Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Wicca hogyan viszonyul a...

A Wicca hogyan viszonyul a szexualitáshoz?

Figyelt kérdés
elvileg ugye "Ha nem árthatsz vele, tégy amit akarsz." Vagyis szabados a szexualitásuk? A szüzességhez hogyan viszonyulnak?
2013. dec. 2. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:

mivel legjobb tudomasom szerint ket istenseguk van, ebbol az egyik noi, a masik ferfi, es a 'vallas' resze a szexualitas e ketto kozott, eleg szabadon gondolkoznak rola.


egyebkent ha nem meggyozodesbol, hanem a vallas miatt elsz igy vagy ugy, az inkabb szolgalelkuseg, mint hit.

2013. dec. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Frigg ***** válasza:

Nekem spec. nem szabados a szexuális életem. Férjnél vagyok, de előtte sem volt másképp. A szexualitás egy természetes dolog.

Valamint ezt a jelmondatot ne így értelmezd, a szó legszorosabb értelmében. Attól, hogy valaki Wicca, még nem erkölcstelen.


23/N

2013. dec. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A wicca mint vallás nem szabályozza meg a sexualitást ! Hitük alapepve ( egy részlet) az hogy tégy amit akarsz de ne árts vele ! ez a mondat szintugy hat a kapcsolatr,szexualitásra mint az egyik alapmagjára a mágiára. A wicca nem ítéli el a az egyneműséget sem (homosexualitást) az már más kérdés hogy te ezt mire is érted abban az 1mondatban minden benne van a többi már csak erkölcsi kérdés:) Remélem tudtam segíteni B.U.É.K
2014. jan. 1. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!