Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezete most egy...

A Hit gyülekezete most egy vallás, vagy csak egy jó biznisz? Vagy esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés
2013. okt. 17. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Németh Sándornak nagyon jó biznisz, bár vallásnak hirdetik magukat.
2013. okt. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Zsidók által támogatott hazugsággépezet, vallási csőcselék öltönyben.
2013. okt. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ebből Német Sanyikán kívül kik tudnak még hasznot húzni?
2013. okt. 17. 15:53
 4/11 A kérdező kommentje:
Mellesleg az egyik haverom is ide jár, folyton viszi be a Hit gyülibe a pénzt, már a szüleivel is volt e miatt több konfliktusa. (a szülei nem Hit gyülisek) Szerintetek mennyi az esély arra, hogy felnyissam a szemét? Belátja e valaha, hogy csak a pénze megy rá?
2013. okt. 17. 16:02
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

"És ebből Német Sanyikán kívül kik tudnak még hasznot húzni?"

A vezetők + a külsős cégek, akik pl. építkeznek nekik + egyéb szervezetek, pl. pártok.

2013. okt. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

"Szerintetek mennyi az esély arra, hogy felnyissam a szemét?"

Nehéz ügy. Próbálkozhatsz leleplezéssel, valami nyilvánvaló ténnyel (bár erre gondolom vigyáznak), vagy egy másik felekezetbe való invitálással, ahol talán rájön, hogy nem a HGY a világ közepe.

2013. okt. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Állati jó bolt NS-nek.

Több példát láttam a közvetlen környezetemben,hogy a nyilvánvaló ellenpélda se győzi meg azt,aki mélyen belepottyant a HGY ember és pénzgyűjtő gépezetébe.

Annyira az életük részévé válik,hogy a WC-n is Sanyi Bá eszmefuttatásain gondolkoznak.(Nem viccelek,a céges budin magában duruzsolt az egyik delikvens és volt szerencsém 10 percig hallgatni.)

2013. okt. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kzs ***** válasza:
34%

Figyelj, én azt mondom, hogy akik odajárnak, azoknak nem vallás és nem "jó biznisz". Ők egészen mást látnak benne.


Persze olyanok is vannak, akiket betyárul nem érdekel se Isten, se a Biblia, de bőven érdekli őket az, amihez nekik semmi közük: mások pénztárcája.


Szemléltetésképpen: nekem semmi közöm a Jehova tanúihoz. De mégsem olvasott senki se tőlem pocskondiázó, gyűlöletszító kérdést, vagy választ.

Vajon miért??


Viszont a Biblia alapján rá tudok mutatni olyan tanításokra, amik miatt nem azonosulok JT-val.


Vajon ezt más is megtudja tenni?

2013. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kzs ***** válasza:
41%

Hogy érthetőbb legyek:

én nem sírok mások pénztárcája miatt. Mindenki oda viszi a pénzét, ahova akarja, és azzal a hallomással azonosul, amivel akar.

Ti nem így gondoljátok?


Egyébként kedves kérdező!

Mondd: nem tennéd fel esetleg UGYANEZT a kérdést MÁS vallással kapcsolatban is?

(Mert én máshol, más milyen egyházban sokkal jobban látom a vallást és a pénzt is. Hmmm.)

2013. okt. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Persze, amikor jogosan támadnak titeket emberek, az elképesztően átlátszó és undorító módszerei miatt a Hitgyülinek akkor rögtön megy a sipákolás, hogy senkinek semmi köze a másik pénztárcájához és mindenki hisz amiben akar... De egyébként egy másik kérdéshez amihez írtam,épp a Katolikus Egyházat kritizáltad.A katolikusok pénztárcához mindenkinek van köze? És egyébként a gyülekezetetek, nyíltan támad minden más vallást, és minden más embert aki a Hitgyülin kívül áll. Milyen jogon panaszkodsz hát?
2013. okt. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!