Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Paráználkodtam, meg büntethet...

Paráználkodtam, meg büntethet az Isten?

Figyelt kérdés
paráználkodtam és rá 3 napra le estem az ágyról,ez csak véletlen vagy lehet h Isten akarta így?
2013. aug. 22. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Isten szeret téged, nem büntet meg. Amit egy bűn után büntetésnek érzékelsz, azt magadnak csinálod a saját bűntudatod miatt. Ismerd meg alaposabban Istent (az újszövetségit, és ne az ószövetségit), akkor nem fogsz ilyen csacsiságokat gondolni.
2013. aug. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
40%
Isten nem fog ezért megbünteti, hisz mindenkit szeret és mindenkinel megbocsát.
2013. aug. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Mivel Isten nézete érdekel a paráznasággal kapcsolatban, leírom neked, mi erről Isten vélemény, azután dönt egyedül, mit válaszolnál magadnak:


"Meneküljetek a paráznaságtól. Minden egyéb bűn, amelyet az ember elkövethet, a testén kívül van, de aki paráználkodik, a saját teste ellen vétkezik."1Kor6,18


"Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak,..." 1Kor.6,9


"Ne vezessenek félre titeket: Istent nem lehet megcsúfolni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is; mivel aki a testére nézve vet, romlást fog aratni a testéből, aki viszont a szellemre nézve vet, örök életet fog aratni a szellemből." Galata 6,7-8


"„Öljétek meg azért földi testtagjaitokat a paráznaság, a tisztátalanság, a nemi vágyakozás, a káros kívánság és a mohóság dolgában, ami bálványimádás” Kolosszé 3:5"


Isten csak akkor büntet meg, ha kitartunk a rossz tetteinkben. Ha nem tesszük többé és szívből bánjuk, készségesen megbocsát. Hogy hogyan, sokat ír róla a Biblia.


Üdvözlettel: Zita

2013. aug. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert nem létezik. De a sztori eléggé hülyeség. Szerintem trollkodsz.
2013. aug. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kérdés kamu.

Egyébként nem, itt, a Földön nem nyersz büntetést bűneidért Istentől, legfeljebb magadnak torlod meg vagy a környezeted büntet meg téged érte.

Szóval nem, nincs összefüggés, legalábbis ha van, akkornem Isten akaratából.

2013. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem nem kamú,sajnos.bárcsak az lenne akkor nemkéne otthagynom 40-et a fogamra,azaz h legyen koronám.
2013. aug. 22. 17:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Mit tettél pontosan? Mit értesz paráznaság alatt? Milyen 40-et?
2013. aug. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogy estél le ilyen durván az ágyról?
2013. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát lefeküdtem a barátommal, 40 ezret.és csikiztuk egymást és lecsusztam:(
2013. aug. 22. 20:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Jól van,értem,40 ezret,40 ezret.....

Azért hiszed azt,hogy Isten büntetése volt,mert a büntető istenben hiszel.Ha elbotlottál volna,vagy elvágtad volna a kezed,azt is Isten büntetéseként fognád fel,mert ebben hiszel.

2013. aug. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!