Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az önhipnózis bűn?

Az önhipnózis bűn?

Figyelt kérdés
Nem csináltam még ilyet, de azt hiszem kipróbálom... Szerintetek megvalósítható, hogy egyszerre vagyok ébren és hipnózis alatt?

2013. dec. 21. 01:14
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok:


#8 válaszoló:

Nem latinul írtam, szóval ne fárdj vele:)

És ne aggódj! Semmivel sem szoktam visszaélni...

Ezek a tabik viszont a legjobbak a fekete piacon, csak ajánlani tudom.


Ja és persze köszi a tippet, majd minden áron szerzek egy cumis üveget és azt szívogatom:D

De egyelőre inkább maradjunk az imánál, köszi:)


Jó munkát és kellemes napot!


#9 válaszoló:

"Vannak alapvetően pozitív emberek, érdemes tőlük tanulni."

Sokáig én is az voltam, még a régi szép időkben. Addig amíg fel nem ébredtem.

De egyébként nem hiszem, hogy bármelyikőtök látott volna negatívnak vagy pesszimistának :P

Sajnos a jó nem semlegesíti a rosszat....


Egyébként nem szoktam sírdogálni éjszaka, inkább reménykedem és gondolkodok.

Ott még nem tartok, ahogy az egyik kedvenc számom is kezdődik, hogy:


"By day I sleep, at night I weep!"


Jó hétvégét:)

2013. dec. 21. 14:06
 12/12 KZitus ***** válasza:

Szervusz Silver


Mi a hipnózis?

A hipnózist úgy határozzák meg, mint „alváshoz hasonló, sajátos pszichés állapot (transz), amelyben a személy [a] szuggesztióknak megfelelően lát, hall, érez, szagol, érzékel”. Szuggesztióval „megváltoztatható akár az egyén emlékezete vagy éntudata is” (Britannica Hungarica).


Néhány országban az orvoslással foglalkozó személyeknek szokásuk lett az utóbbi időben, hogy betegeiknek a hipnózist javasolják kezelési lehetőségként. A Psychology Today című folyóirat például kijelenti: „Hipnoterápiával kezelhető a fejfájás, enyhíthető a szülési fájdalom, leszokhat az ember a dohányzásról, feleslegessé válhat az érzéstelenítés, és javítható a tanulási képesség, méghozzá mellékhatások nélkül.” Sokan viszont a spiritizmussal és okkultizmussal kapcsolják össze a hipnózist.


Mi a Biblia nézőpontja? Isten Szava természetesen nem orvosi kézikönyv, és nem beszél konkrétan a hipnózisról, de a benne található alapelvekből megérthetjük Isten véleményét.


Vajon csak agyszülemény az, hogy a hipnózis és az okkultizmus között kapcsolat van? Lehet, hogy a filmek és regények által megjelenített álomvilág hozzájárul ahhoz, hogy párosítsák e két dolgot, ám a hipnózis és az okkultizmus társításának valós alapja van. A hipnotizmusról ezt írja egy enciklopédia: „Története elválaszthatatlanul egybefonódik az okkultizmussal” (Encyclopedia of Occultism and Parapsychology). Rendszerint a hipnózis egyik formájának tartják a vallási önkívületet, mely a történelem során mindig is hozzátartozott a varázsláshoz és a mágiához. Mi több, az ókori Egyiptom és Görögország papjai hipnotikus állapotot idéztek elő, amikor hamis isteneik nevében megpróbáltak betegségeket gyógyítani.


Az előbbi enciklopédia a következőt jegyzi meg: „Sok hipnotikus jelenséget még ma is »spiritizmusnak« tekintenek.” Bár nem könnyű meghatározni, hogy a hipnotizálás különböző formái mennyire függnek össze az okkultizmussal, azt viszont leszögezhetjük, hogy Isten egyértelműen elítéli a spiritizmus minden válfaját (5Mózes 18:9–12; Jelenések 21:8). Ezért a keresztények nem hagyhatják figyelmen kívül a hipnózis egyértelműen Írás-ellenes sajátosságait.


A viselkedésre gyakorolt hatása


Mit mondhatunk arról a hatásról, melyet a hipnózis gyakorol az elmére és a viselkedésre? Kell valamilyen veszéllyel számolni? Jogos aggodalomra ad okot, hogy a hipnotizált személy csak kis mértékben ura a tetteinek. A színpadi hipnotizőrök kihasználják ezt a jellegzetességet, arra késztetve önkénteseket, hogy olyasmit tegyenek, amit amúgy nem tennének, esetenként, hogy úgy viselkedjenek, mintha részegek lennének.


A The Encyclopedia Americana ezt mondja ezekről a nyilvános hipnotizálásokról: „ A hipnotizált nagyon fogékonnyá válhat még a leplezett szuggesztióra is, utat engedhet azok felé az ösztönei felé, melyek általában rejtettebbek, és a hipnózis idejére megszűnhet minden társadalmi és személyes gátlása.” A Collier’s Encyclopedia kijelenti: „ A hipnózis alatt lévő személy képességeire összpontosított figyelem irányul, és ettől fokozott mértékben ráhangolódik a hipnotizőrtől jövő szuggesztióra, és megteszi azt, amire utasítást kap.”


Úgy hangzik, mintha ártalmatlan dologról lenne szó? Tanácsos-e, hogy az igaz keresztények engedjék, hogy hipnózissal befolyásolják az elméjüket? Ez ellentétben lenne Pál apostol utasításával: „mutassátok be testeteket élő, szent, az Isten előtt elfogadható áldozatul; ez értelmi képességetekkel végzett szent szolgálat. És ne szabjátok magatokat többé a dolgok ezen rendszeréhez, hanem változzatok át elmétek újjáalakítása által, hogy próbatétellel megállapíthassátok, mi az Isten jó, elfogadható és tökéletes akarata” (Róma 12:1, 2).


Vajon meg tudja őrizni egy keresztény „a jó lelkiismeretet”, ha engedi, hogy olyan állapotba kerüljön, amelyben nem teljesen ura a gondolatainak, a vágyainak, sőt még a tetteinek sem? (1Péter 3:16). A Biblia erre buzdít: „mindegyikőtök tudja, hogyan legyen urává a maga edényének megszenteltségben és tisztességben” (1Tesszalonika 4:4). Tagadhatatlan, hogy a hipnózis megakadályozza az egyént abban, hogy megszívlelje ezt a tanácsot.


Egy cukből másoltam ki számodra résszketeket, amelynek a címe: "Keresztényeknek való a hipnózis?


Remélem hasznosnak találod


Üdvözöllek.

2014. febr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!