Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, köztetek vannak...

Jehova Tanúi, köztetek vannak ill. lehetnek homoszexuálisok?

Figyelt kérdés
2014. márc. 21. 09:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%

7-es válaszoló


Milyen jó hogy Jézus azt tanította, hogy ilyet még az ellenségemnek sem kívánjak.

egyébként pedig a Biblia és Jézus sem tanította a pokol tűzének aljas létezését,

Egy pokol van és az a hely az ahova a halottat eltemetik, vagy is a sír helye,


Sajnálom, hogy így fogod fel ezeket a dolgokat.


Akinek teljes s a szíve Isten iránt, az képes áldozatot hozni Istenért, hiszen Isten nagyobb áldozatot hozott értünk.

Pál apostol szavairól elmélkedj el, Ő ezt mondta:


(Róma 8:38, 39) 38 Mert meg vagyok győződve róla, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem kormányzatok, sem jelenvalók, sem eljövendők, sem hatalmak, 39 sem magasság, sem mélység, sem semmi más a teremtésből nem lesz képes elválasztani minket az Isten szeretetétől, amely Krisztus Jézusban, a mi Urunkban van.


Az Isten és a megváltó tetteiért érzett hála és szeretet képessé teszi hogy felülkerekedjen a tökéletlenségén,

s ez a fajta szeretet nem vall kudarcot, tehát nem lesz öngyilkos.

Ezen az oldalon fent lévők pedig majd Isten előtt adnak számot tetteikről, ahogy mindenki, Én is.


Katy Weaver

2014. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
teged kezeltetni kene
2014. márc. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 sandor76 ***** válasza:
0%

Ha en homi vagyok,es megismertem Istent,azt,hogy mit helyesel es mit nem,akkor lepeseket fogok tenni,azert,hogy elnyerjem a helyesleset,es ugy eljek ahogy O szeretne.

Ha ezt mint egy homosexualis beallitottsagu egyen nem teszem meg,lehetetlen,hogy en megismertem Istent.

Mondani lehet ,de ...se er.

Vagyis aki homokos,az semmi keppen nem tudja helyesen szolgalni Istent,mert a szava ezt eggyertelmuen eliteli.

Ezt nem Jehova Tanui talaljak ki,hanem benne van minden Bibliaban,barmilyen forditasu legyen.

Van aki erthetetlen akar lenni,es nehez neki felfogni,

A Jehova Tanui,BLOG,nem az igaz Tanuke,hanem akik elhagytak a szervezetet.

Ok a ragalmazasukkal probaljak meg a maguk igazat bizonygatni,mit sem ernek vele.

Aki pedig nem latja a ket csoport kozotti kulonbseget,annak nem is kell.

De ha kerdesek merulnek fel veluk kapcsolatban ,nekik kellene feltenni.

A tobbire mar valaszoltak.

2014. márc. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 sörpocak ***** válasza:
64%

"Vagyis aki homokos,az semmi keppen nem tudja helyesen szolgalni Istent,mert a szava ezt eggyertelmuen eliteli. "


Na álljunk meg egy percre!!! A homoszexualitás nem az egyén hibája! Szóval egy homoszexuális férfi önhibáján kívül fog bűnhődni?


Jó tegyük fel, hogy megkegyelmez Isten, ha küzd a vágyai ellen, de vallás ide-oda, amikor az ember (és erre számtalan példa van, szóval ha valaki kételkedik, akkor az a gyászoló szülőknek mondja) ilyen fojtás, ilyen béklyó alatt áll, ami ráadásul tudatalatti szóval még erőteljesebb lenne, akkor máris jönnek a lelki bajok is.


És ezek a lelki bajok vallás nélkül is jelentkeznek!!! Hát még akkor, milyen bajok lehetnek, ha azt sulykolják bele az ember fejébe, hogy pont emiatt fog büntetést kapni.


Nem tudom ki, hogy áll hozzá, de vagy ez, vagy az a variáció a helyes, de minden bizonnyal a homoszexuálisokkal Isten kétszeresen cseszett ki.

És most komolyan....én kérem, hogy valaki cáfoljon rám, mert borzalmas, hogy egy ember mennyire megbocsájtóbb, mennyire toleránsabb tud lenni (ezek szerint), mint "Isten".

