Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért takarják el a zsidó...

ConiglioPiatto kérdése:

Miért takarják el a zsidó férfiak a fejüket? részetek a leírásban

Figyelt kérdés
Reptéren dolgozom, tele van minden zsidókkal,de ma láttam egy férfit, aki egy "lepedőt" viselt a fején ami teljesen eltakarta a fejét, csak annyira emelte fel, hogy lássa hova lép. Nagyon kíváncsi vagyok a miértjére

2013. szept. 3. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos hogy zsidó volt? Honnan gondolod? Csak mert a zsidó férfiak nem szoktak kendővel a fejükön rohangálni, kalapot, vagy kipát szoktak hordani. Van ugyan imakendő, de azt csak imádkozáshoz szokták a vállukra teríteni, csak úgy nem hordják, pláne nem a fejükön.

Ez a lepedő a fejen inkább a kufiyá-ra emlékeztet, ezt viszont az arabok szokták hordani a nap és a homok ellen, mára pedig jelképpé is vált.

2013. szept. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

biztos hogy zsidó volt, mert többen voltak együtt, és a többieken egyértelműen látszott.


egyébként a viselkedéséből teljesen úgy tűnt mintha szégyenkezne :)

amikor fel kellett hajtani a kendőt akkor is le volt sütve a szeme végig, meg mintha a haja borotválva lett volna egy kicsit (pajesza volt)

2013. szept. 4. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Furcsa. Akkor lehet imakendő volt, de miért rohangált vele a fején, azt nem tudom (amikor felveszi, áldásmondáshoz ugyan betakarja vele a fejét, de az csak pár másodperc, amúgy mint már írtam, a vállon hordják).
2013. szept. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg furcsa, az imasállal ( talisszal ) ugyan betakarják a fejüket az áldásokon kívül a fõimádság teljes idejére, de azt nem szokás a reptéren mondani. Egyébként kalap, kipa, vagy bármilyen sapka.


Leheséges magyarázat volna, hogy végülis nincs megtiltva, hogy zsidókkal együtt egy muszlim is utazzon ( a valóságos, "civil" Izraelben korántsincs akkora viszály, amekkorát a politikusok ágálnak ), de a muszlimok nem hordanak pajeszt ( tehát a halántékról lelógó hosszabb hajtincset ), a borotválás olykor elõfordul.


Mégegy lehetséges magyarázat: elvesztette a sapkáját, kalapját és nem volt más, amit a fejére tegyen. Ha elvesztette, akor lehet, amiatt szégyenkezett. ( Pont Izraelben egyszer elhagytam a kalapomat, szerncsére volt sapkám, csak kissé disszonáns volt az öltönyhöz :D )


Ha "lepedő" sarkairól rojtok ( kb 20 cm hosszú szálak, 7 db ) lógtak, akkor az imasál ( imakendõ - gugli megmutatja ).

2013. szept. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!