő szerűbb. Vissza tudja nyomni; más szemét lebirja kopirozni. Pl olyan lehet a szeme mint a tiéd! Nem csak színe változik olyanra..hanem fullra olyan lesz. És nincs érzelmük! Ezeket a személyeket hasonlitssd össze pl pszihopata rabokkal..Basil Banghart; Robert Stroud; Arthur Barker alcatraz. Látni hogy másabb a szemük. Látni az ősök szemét! Miért vannak akkor böribe? Mert mindenki úgy boldogul ahogy tud! Nem lehet lebukni! Nézzétek a válaszokat itt!
2020. ápr. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!