Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidók mikorra datálják...

A zsidók mikorra datálják Enókh könyvét, ha szerintük az ember csak ~5700 éves?

Figyelt kérdés
A Hamvas Béla-féle fordításban az előszóban azt írja, hogy egyesek 8-12 ezer évesre becsülik.

2013. aug. 6. 11:56
 1/7 KZitus ***** válasza:

Szia


Írnál kicsit többet Enókh könyvéről?

2013. aug. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2013. aug. 7. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdezõ!


Csak bekeolvastam, eléggé az elején írja, hogy Henoch Séth nemzedékébõl származott. Olvasd tovább, hátha kiderül a leszármazás, ezután már csak meg kell nézni a Teremtés könyvében ( Mózes elsõ kve ), hogy Séth mettõl meddig élt, hány éves volt Ádám, amikor Séth született, és már meg is van. Sét fia Enós, lehet, hogy õ az. De van késõbb Hanók, ez is hasonló. Mindez a vízözön elõtt. Noé leszármazottai között már nincs hasonló nevû. Ha jól tudom, Ádámtól Noéig a tíz nemzedék.

2013. aug. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választt!

Ezt megnéztem már amúgy: Ádám (130 évesen nemzi) - Séth (105) - Enós (90) - Kénán (70) - Mahalálél (65) - Járed (162) - Enókh (utána Methusélál, Lámekh és végül Noé). Szóval Ádám teremtésétől ez 622 év. Tehát 5773-622=5151 (kb ennyi évvel ezelőtt született Enókh).

Én igazából arra lennék kíváncsi, hogy hogyan magyarázzák azokat a kutatásokat, mely szerint Enókh könyve (meg az özönvíz) Kr.e. 8000-12 000-re tehető. Vagy a zsidó vallás ezt teljességgel elveti?

2013. aug. 9. 10:43
 5/7 anonim válasza:

A fold nem lehet tobb mint 6000 eves. Kent Hovindnak van errol egy par jo videoja, keress ra. Az ozonviz elott nem teljesen igy nezett ki a vilag.

De ami a Bibliaban benne van az teljesen szorol szora igaz.

2013. nov. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Ez egy nyilvánvalóan apokaliptikus jellegű apokrif irat, mely egyértelműen a pszeudoepigráf iratok csoportjába tartozik. Azok az írások tartoznak ide, amelyeket egyöntetűen mindenki elvetett, mint a prófétai iratok utánzásával próbálkozó hamisítványokat. A "pseudoepigrafo" kifejezés jelentése: álírások, hamisítványok.

A tudósok szerint i. e. 3.– i. sz. 1. században keletkezett.


Üdv. Péter

2019. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia Péter, köszönöm a választ! Biztos vagy benne, hogy pszeudoepigráf iratról van szó? Van erre forrásod? Hamvas Béla is foglalkozik Enoch apokalipszisével (persze tudom, hogy ez még semmire sem biztosíték), ezért gondoltam, hogy apokrif jellege ellenére lehet valami alapja...
2019. jún. 5. 16:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!