2014. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

#4, "mert itt senki sem lett még öngyilkos"


Erről egy saját, nem reprezentatív mini statisztikám jutott eszembe, amit még abban az időben készítettem, amikor én is Jehova Tanúi összejöveteleire jártam. Mindegyik személyt, vagy csaladtagját, ismertem.


Jehova Tanúi, vagy közvetlen családtagjai közül öngyilkosok lettek: 12

Egyéb ismerőseim közül (lakóhely, iskola, egyetem): 2

2014. márc. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 sandor76 ***** válasza:
0%

Ne haragudjatok,de nem ertem mi a koze,a homosexualitasnak,es az ongyilkossagnak Istenhez?

En eldontom,homi leszek ,az leszek bar tudom,hogy nem normalis dolog.

Ongyilkos akarok lenni,az leszek[mindegy miert].

Nincsen senki sem rakenyszeritve semmire,csupan a sajat vagyait es gyengesegeit nem tudja iranyitani,vagy kordaban tartani.

Isten pont ezektol probal megmenteni mindenkit aki hagyja.

Ki mit vet ,azt fogja aratni is.

Ez pedig altalaban egy hosszabb folyamat amig beteljesedik.

2014. márc. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 sörpocak ***** válasza:

"Ne haragudjatok,de nem ertem mi a koze,a homosexualitasnak,es az ongyilkossagnak Istenhez? "


Akkor honnan származik a homoszexualitás?


"En eldontom,homi leszek ,az leszek bar tudom,hogy nem normalis dolog. "


Akkor én meg azt döntöm el, hogy afrikai néger leszek. Ez nem döntéskérdése.


"Nincsen senki sem rakenyszeritve semmire,csupan a sajat vagyait es gyengesegeit nem tudja iranyitani,vagy kordaban tartani. "


A homoszexualitás miért gyengeség? Mert nem természetes? Ennyi erővel minden elváltozás testileg gyengeségnek számít, mert nem természetes.

2014. márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
54%

"Nincsen senki sem rakenyszeritve semmire,csupan a sajat vagyait es gyengesegeit nem tudja iranyitani,vagy kordaban tartani. "


Miért kellene kordában tartani, ha senkinek sem árt?

Miért kellene bármilyen élvezetről lemondani?

2014. márc. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 lsandor ***** válasza:
45%

Jehova Tanúi között nincsenek ilyen személyek, mivel Isten elítéli a homoszexualitást. Mi nem ítéljük el magukat a személyeket, de a helytelen cselekvésmódot igen. Isten véleménye egyértelmű: akik kitartanak ezen helytelen dolog cselekvésében, a nemtetszését vonják magukra.


„Ne hálj férfival, mint ahogy nővel hálsz. Utálatos dolog az” (3Mózes 18:22).


„Isten [átadta őket] gyalázatos nemi vágyakozásoknak; mert asszonyaik is felcserélték a testükkel való természetes élést természetellenessel, s hasonlóképpen a férfiak is elhagyták az asszonnyal való természetes élést, és gerjedelmükben egymás iránt gyúltak heves lángra, férfiak férfiakkal, s ocsmányságot cselekedtek” (Róma 1:26, 27).


Néhányakban talán felvetődik a következő kérdés: „Vajon a gének, a környezet vagy az átélt szörnyűségek, például a szexuális megbecstelenítés mentségül szolgálhat arra, hogy valaki enged a homoszexuális vágyaknak?” Semmi esetre sem. Figyeld meg ezt a példát: A legtöbben biztosan együtt érzők lennének egy olyan alkoholistával, akiről a tudósok azt mondják, hogy örökletes hajlama van az alkoholfüggőségre, vagy pedig olyan családban nőtt fel, ahol mindennapos dolognak számított a részegeskedés. Mindezek ellenére senki sem buzdítaná arra, hogy továbbra is részegeskedjen, vagy hogy adja fel az alkoholizmus ellen vívott harcát csupán azért, mert ilyen hajlammal született, vagy mert ilyen környezetben nőtt fel.

Ugyanígy, a Biblia sem menti fel azokat, akik megadják magukat ezeknek a vágyaknak, akár a gének állnak a háttérben, akár bármi más ok, viszont azokat, akik harcolnak a bennük lévő homoszexuális vágyak ellen, egyáltalán nem ítéli el (Róma 7:21–25; 1Korintusz 9:27). Sőt, gyakorlatias segítséget és buzdítást nyújt nekik, hogy győztesen kerüljenek ki ebből a harcból.

