Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok erról? Támogatja...

KZitus kérdése:

Mit gondoltok erról? Támogatja Isten a vallások közötti együttműködést?

Figyelt kérdés

Arról olvastam, hogy: "„Vajon a vallások egységet teremtenek, vagy széthúzást szítanak?” – tette fel a kérdést az olvasóinak a The Sydney Morning Herald. A válaszadók 89 százaléka úgy érezte, hogy a vallás inkább megosztja az embereket.

Itt az oldalon is azt tapasztalom, hogy a keresztények között nagy a megosztottság. Pedig krisztusi szeret kellene jellemezni a viselkedésüket, itt az írásaikat.

Ti ezt hogyan látjátok?



2014. febr. 1. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
A krisztusi szeretet nem majomszeretet, hanem az igazság szeretetének a gyümölcse, és a hazugság gyűlölete. Néha tényleg nehezen fér össze két olyan ember, akik azt gondolják hogy ők az igazságban hisznek, de ellentétesen beszélnek.
2014. febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Jézus mondta, hogy nem azért jött a Földre, hogy békét hozzon, hanem azért, hogy háborúságot. Meg is mondta, hogy a követőinek a saját családja és a rokonai lesznek az ellenségei. Azt is mondta, hogy jaj nektek, ha mindenki csak jót mond felőletek, mert így beszéltek az emberek a hamis prófétákról is. A Biblia szerint az igazság műve lesz a békesség, vagyis az igazság előfeltétele az egységnek. Azaz a válasz nem.


De Pál apostol kiemeli, hogy amennyire rajtatok áll, minden emberrel békében éljetek. Nem a keresztények az agresszorok, legfeljebb az álkeresztények. Sajnos az igazság érdekeket sért és ezt nem mindenki tudja feldolgozni anélkül, hogy kijönne a béketűréséből. Tapasztalatból tudom, hogy a Bibliának az az egy állítása, hogy egyedül Jézus Krisztus által lehet megmenekülni, elég ahhoz, hogy elszabaduljanak az indulatok. Mégis ez az igazság, és az ehhez való ragaszkodás nem agresszió. Agresszió az lenne, ha ezt rá akarnám kényszeríteni valakire. Erre azonban a Biblia senkit sem hatalmaz fel, ezért mondtam, hogy az agresszorok nem valódi keresztények. De nemcsak az az agresszió, ha valaki rá akarja erőltetni másokra Jézus Krisztust, hanem az is, ha valaki meg akarja tiltani az Evangélium hirdetését. A Biblia ugyanis megköveteli az Egyháztól, hogy hirdesse az igazságot. A hallgatóknak azonban önként kell eldönteniük, hogy elfogadják vagy elutasítják. Ha valaki elutasítja, azzal az emberrel kapcsolatban az Egyháznak a továbbiakban nincs tennivalója: élt a szabad akaratával, ámen. Viszont azt, aki nem fogadta el Jézus Krisztust, senki nem hatalmazta fel arra, hogy az Egyházat eltiltsa attól, hogy másoknak is elmondja az Evangélium üzenetét. Ha ezt mindkét fél betartaná, akkor könnyű lenne együtt élnie hívőnek és hitetlennek.

2014. febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kedves Zita! Ha abból indulunk ki, hogy Isten a megosztottságot sem ismeri el, nyilván való, hogy látszólagos együtműködést sem fogadja el.
2014. febr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Amióta ember él a földön, mindenféle csoportolsulás, lettlégyen vallási, társadalmi, politikai, bőrszín szerinte, vagy akár szurkolói, megosztottságot és kollektív utálatot szül.
2014. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez ahhoz hasonló elhamarkodott és felületes mondat, mint amikor azt mondják, hogy "amíg két ember él a földön, addig nem lesz béke". Pedig ez sem igaz.
2014. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Felületes mondat? Talán próbáld megcáfolni. Kíváncsian várom.
2014. febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Logikus, semmiféle "megosztottság" és "utálat" nem születik önmagában abból, hogy az emberek csoportokba szerveződnek. A megosztottság sokkal inkább az emberi tökéletlenségekből, az eltérő véleményekből fakad és csak akkor, ha nincs lefektetett egyetemes irányadó mérték, hanem jobbára az egyénre van bízva az ún. "személyes igazság", ami csak illúzió.


Valamint a hívők tudják, hogy Sátán láthatatlan ármánykodása mindezek mögött a fő tényező.

2014. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs igazad. Legalábbis tévedsz. Amikor az emberek csoportokba tömörülnek, egyfajta csordaszellem uralkodik el. Az "egy mindenkiért, mindenki egyért" elv. (lásd pl. a kisebbség.) Ezeket a csoportokat jellemzően férfiak irányítják, s még ha olykor nem konkrét irányításról van is szó, rájuk hallgatnak. A férfiak pedig, mivel harcra termettek, győzni akarnak. Mindig, mindenben. S úgy akarnak győzni, hogy a másik veszítsen! Innentől kezdve a csoportosulás valóságos ligaként műxik. (Aki nincs velem, az ellenem van.)
2014. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút támogatja. Hiszen Istennek nem az a célja, hogy egy igaz vallás legyen, és aki nem azt követi, az menjen a levesbe. Isten "azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön, és eljusson az igazság megismerésére" (1 Tim 2,4 - anno ezt az igét kaptam konfirmációra :-)). Hogy máshogy juthatna mindenki az igazság megismerésére, ha nem együttműködéssel? Persze a vallások különbözőek, ezt feltétlenül tiszteletben kell tartani, és nem szabad fennakadni apró különbségeken.
2014. febr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

(1Timóteusz 2:4) "akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson."


