Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi legyen a fogadalmammal?

Mi legyen a fogadalmammal?

Figyelt kérdés

Kértem Istent,hogy segítsen meg és böjtöt ajánlottam fel érte.De nem segített meg,pedig megtartottam ígéretem.Elhagyottam éreztem magam,de már rájöttem,lehet,hogy így jobb,hogy nem segített meg.Mert lehet,hogy más terve van velem.(és az sokkal jobb lesz).

Felhagyhatok már a böjttel?

/Katolikus keresztény/



2014. jan. 31. 16:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én tettem a fogadalmat.
2014. jan. 31. 17:26
 12/18 anonim ***** válasza:
Meg kérdezhetem hogyan böjtölsz,mit eszel vagy nem eszel?
2014. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A böjt nagyon hasznos,testi lelki tisztulást adhat,hogy érzékennyé váljunk Istent akaratát vezetését meghallani.

De ne a magunk akaratából,hanem valami belső,vagy külső indittatásból tegyük.


És lényeges,hogy kérjünk kegyelmet a bőjtre és áldást,hogy azt Istennek ajánljuk fel.

Való színű te kértél hiszen felajánlottad.

És ne keseredj el ha nem azt adja amit kértél,de hidd el gondja van rád,mint minden emberre.

De az alázatos szívüt meghívja további,Tanításra.

2014. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
9-esel egyet értek.
2014. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Más jellegű böjtről van szó,de már abbahagytam,imádkoztam Istenhez.Átgondolom Istenről és a világról alkotott képem,és elkezdem olvasni a Bibliát!
2014. jan. 31. 20:49
 16/18 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdező! Ez az a hozzáállás, amit Isten elvár tőlünk, hogy elhagyjuk a vallásosságot és kezdjünk el igazi hitben járni! A böjtölés van amikor fontos, de az első az, hogy megértsük Isten akaratát.


Ha valóban nyitott szívvel és elmével állsz neki annak a könyvnek, érezni fogod a hatását.


"Mert az Istennek beszéde élő és ható, és élesebb minden kétélű fegyvernél, és elhat a szívnek és léleknek, az ízeknek és a velőknek megoszlásáig, és megítéli a gondolatokat és a szívnek indulatait."

Zsidó levél 4:12


A gyógyulást pedig szintén lehet kötni az Úr félelmének megtartásához, de mit is jelent ez, hogy az Úr félelme? Olvasd el a Bibliát, ne légy hitetlen, hanem hívő és bízd rá magad, ne kételkedj Isten beszédében. Isten igaz és jó, és a beszéde is az!


"Ne légy bölcs a te magad ítélete szerint; féld az Urat, és távozzál el a gonosztól.

Egészség lesz ez a te testednek, és megújulás a te csontaidnak."

Példabeszéd 3:7-8


A legfontosabb pedig az, hogy megismerjük a Fiút, és rajta keresztül az Atyát is.


"Mindent nékem adott át az én Atyám, és senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya; az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és akinek a Fiú akarja megjelenteni."

Máté 11:27


"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust."

János 17:3


Még szívem szerint ajánlanám, hogy kezdj el járni egy jó Biblia hívő közösségbe, egy keresztény gyülekezetbe, de ez a te döntésed.

(semmiféleképpen ne Jehova tanúit válaszd!!!).


Isten áldjon!

2014. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Átgondolom Istenről és a világról alkotott képem,és elkezdem olvasni a Bibliát!"


Mégis a javadra vált egy kis böjt. :-D

2014. febr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Mindennek megvan a haszna és az értelme,már látom! :)
2014. febr. 1. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!