Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyiben számítok zsidónak?...

Mennyiben számítok zsidónak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Mennyiben számítok zsidónak, ha édesanyám édesanyjának édesapja, illetve édesanyám édesapjának édesanyja volt zsidó származású? Tehát édesanyám gyakorlatilag félig zsidó, bár egyenes anyai ágon nem számít annak, (legalábbis nem tudok róla). A kérdésem, hogy én akkor mennyiben számítok zsidónak?
2013. aug. 21. 18:28
 1/10 HotChoc ***** válasza:
100%
Ha édesanyád félzsidó, és édesapádban nincs ilyen vér, akkor azt hiszem negyedrészben.
2013. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 HotChoc ***** válasza:
100%
*hopp, helyreigazítás: ez egyenes ágon van így. A tiéd más helyzet, de lehet hogy így is igaz.
2013. aug. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ozmium42 ***** válasza:
100%
8 dédszülőből 2 zsidó, vagyis 1/4 részben. Halachikus értelemben egyáltalán nem, mert ahhoz női ágon kell zsidónak lenni, ez pedig megszakad a férfi dédszülőnél és nagyszülőnél.
2013. aug. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Zsidók azt fogadják be maguk közé zsidónak, aki anyai ágon zsidó (ami neked a nagypapádnál megszakad)...
2013. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Genetikailag 1/4 részben elméletileg.

Gyakorlatilag annyira amennyire annak vallod magad.

Én apai részről sváb származású vagyok. Anyai részről vannak magyar, lengyel felmenőim. A szüleim és én is magyarok vagyunk. :)

2013. aug. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs félig zsidó. Valaki vagy zsidó, vagy nem. Egy ismerõsöm egyszer azt kérdezte: a félzsidó az fébevágott zsidó?

Persze értem, van benned zsidó vér.


Halachikusan, tehát a zsidó vallási jog, a halacha szerint nem vagy született zsidó, mert, mint elõbb is írták, zsidó, akinek az anyja zsidó. ( Ez vonatkozik Édesanyádra is és tovább. )


Szerencsére a vészkorszak már régen volt, mert akkor a zsidó törvények sajnos vonatkoztak volna rád, mert ahhoz elég volt bármelyik két nagyszülõ.


Továbbá, ha esetleg Izraelbe akarnál települni, különs, de Izrael Állam hazatérési törvénye szerint zsidó vagy, ha nem volt kikeresztelkedés, mert a törvény szerint "a zsidó identitást örökli a zsidó gyermeke, unokája, gyermekének, unokájának házastársa, kivéve, ha ÖNKÉNT megváltoztatta a vallását". ( Attól, hogy esetleg a hazaatérési törvény szmpontjából zsidó vagy, még a VALLÁSI jog szempontjából nem leszel zsidó. Ha azért kérdezted, mert zsidó akarsz lenni, ahhoz be kell térni, errõl írtam máshol, ha guglizol, a "betér" keresõszóval, valszeg meglesz.


Ha viszont ellenkezõleg, azért kérdezted, mert attól tartassz, h zsidónak tartanak, amit nem szeretnél, nos Göbbels, a náci birodalom propagandaminisztere mondta: "hogy ki zsidó, azt mi mondjuk meg". Szóval a qrutty és köre szemében bizony zsidó vagy.

2013. aug. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én nemrég vettem észre magamon, amikor utána néztem ennek, hogy biológiailag lehet, hogy zsidó származású is vagyok. Észrevettem, hogy ezt már mások is észrevették, tehát valószínűleg az a gén dominálhat biológiailag nálam. Bár egy rokonra sem emlékszem, aki zsidó vallású volt, vagy hogy ilyen származás bármikor szóba jött volna anno, vagy ilyesmi. Akitől kérdeztem, nem is tud ilyenről a családban (vagy csak nem mondja el). Ezt a gént akár nagyon régről is hordozhatták az őseim úgy, hogy náluk nem volt domináns sehogyan, de nálam előjöhetett biológiailag. De én itt születtem az alföldön, Magyarország a hazám, itt nőttem fel, magyar vagyok, annak érzem magam. Nekem senki nem fogja megparancsolni stb., hogy követnem kell kötelezően a zsidó vallást, ünnepeket stb, és ha nem teszem, akkor áruló vagyok, mert esetleg anyai ágon zsidók az őseim stb. Magyar a szívem. Persze nem fogom letagadni azt, ha biológiailag van zsidó származásom is. Nem is lenne helyes. De ne akarjon senki azzá tenni, egy vallási törvény miatt... ami nem vagyok szellemileg lelkileg, és kötelezni egy számomra idegen vallás gyakorlására, amivel nem tudok és nem is akarok azonosulni.
2013. szept. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
*az Alföldön
2013. szept. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

# 7/8 "vagyok"


Hallgassátok meg:


http://www.youtube.com/watch?v=oqvA2LGVJgY

2013. szept. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Negyed részben gentikailag, ahogy már leírták.


Annyira, hogy Hitler bácsi elvitt volna zsidóként, a zsidók viszont nem fogadnának el zsidónak.

2013. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!