Nagy irgalmában Isten végül az egész emberiséget megmenti?


Egyetemes megmentésre utal a 2Péter 3:9? Itt ezt olvassuk: „Az Úr nem késik ígéretét teljesíteni, ahogy némelyek késedelmeskedésnek tartják, hogy türelemmel viseltetik irántatok, mert nem akarja, hogy valaki is elvesszen [„nem kívánja, hogy bárki is elpusztuljon”, ÚV], hanem hogy mindenki bűnbánatot tartson” (Kat.). Isten irgalmában azt kívánja, hogy Ádám minden leszármazottja bűnbánatot tartson, s nagyvonalúan intézkedett a bűnbánóknak megbocsátásról. De senkit sem kényszerít gondoskodásának elfogadására. (Vesd össze: 5Mózes 30:15–20.) Sokan visszautasítják azt. Ezek egy olyan fuldoklóhoz hasonlítanak, aki nem fogadja el a segítő szándékkal odadobott mentőövet.

Meg kell azonban jegyezni, hogy a megbánás elutasítása nem von maga után örök büntetést egy tüzes pokolban. Ahogy arra a 2Péter 3:9 rámutat, akik nem tartanak bűnbánatot, azok ’elvesznek’, vagyis ’elpusztulnak’. A 7. vers is ’az istentelen emberek pusztulásáról’ beszél (Kat., kiemelés tőlünk). E szövegek nem engednek teret az egyetemes megmentés gondolatának.


Azt bizonyítja-e az 1Korintusz 15:22, hogy végül minden ember megmenekül? A vers így hangzik: „ahogyan Ádámban mindnyájan meghalnak, úgy a Krisztusban is mindnyájan életre kelnek” (ÚRB). A szövegösszefüggés megmutatja, hogy itt a feltámadás témaköréről esik szó. Ki támad fel? Mindaz, aki Ádám bűne miatt hal meg (lásd a 21. verset), és aki nem vétkes olyan szándékos törvényszegésben, amelyre a Héberek 10:26–29 hivatkozik. Ahogy Jézus feltámadt a hádeszből (Csel 2:31), úgy mindazok, akik a hádeszben vannak, „életre kelnek” a feltámadás által (Jel 1:18; 20:13). Mindezek örökre szóló megmentésben részesülnek? Megvan rá a lehetőségük, de nem mindannyian fognak élni vele — ahogy a János 5:28, 29 rámutat —, hanem némelyek kedvezőtlen ’ítéletet’ vonnak magukra.


Mi a helyzet az olyan írásszövegekkel, mint mondjuk a Titusz 2:11, amely az „ÚRB” szerint kijelenti, hogy Isten üdvözítő, azaz megmentő kegyelme „minden embernek” megjelent? Más írásszövegek, egyebek között a János 12:32, Róma 5:18 és az 1Timóteusz 2:3, 4 hasonló gondolatot fejeznek ki például a Kár., Kat., ÚRB szerint. Ezekben a versekben a „minden” vagy „mindenki” szónak a görög megfelelője a pasz szó ragozott alakja. Amint arra a dr. Kiss Jenő szerkesztette Újszövetségi görög—magyar szótár (Budapest, 1975, 131. o.) rámutat, jelentése nemcsak „mindenki”, „minden”, hanem „sokféle” vagy „mindenféle” is lehet. A fenti szövegekben a „minden” szó helyett állhatna „mindenféle” vagy „mindenfajta”, és az ÚV ezt is használja. Melyik a helyes: a „minden” vagy a „mindenfajta”? Nos, melyik fordítás van összhangban a Biblia egészével? Az utóbbi. Figyeld meg a Cselekedetek 10:34, 35-öt, a 2Tesszalonika 1:9-et és a Jelenések 7:9, 10-et. (Megjegyzendő, hogy más fordítók is figyelembe veszik a görög szó ilyen értelmét, ahogy az például a Máté 5:11 esetében megmutatkozik: „mindenféle”, ÚRB, Csia.)


Vannak-e olyan bibliaversek, amelyek egyértelműen kijelentik, hogy némelyek sohasem fognak megmentésben részesülni?


2Tessz 1:9, ÚRB: „Ezek majd örök pusztulással bűnhődnek az Úrtól és az ő dicső hatalmától.” (Kiemelés tőlünk.)


Jel 21:8, ÚRB: „a gyáváknak és hitetleneknek, az utálatosaknak, gyilkosoknak és paráznáknak, a varázslóknak és bálványimádóknak, és minden hazugnak meglesz az osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban: ez a második halál.”


Máté 7:13, 14, ÚRB: „Menjetek be a szoros kapun! Mert tágas az a kapu, és széles az az út, amely a kárhozatba visz, és sokan vannak, akik azon járnak. Mert szoros az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik azt megtalálják.”

2014. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!