Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi válaszolnátok...

Jehova Tanúi válaszolnátok nekem egy nagyon fontos kérdésre?

Figyelt kérdés
Nos az lenne a helyzet, hogy én vallásomat tekintve római katolikus vagyok. Mindig is az volt a családom és nem is akarok vallást váltani. (ki is tagadna érte a családom szerintem hisz nagymamám nagyon vallásos). A barátommal már több éve együtt vagyunk, szerelem volt első látásra stb. Ő Jehova Tanú de nem igen szoktunk beszélgetni a vallásról - igazából sosem beszéltünk még róla - de mindig hangoztatja hogy elakar majd venni és megszeretné kérni a kezem 1-2 év múlva. Lehetséges lenne hogy így házasodjunk hogy én megtartom a vallásom vagy szerintetek ezt ő sosem fogja elfogadni és inkább most fejezem be a kapcsolatot addig amíg darabokra nem török ha ő mondja ezt a vallásunk miatt?

2014. máj. 22. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
El tud téged fogadni katolikusnak?
2014. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kellene beszélgetnetek vallásról is. Miért nem teszitek? Féltek, hogy elválnak az útjaitok?


Nem tudom elképzelni, hogy egy tanú más felekezetűt elvegyen feleségül. Nem is tudom, hogy szabad-e nekik.

2014. máj. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jehova tanúi kerülik a katolikusokat. Csak magukfajtát vesznek el, igy be fog téged is vinni a szektájába. Ez a szervezet a katolicizmust a sátán egyházaként tekinti.
2014. máj. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Szia


Nos ez egy igen "kényes" téma.


Ha a "barátod" Jehova Tanúja akkor bizony baj lehet a szellemiségével, ugyan is azt a Tanácsot adja a biblia hogy csak az Úrban házasodjunk.


Persze ha még sem tartja be ezt egy Tanú és a házasság létre jön, akkor több kellemetlenséggel is szembe fog nézni. De ezt Ő tudja,

Hogy mi kép számol el ezzel a Teremtővel azt majd Isten dönti el.


Katy Weaver

2014. máj. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

" Lehetséges lenne hogy így házasodjunk hogy én megtartom a vallásom?"

Igen lehetséges!A magyar törvények lehetővé teszik, hogy két különböző vallású ember törvényes házasságot kössön.


"vagy szerintetek ezt ő sosem fogja elfogadni és inkább most fejezem be a kapcsolatot addig amíg darabokra nem török ha ő mondja ezt a vallásunk miatt?"

Erre csak a srác tud neked válaszolni.Valóban törekszünk rá, hogy olyan személyt válasszunk társunknak akivel egy vallásban vagyunk, de nem azért, mert különbnek tartjuk magunkat bármelyik vallásnál.Inkább csak azért, hogy a házastársunkkal közösek legyenek az erkölcsi értékeink, a törekvéseink, és az életcélunk.De mindenki maga dönti el, hogy megfogadja ezeket a tanácsokat, vagy nem.Hogy hogyan fog dönteni a barátod ezt tényleg csak tőle tudhatod meg.Remélem tudtam valamennyit segíteni.


Ja és ha kíváncsi vagy Jehova Tanúira akkor ajánlom neked a hivatalos honlapunkat, ahol sok bibliai tanításunkat, elképzelésünket megismerheted, így láthatod majd mit tanul a barátod mikor összejövetelen van.

2014. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Meg van a meg oldás!

Ha mind a ketten felhagytok az úgynevezett vallásossággal,amit ha figyelmesen olvasod a bibliát Isten utál,mert Ő nem vallást adott az embernek ,hanem Jézus Krisztust.

Mind a kettőtöknek hitre kéne jutni Jézus ban ,és Ő majd vezeti az életeteket.

Ha srác,nem akar elszakadni a tanúktól,sűrgősen szakíts vele,mert később pokol lesz az életed mellette.

Nagyos sok normális ember van még a földön...

2014. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Majd tényleg beszélnem kell vele.

