Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden kereszténynek mondott...

Minden kereszténynek mondott vallás az Atya a Fiú és a Szentlélek nevében kereszteli meg híveit?

Figyelt kérdés
Beleértve itt pl az Unitáriusokat és a Jehova tanúit is.
2014. máj. 15. 21:20
 1/3 sandor76 ***** válasza:
54%
nem.
2014. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 yuda ***** válasza:

Nem.

Már ott kezdődik az eltérés, hogy akik komolyan és szó szerint veszik Isten Igéjét/akaratát, akkor ők víz alá merítkeznek.

Ugyanis a magyarra fordított keresztelés szó nem helytálló, mert bemerítkezést jelent eredetileg.

Természetesen ennek több leírását tartalmazza az újszövetség.

Ennek ellenére némely közösség rá se hederít(finoman fogalmazva), és már ezt is csak jelképesen csinálják.


Az Atya, Fiú, Szentlélek pedig újabb problémákat vet fel. Ezt sem mindenki fogadja el.

2014. máj. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyjából tudom mit jelent megkeresztelkedni,alámerítkezni. Valójában az érdekelt,hogy kinek a nevében történik a keresztség.

Az Atya a Fiú és a Szentlélek/szellem nevében. Vagy pedig ez nem fontos?

Itt az első válaszoló azt írta röviden,hogy "nem". Ha meg kérdezhetném elmagyarázná nekem,hogy miért nem?

Úgy tudom(persze lehet,hogy nem jól)hogy Jézus parancsa az volt,hogy mindent amit tesznek azt az Atya a Fiú és a Szentlélek nevében tegyék.

Akkor,hogyan tovább?

2014. máj. 16. 07:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!