Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi legyen a fogadalmammal?

Mi legyen a fogadalmammal?

Figyelt kérdés

Kértem Istent,hogy segítsen meg és böjtöt ajánlottam fel érte.De nem segített meg,pedig megtartottam ígéretem.Elhagyottam éreztem magam,de már rájöttem,lehet,hogy így jobb,hogy nem segített meg.Mert lehet,hogy más terve van velem.(és az sokkal jobb lesz).

Felhagyhatok már a böjttel?

/Katolikus keresztény/



2014. jan. 31. 16:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Egy kis bölcsesség.


Ha nem azt kapod amit kértél, az nem jelenti azt, hogy nem azt kapod, amire szükséged van.


Sajnos nem tudom, hogy kitől idéztem.


Szerintem a böjtöt folytasd, ha fix időt tűztél ki magad elé. Csak azért, hogy tudd te megtetted. Ha nincs időhöz kötve, és úgy érzed elég volt, és a fogadalmadat tartottad, akkor hagyd abba.

2014. jan. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen talán pontosan ez a bölcsesség az ami nálam bekövetkezett.A böjtből még 2 hét van hátra
2014. jan. 31. 16:24
 3/18 anonim ***** válasza:

Ez nem megoldás, hogy gondolunk egyet és azt hisszük, hogy abba majd Isten is belemegy. Ha nem érted meg Isten szándékát és akaratát, akkor te kézen állva is böjtölhetsz egy hétig, akkor se fog semmi sem történni. Isten a gyermekeinek a Bibliát szánta, az Ő beszédét, amin keresztül tökéletesen meg tudja magát értetni, az Őt keresőivel. És persze ezen kívül van még az ima, ami segít, de nem órákhosszat nem... ha Isten meg akar hallgatni téged, akkor elég lesz pár szó és ha az akaratában élsz, akkor nem kell kéretned magad és senkit se, hogy most történjen már valami, mert akkor így is úgy is történni fog aminek történnie kell, Isten akaratának megfelelően.


Viszont mindent ellenőrizz vissza tetteidben, hogy amit teszel, az nem-e mond ellent Isten beszédének. Ha ellent mond, akkor valamit rosszul csinálsz.

2014. jan. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

De már nem nagyon bírom.

3 hét van mögöttem.

2014. jan. 31. 16:27
 5/18 A kérdező kommentje:
Sajnos igen,erre is jó volt,hogy rájöjjek ez nem egy bolt ahova bedobunk 5 hét böjtöt és majd megkapjuk amit akarunk.Az utolsó egy hétben már azért imádkoztam,hogy történjen Isten akarata szerint,mert rájöttem,hogy rosszul állok/inkább álltam hozzá a dolgokhoz.
2014. jan. 31. 16:30
 6/18 anonim ***** válasza:
Látod, látod! Szép lassan Te is rájössz, hogy hol hibáztál és mi a helyes út.
2014. jan. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Már értem,hogy ha így kellett volna történnie így történt volna.De a fő kérdés a böjt,már kezdek ingerült lenni,fáradékony,feszült lenni.
2014. jan. 31. 16:42
 8/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, a böjtöt ki követeli meg tőled? Isten, vagy az egyházad?
2014. jan. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 János 3,16 ***** válasza:
Én olyannak ismerem Istent, hogy nem haragszik meg, ha őszintén elmondod ezt neki is... nem fog haragudni, se megbüntetni érte... azt szeretné, ha a szabad akaratodből szeretnéd Őt... de ehhez meg kell ismerned... nyugodtan hagyd abba, ne legyen bűntudatod ezért, viszont legközelebb nem kell fogadalmat tenni, vagy csak annyit amennyit bírsz... nem a böjt hossza, vagy az imák hossza adja meg az eredményt, hanem a szereteben bízó hited...szeretettel...
2014. jan. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Kérdező ez neked ajánlott:

http://www.youtube.com/watch?v=5qjVRdYt04c


Válaszd Jézust és kezd el olvasni azt a Bibliát...

2014. jan. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!