2014. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle viszályszítási szándék nélkül szólnék hozzá a témához. JT családban nőttem fel, magam is megkeresztelkedtem mint JT tizenéves koromban. A megkeresztelkedésem utáni egy-két évben ismertem fel, hogy meleg vagyok. Évekig küzdöttem azzal, hogy elnyomjam magamban az érzéseimet és hogy bebeszéljem magamnak azt, ami valójában soha nem voltam... heteroszexuális.

A gyülekezetemben és a családomban mindenki azt látta, hogy milyen buzgó vagyok, példa voltam a fiatalok számára. Fogalmuk sem volt arról, hogy milyen belső gyötrelmen megyek keresztül. Erről nem mertem senkinek beszélni, mert szégyelltem magam és mert tudtam, hogy úgyse értenék meg a barátaim, hiszen ők is azt tanulták gyerekkoruk óta, hogy ezt a dolgot gyűlölni kell, és tartottam attól, hogy eltávolodnának tőlem azért, aki vagyok alójában… Nem mellesleg az egyik kongresszuson, miközben a barátaimmal beszélgettem más gyülekezetekből, a fülembe jutott egy fiatal JT fiú története Dunakesziről, aki elmondta egy barátjának, hogy meleg. A barátja ellene fordult és szétkürtölte a gyülekezetben azt, amit megtudott. Terszmészetesen a vének is megtudták és leültek beszélgetni a meleg fiatallal. Az egész kimenetele az lett, hogy a vének leszögezték, hogy mostantól rajta tarták a szemüket… Ezek után volna valaki, aki elmondaná bárkinek is a gyülekezeten belül az ilyen tipusú problémáját? Nekem nem volt hozzá lelkierőm.


Számtalanszor belegondoltam abba, amit az előadásokból és kiadványokból hallottam/olvastam, hogy el fogok pusztulni azért, mert - mint mindenki - vágyok arra, hogy legyen egy szerető társam (csak én egy férfi személyében tudtam ezt elképzelni). Végigolvastam 100x a Fiatalok kérdezik könyv 2. kötetének idevágó fejezetét, az erről szóló Ébredjetek! cikkeket, de tisztán látszott, hogy az, aki azokat a tanácsokat írta, annak fogalma sincs, hogy mi is játszódik le valójában egy homoszexuális ember fejében. Megpróbáltam azokat a tanácsokat alkalmazni, amelyeket találtam, de nemhogy nem segítettek, csak rontottak a helyzeten. Az pedig teljesen abszurd volt számomra, amikor egy előadásból azt hallottam, hogy a homoszexuális kapcsolat önzésen alapszik. Nem fért a fejembe, hogy miért alapulna két, egymást szerető férfi kapcsolata önzésen.


Aki nem küzdött soha ilyen gondokkal, az nem tudja, hogy milyen az, amikor kamaszként rájössz arra, hogy különbözöl a többiektől. Ezt önmagában sem könnyű elviselni, mivel a társadalom egy része nem fogadja ezt el… De így, hogy időről-időre ki van hangsúlyozva az embernek, hogy gyakorlatilag elítélendő az egész léte… Nekem is többször megfordult a fejemben az öngyilkosság gondolata, amit versek formájában adtam ki magamból. Két út közül választhattam… vagy öngyilkos leszek, vagy boldog…

Végül úgy döntöttem, elhagyom JT-it.. A családom JT oldala elfordult tőlem, miután elmondtam, hogy meleg vagyok és el fogom hagyni a vallásukat. Épp akkor hagytak cserben, amikor a leginkább szükségem lett volna rájuk.

Nagyon nehéz időszak volt, de hála Istennek (szándékosan írom így) megtaláltam a páromat, akit egész életemre választottam, és akivel olyan boldogságban és szeretetben élünk együtt, amit sok hetero pár is megirigyelhetne. És az önzésnek még csak szikrája sincs kötünk…


Sajnálom, hogy hosszú lett, most biztosan fognak jönni az ítéletek a JT-k részéről, de továbbra is hangsúlyozom, hogy nem támadási szándékkal írtam, amit írtam. Csupán a múltbéli és jelenlegi érzéseimről beszéltem.

2014. márc. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!