Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mégiscsak számolják?

Mégiscsak számolják?

Figyelt kérdés

Nem is olyan régen megkérdeztem egy Tanút,hogy szokta számolni,hogy hány embert vitt be Jehova szervezetébe,és felháborodva válaszolta,hogy ő nem azért teszi,hogy emelkedjen a létszám hanem azért mert ez a küldetése.

Viszont minden évben megjelenik az új statisztika ami a létszám emelkedését vagy csökkenését mutatja. Egyetlen más vallás vagy felekezet sem foglakozik ennyire pontosan a hívei létszámával mint az Őrtorony Társulat.

Akkor mégis csak számolják? Valaki/k számolja/ák!

De vajon miért ennyire fontosak a számjegyek? Van ennek valami köze szerintetek az anyagiakhoz?:) Mert szerintem igen és méghozzá nem is kevés köze van hozzá.



2014. máj. 31. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, sok ember=sok pénz
2014. máj. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sandor76 ***** válasza:
Szamoljak,de nem azert ,ahogy te latod.
2014. máj. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor miért Sándor?

Szerinted Isten nem tudja,hogy hány híve van? Minél ezek a pontos adatok?

Én nem vagyok tanú engem nem érdekel és nem érdekem,hogy tudjam a létszámot,de a Társulatnak igen...miért? Minnek ez a pontosság?

2014. máj. 31. 23:08
 4/9 sandor76 ***** válasza:

Megadjak a szellemi eledelt a kello idoben.

Ehhez felmerik mire van szukseg,a gyulekezetekben,es van-e latszata egy-egy helyreigazitasnak,vagy kiigazitasnak.

Nem minden gyulekezetnek ugyanazok a szuksegetei,es nem mindeggyik fejlodik egyforman.

Kivancsiak miben tudnak segiteni,es helyenvalo volt-e a segitseg,vagy mas modon kell ezt megtenni.

Mindig a Biblia tanitasaval osszhangban teszik,meg ha ez kivulrol nem is latszik igy.

Ha valaki megvizsgalja komolyabban mi,miert tortenik,rajon,miert szamoljak.

2014. máj. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem nyolc, a bemenetelek száma.
2014. jún. 1. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö,


egyszerü a felelet a kérdésedre. Nem tudom milyen stilusban tetted fel a kérdésedet a tanúnak, mert igazán nem vagyunk az szerint értékelve hogy ki hány embernek segít megismerni a Bibliai igazságot.


Valakik sokaknak, valakinek nem "sikerült" senkinek sem. Vannak olyan esetek is /én is átéltem többször is/ , hogy valakivel akivel elbeszélgettem, akkor nem nyilvánított érdeklödést, majd késöbb mikor már más tanúkkal is beszélgetett, vagy elgondolkodott a Biblia igazságán és tanú lett.


Hogy van a statisztika vezetve, ezt megláthatod, ha megnézed az Évkönyvünket, minden évben megjenelik. Ott megtalálhatod, hány országban hirdetnek a tanúk, milyen tapasztalataik vannak.


Egyrészt ez érdekességképpen, másrészt azért is, hol van még nagyobb szükség a segítségre.


Különben ha elolvasod a Bibliát, akár a zsidók törtelmét, akár az Újszövetséget, szintén találsz statisztikát. Már csak Jézus is számolta, hogy elöször 12 azután 70 tanitványt küldött ki kettesével hirdetni, pünköskor 120-an teltek meg Szent Szellemmel, aztán azt is elolvashatod hány ezer embernek hirdetett Péter....


A világban is a jelenben is a történelemben is mindig számoltak az emberek, ez van a népszámlálásnak is....csak az állatkák nem számolnak :)


Katy

2014. jún. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok Tanú, de nyilván azért vezetnek ilyen pontos statisztikát a tagjaikról, mert náluk a legpontosabban körülírható a "tagság" fogalma. A többi felekezetből jönnek-mennek az emberek különösebb következmények nélkül, és legtöbb esetben a hivatalos értelemben vett tagságnak (pl. ott kereszteltek) csak a töredéke tekinthető az egyház aktív tagjának. Náluk ilyen nincs, akit megkereszteltek, annak muszáj aktívnak lenni, különben elküldik, ergo nagyon pontos statisztika vezethető a tagságról.
2014. jún. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ÁkosTóth válasza:

Beszoltá a keresztanyám kollégájának???

Brávó.

2014. jún. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ÁkosTóth válasza:
Máma panaszkodta :D
2014. jún. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!