Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a "japázás" (v. Dzsapázá...

Mi az a "japázás" (v. Dzsapázás)? Mi "haszna" van annak az embernek aki rendszeresen folytatja azt a tevékenységet?

Figyelt kérdés
Most nem anyagi értelemben gondolok a haszonra!
2009. nov. 9. 06:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Esetleg ha valaki nem tudná mi az a japázás (mert szerintem ép ember nem tudja) wikipédiából kimásoltam:

A japázás azt jelenti, hogy a szent neveket ismételik, és kérik Istent, hogy fogadja be őket a szolgálatába. Szövege: Haré Krisna, Haré Krisna, Krisna Krisna, Haré Haré, Haré Ráma, Haré Ráma, Ráma Ráma, Haré Haré. A japa-meditáció közben nagyon fontos a szavak tiszta kiejtése és figyelmes hallgatása. A japázáshoz egy 108 golyóból álló imafüzért, a japa-láncot használnak, amit a japa-zsákban tartanak, amelynek alakja egy nyíló lótuszra hasonlít. A zsákot kézben tartva, a 108 láncszemen egyenként elmondják a mahá-mantrát, ezt nevezik „egy kör” japázásnak. Az avatott hívek számára napi tizenhat kör japázás kötelező, ami másfél-két óráig tart. A nem avatott hívek a számukra megfelelő számú kört ismétlik el naponta.

2009. nov. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ha ezt ismételgeted sokáig, simán transzba esel tőle (mivel iszonyat hosszú és monoton). Kb ahogy a sámánok doboltak. Gondolom, Istent akarják elérni ezzel a módszerrel. De ezek csak tippek :)
2009. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!