Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Természetvallás, Wicca: mit...

Frigg kérdése:

Természetvallás, Wicca: mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Tudom, volt már hasonló kérdés is, nézelődtem is körbe, de a nagy többsége az ilyen kérdéseknek még 2011-2012-ből vannak, így gondoltam felfrissítem kicsit. :)

Engem lassan már 10 éve foglalkoztat ez a téma, szívesen olvasnám mások véleményét is, vagy esetleg akik szintén érdekeltek, velük is beszélgetnék :)


23/N



2013. szept. 11. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Az erős túlzás, hogy érdekelt vagyok benne, de a "mit gondoltok róla?" rész mindenkinek szól, így hát gondoltam, miért is ne válaszoljak?

Van pár ismerősöm, aki foglalkozik vagy foglalkozott valaha ilyesmivel. Mindegyikről - nem túlzok: MINDEGYIKRŐL - azt lehet elmondani, hogy feltűnési viszketegségben szenvedő, fura alakok, akik minden hónapban valami más furcsaságért voltak teljes mértékben oda. Többen közülük (egymástól függetlenül) havonta más különös csoportba vagy kultúrába tartozónak vallották magukat, voltak gótok, vámpírok, wiccák, disco cicák, médiumok és nem is emlékszem, hogy még micsodák, nem sorrendben, pár év leforgása alatt.

Szóval benyomásom szerint a wicca egy hókuszpókusz, ami elég jópofának tűnhet az érdekes furcsaságokhoz vonzódó emberek számára.


(Ne sértődj meg és ne vedd magadra, ezek mindössze az én személyes tapasztalataim a témával kapcsolatban.)

2013. szept. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod, ment is a zöld kéz, hiszen valóban mindenkihez szól a kérdésem, véleményekre vagyok kíváncsi :) Nem is vettem magamra, nem voltál abszolút ellenséges sem. Plusz, mint említettem, engem elég régóta foglalkoztat, szóval mondhatom, hogy nálam nem divathóbortról van szó :)


Persze az is előfordul, amit Te említettél, aláírom. (csak ne ez alapján ítéljünk meg egész "közösségeket" ;) )

2013. szept. 11. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább jobb megismerni a természetet...
2013. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem a valódi természet vallás tulajdonképpen a tudomány. ami nem hisz misztikus erőkben, csak a természetben és azt akarja megismerni és azt gondolja, hogy ezen megismerésen keresztül lehet dolgokat manipulálni és létrehozni.


annyi, hogy ez így túl hideg, hogy egy spirituálisan élő dolog lehessen.

2013. szept. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ozmium42 ***** válasza:
Csak babona.
2013. szept. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!