Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki számít gojnak?

Ki számít gojnak?

Figyelt kérdés
Aki születetten nem zsidó (genetikailag), vagy akinek nincs zsidó lelke? (Mert azt olvastam erről, hogy nagyon ritka esetben előfordul, hogy egy zsidónak nincs "zsidó lelke" (neshama yehudi), míg egy nem zsidónak lehet.

#zsidó #gój #neshama yehudi
2013. aug. 21. 13:25
1 2
 11/14 anonim válasza:
Én nemrég vettem észre magamon, amikor utána néztem ennek, hogy biológiailag lehet, hogy zsidó származású is vagyok. Észrevettem, hogy ezt már mások is észrevették, tehát valószínűleg az a gén dominálhat biológiailag nálam. Bár egy rokonra sem emlékszem, aki zsidó vallású volt, vagy hogy bármikor szóba jött volna anno ez a téma, vagy ilyesmi. De én itt születtem az alföldön, Magyarország a hazám, magyar vagyok, annak érzem magam. Nekem senki nem fogja megparancsolni stb., hogy követnem kell kötelezően a zsidó vallást, ünnepeket stb, és ha nem teszem, akkor áruló vagyok, mert esetleg anyai ágon van zsidó ősöm és sűrű göndör hajam van stb. És nem követem Jahvét, Jehovát... Magyar a szívem. Ahogy a szerb származású Petőfi is magyar volt. Persze nem fogom letagadni azt, ha biológiailag van zsidó rokonom.. nincs avval semmi baj, nem is lenne helyes. De ne akarjon senki olyanná tenni, ami nem vagyok.
2013. szept. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
*Az Alföldön
2013. szept. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Ozmium42 ***** válasza:
Egy jó tanács: ne akarj az lenni, ami nem vagy ;)
2013. szept. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Pöltenberg Ernő, az Aradon kivégzett tábornok azt mondta: "anyanyelvem német, szívem magyar, mert a szabadságért dobog".



Akkor ő se akarjon magyar lenni, mert nem a magyar etnikai csoportból származik genetikailag?


Érzed, hogy mekkora ökörség ez?

2013. okt. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!