Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi, hogy...

Crussader kérdése:

Tisztelt Jehova Tanúi, hogy fogalmaztok meg egy imát?

Figyelt kérdés

Jézus megfogalmazott nekünk egy imát amit szinte mindannyian ismerünk, a Miatyánkot ez az Úr imája,így van?

Mivel ismerem a hitvallásotokat(nagyjából) tudom,hogy ti nem imádhatjátok Jézust.

De mi áll egy imában?

Dicsőítés,igaz?

Bűnbocsánat kérés,igaz?

Áldás,igaz?

Nagyjából ezek azok amelyeket meg szoktunk fogalmazni egy imában.

Jézust lehe dicsőíteni,bűnbocsánatot és áldást lehet kérni tőle?

Én úgy tudom,hogy a válasz, igen lehet.

Mindig azt szoktátok mondani,hogy mindent amit kérünk Jézus nevében kérjük az Atyátol,és minden megadatik amit csak kérünk.

És igen,ez így is van! Egyetlen egy dolog kivételével.

Hogyan kértek bűnbocsánatot ha nem imádjatok,vagy nem imádkoztok direkt Jézushoz?

Mert semmi értelme azt kérni,hogy;

"Jézus nevében kérem,hogy Jézus bocsássa meg bűneimet..."

Az ítélet a Fiúé mert nem az Atya ítél hanem a Fiú,és ha a Fiú úgy dönt,hogy nem bocsát meg akkor az Atya nem fogja fölül bírálni a Fiú ítéletét.

Hogy lehet kérni valamit a Fiútól ha nem ismered el hatalmát és nem dicsőíted?

Hogy fogalmaztok meg egy imát,hogy kikerüljétek Jézus imádatát és,hogy ne neki mondjatok köszönetet?

Ezt szeretném tudni.

Köszönöm!



2014. máj. 7. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Szia


Ha megfigyeled Jézus az imát az Atyjához intézte.

(Máté 6:12) 12 és bocsásd meg bűneinket, miként mi is megbocsátottunk az ellenünk vétkezőknek.

14 Mert ha megbocsátjátok az embereknek a vétségeiket, égi Atyátok is megbocsát tinektek; 15 míg ha nem bocsátjátok meg az embereknek a vétségeiket, Atyátok sem bocsátja meg a ti vétségeiteket.


Jól látható, hogy az imát minden esetben Jehovához intézzük, soha Jézus sehol nem mondta, hogy hozzá kell imádkozni, ha még a bűn megbocsátása tekintetében sem.


ezért minden imánkat akár mi legyen is az, akár áldás magasztalás köszönet vagy kérés Istenhez intézzük, Jézus Krisztus nevében.


az tény, hogy amikor itt járt a földön kapott hatalmat arra, hogy szemléltetésként megbocsátást adjon, de ezt valójában Isten szóvivőjeként tette és tehette, nem a saját elgondolása szerint.


Katy Weaver

2014. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"Hogy fogalmaztok meg egy imát,hogy kikerüljétek Jézus imádatát és,hogy ne neki mondjatok köszönetet? "


Pl:Köszönöm Mennyei Atyánk,hogy segítettél a páromnak leszokni a dohányzásról.Hogy erőt adtál,és kitartást neki a kisértés idején.

És ezután is segítsd őt vezesd a Te akaratod szerint Jétzus Krisztus által ámen.


Jézus Krisztus a Törvény,ezért mondja akármit kértek az Atyától az ÉN nevemben kérjétek.Ha valakiért imádkozunk,vagy gyógyítást kérünk a számára akkor is hozzá tesszük,hogy legyen meg a TE akaratod Jézus Krisztus által ámen.Mert akkor odabíztuk azt a kérést,vagy eseményt,és nem lesz Igazságtalan,Törvénytelen.

2014. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk ami a szivünkben van.
2014. máj. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves Katy Weawer!


Igen megfigyeltem... :)

És sok mást is megfigyeltem kedves Katy pl. azt is,hogy mit mond Jézus;

" Me

2014. máj. 7. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!