Jehova tanúi! Mit gondoltok azokról az emberekről, akik nyelveken szólnak, esetleg szabadító szolgálatot végeznek?
Nem vagyunk olyanok mint a farizeusok.
Ha neked az jo ,hogy nyelveken szolsz ,tolem lehet.
Ma nem Istentol jon a nyelveken szolas.
Satan ezekben az utolso napokban sok mindent megtesz ,hogy felrevezesse az embereket,meg ilyen modon is.
Tudom nehez nem hinni benne es nem jonak betudni,de akkor is a gonosztol van.
Nincs ertelme most a nyelveken szolasnak,csupan az emberek felrevezetese.
Amikor az elso szazadban elindult a predikalomunka amit Jezus elkezdett,akkor Isten toltotte ki a Szent Szellemet,es tudtak beszelni az emberek nyelven,hogy terjedjen a jo hir.
Ma mar erre nincs szukseg ,de satan felhasznalja ezt a fajta cselszoveset.
Ha nem ertjuk amit valaki ily modon mond,vagy imadkozik,hogy mondhatjuk ra,hogy Amen.1 Kor,14;13-16.
Persze minden vallas mondja a magaet,meg ezt az idot eljuk,de igyekezni kell megtalalni azt az utat amely az orok eletre visz.
Milyen nyelveken szóltok?
Felvétel van esetleg róla?
Ha már az időkről beszélünk, ti ezeket a sorokat hogyan értelmezitek?
ApCsel 2:16-17
...ez az, ami megmondatott Jóel prófétától:
És lészen az utolsó napokban, ezt mondja az Isten, kitöltök az én Lelkemből minden testre...
Mi akkor ezek szerint az utolsó, utolsó, utolsó utolsó napokban élünk?
Jézus azt mondta, hogy a szív teljességéből szól a száj és meg kell vallanom, hogy amikor a szívem csordultig van az Isten imádatával (amikor dicsőítem Őt), akkor igen is megszoktam szólalni nyelveken. Az pedig köztudott, hogy a Sátán gyűlöli azt, ha valaki az Urat imádja.
Kedves kérdező én nem azt mondom,ingy nem lehetséges nyelveken szólni,de lenne egy kérdésem.
Mi értelme van a nyelveken szólásnak?
I Korinthus 12:7-14
Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.
Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;
Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;
Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;
De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, amint akarja.
Mert amiképpen a test egy és sok tagja van, az egy testnek tagjai pedig, noha sokan vannak, mind egy test, azonképpen a Krisztus is.
Mert hiszen egy Lélek által mi mindnyájan egy testté kereszteltettünk meg, akár zsidók, akár görögök, akár szolgák, akár szabadok; és mindnyájan egy Lélekkel itattattunk meg.
Mert a test sem egy tag, hanem sok.
I Korinthus 14
2 ...aki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.
4 Aki nyelveken szól, magát építi...
Szia
Meghatározás: A korai keresztény gyülekezetben lévő némelyik tanítványnak az a szent szellem közvetítésével kapott különleges képessége, hogy az anyanyelvén kívül más nyelven is tudott prédikálni, vagy más módon is tudta dicsőíteni Istent.
Ebből jól látható, hogy nem minden tanítvány szólt nyelveken.
Akik ma ’nyelveken szólnak’, azok között vannak olyanok, akik a pünkösdistákhoz és a baptistákhoz, valamint a római katolikus, episzkopális, metodista, evangélikus és presbiteriánus egyházhoz tartoznak. Jézus azt mondta, hogy a szent szellem ’bevezeti a tanítványait a teljes igazságba’ (Ján 16:13). E vallásfelekezetek mindegyikének a hívei úgy gondolják, hogy a többi felekezet ’nyelveken szóló’ hívei ugyancsak be lettek vezetve „a teljes igazságba”? Hogyan lehetséges ez, amikor nincsenek mindannyian összhangban a többivel? Milyen szellem képesíti őket a ’nyelveken szólásra’?
A Fountain Trust nevű vallási csoport és az Anglikán Egyház Evangélikus Tanácsának közös nyilatkozata elismeri: „ Azt is tudjuk, hogy hasonló jelenség léphet fel okkult/démoni erők befolyására” (Gospel and Spirit. 1977. április, a Fountain Trust és az Anglikán Egyház Evangélikus Tanácsának kiadásában, 12. o.). A Religious Movements in Contemporary America című könyv (Irving I. Zaretsky és Mark P. Leone szerkesztésében, idézi L. P. Gerlachot) arról ír, hogy Haitin mind a pünkösdisták, mind a vodu vallásainak jellemző vonása a „nyelveken szólás” ([Princeton, N. J.; 1974] 693. o., lásd még: 2Tesszalonika 2:9, 10).
Azonos-e a jelenkori ’nyelveken szólás’ azzal, amit az első századi keresztények tettek?
Az első században a szellem természetfölötti ajándékai — beleértve a ’nyelveken szólás’ képességét is — azt támasztották alá, hogy Isten már nem a zsidó imádati rendszert, hanem az újonnan megalapított keresztény gyülekezetet helyesli (Héb 2:2–4).
Az első században a ’nyelveken szólás’ képessége lendületet adott annak a nemzetközi tanúskodómunkának, amellyel Jézus a követőit megbízta (Máté 28:19; Csel 1:8; 2:1–11).
Amikor az első században a keresztények ’nyelveken szóltak’, az adott nyelvet ismerő emberek megértették a mondottakat (Csel 2:4, 8). Ma rendszerint „nyelveken szólás” címén nemde értelmetlen kijelentések törnek ki önkívületi állapotban lévő személyekből?
Azt bizonyítja-e a ’nyelveken szólást’ helyeslő szervezetek tagjainak életmódja, hogy Isten szelleme nyugszik rajtuk?
Egyértelműen láthatók-e náluk mint csoportnál a szellem gyümölcsei, például a szelídség és az önuralom? Az istentiszteleteiken jelen levők egyértelműen tapasztalhatják-e ezeket a tulajdonságokat? (Gal 5:22, 23).
Valóban „nem része a világnak”? Emiatt teljesen átadják magukat Isten Királyságának, vagy belebonyolódnak a világ politikai ügyeibe? Mentesek-e a vérbűntől háborúk idején? Jó hírnevük van-e mint csoportnak, akik kerülik a világ erkölcstelenségét? (Ézs 2:4; Ján 17:16; 1Tessz 4:3–8).
Vajon a ’nyelveken szólás’ képessége az ismertetőjegye napjainkban az igaz keresztényeknek?
Ján 13:35: „ Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek.”
1Kor 13:1, 8: „Ha emberek és angyalok nyelvein szólok, de szeretet nincs bennem, kongó ércdarabbá vagy csattogó cintányérrá lettem. A szeretet soha nem vall kudarcot. De legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni.”
Jézus azt mondta, hogy a szent szellem kiárad a követőire, és azok a tanúi lesznek a föld legtávolabbi részéig (Csel 1:8). Arra utasította őket, hogy ’tegyenek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket’ (Máté 28:19). Megjövendölte, hogy „a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek” (Máté 24:14).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!