Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szava mennyire lehet...

A Biblia szava mennyire lehet Isten örökérvényű kijelentése? Hogyan kell értelmezni ezt a szöveget?

Figyelt kérdés

A prédikátor Salamon könyve » 11. fejezet

5. Miképpen hogy nem tudod, melyik a szélnek útja, és miképpen vannak a csontok a terhes asszony méhében; azonképpen nem tudod az Istennek dolgát, aki mindeneket cselekszik.


1. Szerintetek Isten azt akarta közölni, hogy az orvosok és meterológusok buták?

2. Vagy folyamatosan közelebb kerülünk Isten dolgaihoz?

3. Esetleg nem lenne logikusabb néhány kijelentést csak a múltra vonatkoztatni az adott környezetben?



#gyerek #Biblia #gólya #terhes #prédikátor #hogy születik a gyerek
2014. jan. 27. 19:45
 1/2 megfelelő ***** válasza:
ézs.55.8 Bizony, a ti gondolataitok nem az én gondolataim, és a ti utaitok nem az én utaim - így szól az Úr.9 Mert amennyivel magasabb az ég a földnél, annyival magasabbak az én utaim a ti utaitoknál, és az én gondolataim a ti gondolataitoknál.
2014. jan. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

Valoban, az Esaias 55:8 verse az, amelyik ide vonatkozik. Ez arrol szol, hogy Isten gondolatai magasan a mi gondolataink felett all. Mi sok mindent nem tudunk felfogni dolgokrol, mig Istennek mindenre ralatasa van, es teljesen maskepp gondolkodik mint mi. Egyaltalan nem azt jelenti, hogy az emberek "butak". De Isten gondolatait nekunk nehez felfogni.

De a tanulmanyozas, ismeretszerzes altal sokkal tobbet megtudhatunk Istenrol, mint csak annyit, hogy "megteremtett minket, es hogy elkuldte a Fiat erettunk." Mert ennel sokkal de sokkal tobbrol van szo.

Ahogy elorejutunk az ismeretben, ugy egyre jobban ertjuk meg Isten akaratat, szandekait, es ismerjuk meg az O tulajdonsagait. Ahogy egy leendo baratoddal vagy. Minnel tobbet vagytok egyutt, annal jobban kezded megismerni ot magat, a tulajdonsagait, erzeseit.

Ha kerdesed lenne barmi, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. jan. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!