Isten becsapja az embereket? A Sátánnak van igaza?
Egy dolog biztos, hogy Sátánnak semmiképpen nincs igaza,
Istennek van igaza, Hogy jó vagy rossz, szerintem az is eldönthető. De inkább hiszek egy jó Istenben, mint egy betegben (aki olyan, amilyet utálsz).
Miféle igazi tudást mutatott meg, szerinted az a dög?
Salamon rá a példa, hogy nem bűn a tudás, hanem Isten értékeli.
A jót addig is tudtok. Csak a rosszat kaptuk utána.
De az benne a legmocskosabb, hogy ennek ellenére sokan választják. Akkor megérdemlik.
Egyrészt elvileg a Paradicsomban halhatatlanok voltak, nem tudta volna őket megfojtani a kígyó. Vagy ha mégis, semmire nem megy vele, hiszen attól még ugyanúgy bűntelenek lettek volna. Direkt az volt a cél, hogy bűnbe essenek.
Másrészt a tudás nem összekeverendő a bölcsességgel. Ami bűn, az az okoskodás és a nagyravágyás, nem pedig a műveltség, a logikus gondolkodás és egyebek. Aki olyan tudással akar rendelkezni, mint Isten, az azért eléggé nagyravágyó, nemde?
Egyébként meg ez az egész egy jelképes mitológiai történet, egyáltalán nem biztos, hogy szó szerint kell értelmezni.
Tisztelt Kérdező!
Azt a történetet 3500 évvel ezelőtt jegyezték le, szóval biztos lehetsz benne, hogy az ókori zsidó bölcsek és egyházatyák gondolkodhattak rajta.
A kérdéseidre a válasz egyszerű: A kígyót Sátán minden bizonnyal médiumként használta. A Biblia visszatekintő próféciáiból egyértelmű, hogy Sátán_nem_az emberre haragudott meg. Isten ellen kezdett el hadakozni, mert isten szeretett volna lenni. A lázadásához azonban társakra volt szüksége. Az angyalok harmadrését sikerült is maga mellé állítania, amint arra a Jelenések könyve utalást tesz. Az angyalok bűnbeejtése mellett azonban az embert is szerette volna megnyernie társának, ez félig-meddig sikerült is neki, mert az ember onnantól fogva bűnrehajló lett. Istennek erre azonban az volt a válasza, hogy elhangzott a messiási prófécia, hogy eljön majd Valaki, aki legyőzi az életet árán a kígyót (Sátánt), és az emberbe plántálta a rossz elleni ellenségeskedést.
Ami pedig a bölcsességet illeti: Isten kiváló értelmi készséggel teremtette meg az embert, olyannal, ami fokozatosan fejlődik, és nyitott a tiszta dolgok befogadására. Amit az ember nem tudott az a bűn volt. Éppen ezért hívták a tiltott fát is "jó és gonosz tudás fájának" Amikor az ember evett a fáról, akkor megismete a bűnt is. Onnantól fogva tudta milyen bűnösnek lenni, és hamarosan megismerte a bűn következményeit is. Ez pedig inkább átok, mint áldás. Az embernek sosem kellett volna ezt megtudnia.
"A jót addig is tudtok. Csak a rosszat kaptuk utána."
Nem,nem tudtuk a jót.A jót csak azután tudtuk meg,miután megtudtuk a rosszat.Ezért volt elkerülhetetlen a fáról evés.Ez benne volt Isten tudatos tervében.Ha nem tudjuk mi az,hogy rossz,nem választhatjuk a jót sem,hiszen miből választanánk?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!