Ő elfogad katolikusnak és mondtam neki hogy én nem fogok vallást váltani és nem is ragaszkodott hozzá, hogy tovább firtassuk.

Sajnos ilyen téren nem tudom értékelni a vallását. Hiába vagyunk szerelmesek ha ragaszkodom ahoz amiben felnőttem, a születésnapom tartásához és a többihez akkor hagyjam ott azt aki mindennél fontosabb nekem? Ezt ostobaságnak tartom,én nem leszek egy "szekta" tagja sem. Komolyan szerintetek Tisztelt Jehova Tanúi ezért pokolra juthat? Ez a megszoksz vagy megszöksz elv?

2014. máj. 23. 17:37
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem nem ,kedves Kérdező!

A senki sem jut pokolba ,csak az aki nem fogadja el Jézus vérét,bűnbocsánatát.

Mivel sokan csak halott hitel rendelkeznek,és a sokan egy nevet vagy egy emberi személyt,vagy vallást követnek,

és nem fogadják el Krisztust annak aminek leírja a Biblia,mármint ,örökké állandó Isten,aki megjelent emberi testben,azoknak,marad az ítélet,és a pokol.

Ezért tesz meg Jézus minden tőle telhetőt ,hogy ne jusson az ember ebbe az örök állapotba.

Igazad van ne légy szekta tag!!

Sajna a Katólicizmus is egy szekta,úgy hogy már az vagy.

Jézus ebből akar megmenteni,és a sok tanút is akik egy másik szektában vannak.

2014. máj. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Most írtam egy hosszabb privit. Megkaptad-e?
2014. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Kvasnika László1973 ***** válasza:
Kedves kérdező, enged meg hogy pár szót én is írjak neked. Engem Lacinak nívnak. Nagyon fontos hogy ne szívlelj meg ostoba válaszokat mert aki ostoba választ ad a téged érintő problémáddal kapcsolatban, abban nincs szeretet. Jehova tanúi nem egy szekta, nem erőszakosak, nem hazugok, és nem kerülik sem a katolikusokat sem az embereket. Hiszen ragaszkodnak a Biblia igazságához akkor is ha az igazság nem mindig csiklandozza az emberek fülét. A Bibliában Jézus felhívja a figyelmet arra hogy ne csak a barátokat köszöntsük, és ne csak azokat szeressük akik minket szeretnek. Mert ha ezt teszük olyanok vagyunk mint a Bibliában leírt farizeusok és írástudok. Tehát nem csak egymást szeretjûk hanem minden embert. Nagy külömbség az hogy kerüljük a hamis bálványokat amivel tele van zsúfolva minden templom, pedig Isten parancsa az hogy ne legyenek néked idegen isteneid, és ne készits magadnak semmijen faragott szobrot se az égiek mintázatára se a földiek mintázatára..... Stb. Ha valakinek hitetlen párja van férje vagy felesége a hívő ne hadja el mert a hívő fél hite megtartja a hitetlen társat. Illetve hívővé válhat a nem hívő is. A kérdéseddel kapcsolatban neked kell döntened minden külső behatás nélkül. Ha Istent tetted az első helyre az életedben akkor átadtad Neki az irányitást az életed fölött. Bizzál az Istenben, ő szeret téged és nem hadja hogy az erödön felül meg legyél terhelve. Ha pedig valaki elöbre tart családi szokásokat tőled akit állitolag szeret, akkor gondold végig azt a szót hogy szeretet. Biztos hogy szeret? A Biblia azt írja hogy a férfi elhagyja az apját anyját az őmfeleségéért és lesznek ketten egy testté. És forditva is így van . Kivánom hogy mindig boldog legyél bizzál az Istenben és Ő kivezet téged a vallásos zürzavarból onnan ahol emberi hagyományok és vallásos szokások dominálnak a szeretet helyet. Áldjon meg. Az Igaz Isten Jehova, Jézus Szent Nevében
2014. jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!