Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fontos Isten nevét...

Miért fontos Isten nevét ismerni és használni?

Figyelt kérdés

2013. okt. 23. 15:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Melyik Istenét??
2013. okt. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Úgy tudom egy Isten van.
2013. okt. 23. 15:51
 3/20 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem fontos a neve. A lényege és tanítása fontos!


Viszont név nélkül nehezebb lenne azonosítani az illetőt. Hibás név használat esetén pedig Isten nevét téveszmékhez lehetne gondolni. Mert többen hisznek hamis Istenekben.

2013. okt. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod :D... Sok vallásnak van istene..szerintem az több, mint egy :D
2013. okt. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mé, ha nem ismered, hogy szólítod? He, wammeg?
2013. okt. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Felhívnám a figyelmed, hogy ennek az istennek a nevét nem ismerjük!!!

"Isten" az nem egy név, és még a J*H*V sem egy név, csak a mássalhangzói.

Nem ismerjük ezt a nevet.

2013. okt. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem fontos.
2013. okt. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúi gyüliben vannak?


"A zsidók Istent a mai napig úgy is hívják: “a Név” (ha Sém). A bibliai héberben ugyanis nincs szó a “személy”-re, ezért használja a “név” szót: pl. “Isten nevét segítségül hívni” = magát Istent segítségül hívni; “Isten nevét magasztalni” = magát Istent magasztalni azért, aki Ő. Ez a számunkra furcsa szóhasználat átment az Újszövetségbe is, pl. Apostolok Cselekedetei 1:15 “százhúsz név sokasága” = százhúsz főnyi sokaság, vagy Apostolok Cselekedetei 4:12 “nem is adatott az embereknek az ég alatt más név” = nem adatott senki más."

2013. okt. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Még ennyit:

A név megkülönböztetésre való. Kitől is kellene megkülönböztetni? Az, hogy "örökkévaló", "vagyok" (ami a Jahveh, JHWH jelentése), szerintem elég nekünk. A jelentése a lényeg, nem a kiejtése. Hogyan lenne Jehova, amikor egy esetben szerepel a Bibliában a nevének rövidítése: Hallelujah

Nem ..jeh, hanem ...jah

2013. okt. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.//(Ézsaiás 42:8) 8 Én vagyok Jehova. Ez a nevem, és senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott képmásoknak.//

(Ezékiel 39:21, 22) 21 »És a nemzetek közé helyezem dicsőségemet; és meglátják mind a nemzetek ítéletemet, amelyet végrehajtottam, és kezemet, amelyet odatettem közéjük. 22 Megtudják az Izrael házából valók, hogy én vagyok Jehova, az Istenük, attól a naptól fogva és azután is.

Vagy is Mindenki, minden nemzetben meg kell tudniuk ezt.


Ha nem lenne fontos, akkor Jézus nem hangsúlyozta volna az imában hogy szenteltessék meg a neve. És nem mondta volna azt sem, hogy megismertette Isten nevét az emberekkel, azért mert kezdték elhagyni a Zsidók ennek a névnek a használatát babonás félelemből.

S ez feledésbe is merült volna, ha Jézus hagyta volna.


Érdekes, hogy Sátán nevet is használják, de a teremtő Isten nevét nem tartják fontosnak. A Fáraó idejében amikor az egyiptomiak akkor is már több millió istenségeket imádtak, mindenhez egy istent kötöttek adtak nekik nevet.

Jehova is Adott egy nevet magának hogy megkülönböztesse magát a hamis Istenektől, és bemutatta, több alkalommal, hogy más "istenek" mennyire nem rúghatnak" még labdába sem mellette


Sátán bemocskolta ezt a nevet, és Ő maga sem mondja ki, mert akkor elismerné, mint Teremtőt, és az Ő szándéka ezekkel a vallások ezreinek létrehozásával, hogy feledésbe tartsa az embereket, mondván, legyél vallásos, de ne az eredeti imádat szerint, tégy úgy ahogy neked tetszik...


De Jehova armageddonkor világos lesz mindenki számára, ahogy a biblia vers mondja:

(Zsoltárok 83:18) 18 Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett.

Ez 38:17, 23: „Így szól a legfőbb Úr, Jehova: . . . »Fölmagasztalom és megszentelem magamat, és megismertetem magamat sok nemzet szeme láttára; és megtudják, hogy én vagyok Jehova.«”


Ján 17:26: Atyjához intézett imájában Jézus ezt mondta: „megismertettem velük [a követőivel] a nevedet, és meg is fogom ismertetni, hogy a szeretet, amellyel engem szerettél, bennük legyen, én pedig ővelük egységben.”

Csel 15:14: „Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének.”


Katy Weaver

2013. okt. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!