Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért akar duplán "adóztatni"...

Miért akar duplán "adóztatni" az egyház?

Figyelt kérdés

Minden évben adóm 1% a Katolikus Egyháznak ajánlom fel.

Továbbá minden misén adok perselypénzt.


Az egyéb egyházi szolgáltatások díját megfizettem.



Miért keresnek meg a közösségtől, és kérik az egyházi hozzájárulást ezek után?


Egy Római Katolikus


2014. ápr. 9. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Római Katolikus!

Az 1% és a perselypénz az a te jószándékodon múlik. Senki sem követeli meg. És nem is tudja senki (jóformán), adsz-e, vagy nem. Ha pedig az ú.n. hozzájárulás nehezedre esik, ne fizess, ne járj templomba sem és beáll részedről a szent béke. Mikor a pártban voltál, vagy a szakszervezetben oda is kellett fizetned. Ha nem voltál tag, nem fizettél.

2014. ápr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert benne van a Bibliában, csak figyelmesen kellene olvasni, illetve egyértelműen következik mindez Jézus szellemiségéből.


De ha mégsem így van, akkor érdemes ezen elgondolkozni...

2014. ápr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
így van jól írják nem kötelező már bármilyen pénzt az egyháznak adnod, csak a te döntéseden múlik
2014. ápr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

jájáj,sírjál,úgy vagy te katolikus, ahogy lenin apád

Mondd meg, nem tudsz fizetni és kész. Semmi hátrányod nem lesz, mindent megkapsz, amit kérsz.

2014. ápr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az adó 1% teljesen önkéntes. Ha nem akarsz rendelkezni róla, akkor nem rendelkezel és megy állampapa zsebébe, ha neked úgy jobb.

A perselypénz sem kötelező, sőt még az egyházi hozzájárulás sem. Amúgy mennyi összegről is van szó? Mert nálunk 2500 forint egy évre, keresőként. Ez vág annyira a földhöz, hogy így fel vagy háborodva?

2014. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nálunk 8000 HUF / év


Nem vág földhöz. Nem értitek a kérdésemet.


Amit adok, azt önként és jó szívvel adom, különben nem adnám. Az 1%-ot is inkább nekik adom, és a perselypénzt is jókedvvel adom.


Nekem az nem tetszik, hogy nálunk felkeresik a személyeket és kérik a hozzájárulást. Így, ha éppen nem tudom odaadni, ciki, és "csúnyán néznek rám". Amikor éppen egy olyan időben kérték, amikor nem dolgoztam, örültem, hogy a mindennapi kiadásaimat fedezni tudom segítséggel.

2014. ápr. 9. 22:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem baj, hogy csúnyán néznek rád, az az ő bajuk, mondd meg, hogy nem tudod befizetni. Nem is szoktak járni máshol, aki fizet az fizet, aki nem az nem, nem is értem.
2014. ápr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nálunk a perselyt is úgy viszik körbe, hogy ha valaki nem ad, ott jobban csörgetik picit, és lassabban halad tovább.


Egyszer direkt próbára tettem.


Előtte és utána mindig adtam, jó szívvel.

Egyszer pedig úgy bántam, mintha nem akarnék adni.

Eléggé ciki volt a helyzet. Vagyis csak azért nem éreztem mégsem cikinek, mert én tudtam magamról, hogy tesztelem.


Viszont az rosszul érintett, amikor nem tudtam a hozzájárulást befizetni...és ez érezhető volt a viszonyulásban is: gyakrabban hangoztatták előttem, hogy a hívek hozzájárulása mennyire szükséges, mert az valójában magunknak is adjuk, stb stb.


Ezt akkor tették, amikor nem tudtam időben fizetni.

Máskor ilyenek nem hangoztak el úgy, hogy halljam. :/

2014. ápr. 9. 23:17
 9/9 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!