Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan egyház, ami nem...

Van olyan egyház, ami nem ismeri el az Apostoli Hitvallást?

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 21:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
...hogy tényleg az apostolok írták-e...hááát ...ezt HINNI lehet...:):)...szerintem IGEN...méghozzá olyan apostolok, akik valóban ismerték az URAT...mert a Szentszellem szólt hozzájuk!...de ezt mint mondtam is, csak elhinni lehet (ha valakinek a szíve (lelke)visszaigazolja! :):)
2013. aug. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Kedves válaszoló! Kivéve azt, amit nem az apostolok tanítottak. :-)"


A hitvallásban szereplő mondatok gyakorlatilag a keresztény hit lényegét tartalmazzák. Ezek mind az apostolokig vezethetők vissza, hiszen Jézus maga küldte el őket, hogy tegyék tanítványává a népeket. Ez így is lett, az apostolok mind tanították az embereket és tanításuk során keresztény közösségek jöttek létre. Hitünk lényegét tehát Jézus közvetlen tanítványai adták tovább. Ezért hívjuk Apostoli hitvallásnak.

2013. aug. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

11


Nem tudom miről beszélsz ennyire, mikor 2013-ban is mind az működik amit a Bibliában az Apostolok mind cselekedtek, mind Szent Szellem keresztség is történik.

2013. aug. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
...azért rengeteg emberi elgondolás belecsöpögött az egyházi tanítások közé!...de ez VALÓDI...vagyis ezt valóban a Szentszellem adta az apostoloknak!...én ezt érzem, hiszem , vallom...de minden egyháznál rengeteg a tévtanítás, amit éppúgy az apostolok szájába igyekeznek adni...azokat vitatják, azok miatt fordulnak el egymástól és könnek létre szakadások...új kereszténynek nevezett egyházak...viszont ezek félremagyarázzák a Bibliát is, vagy testi szinten próbálják a lelki, szellemi dolgokat is értelmezni...ezért hát üdvözítő egyház nem létezik...mind a sátán zsinagógája, ahogyan azt az ÚR mondja (biblia)..:)..mégis mind Isten felé sodorja az embert...emberiséget...:)
2013. aug. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!