Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban Isten Szent Lelke...

Valóban Isten Szent Lelke kell ahhoz, hogy megértsük a Bibliát?

Figyelt kérdés
Ha valaki ateistaként olvassa hit és tisztelet nélkül, akkor előfordulhat, hogy egyáltalán nem érti, nem ad neki semmilyen lelki többletet és csak zagyvaságnak tartja az egészet? Ti hogy vélekedtek erről?
2013. júl. 29. 01:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én ateistának vallom magam, olvastam a Bibliát. Értettem, de miután befejeztem az olvasását utána sem éreztem magam másképp.
2013. júl. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Melyik részét olvastad?
2013. júl. 29. 01:24
 3/21 anonim ***** válasza:
Az egészet az Ószövetséget és Újszövetséget is. Azt mondták, hogy azután meg fogom érteni azokat, akik vallásosak. De nem így lett.
2013. júl. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Én 36 évig nem értettem egy szót sem belőle, ma már nem így van. Érdekes, hogy nem találkoztam még olyan embert, aki azt mondja, hogy megtérés nélkül is érti. Érdekes.


De remélem lesz még válasz.

2013. júl. 29. 01:38
 5/21 Mulder614 ***** válasza:
Igen a szent szellem egyik segítő ahogyan olvashatod a Rómaiakhoz irt levélben. Olvasd el mert sokat beszél a szent szellem erejéről és hogy hogyan segít keresztényi tulajdonságokat kifejleszteni.
2013. júl. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 pelgrim ***** válasza:
30%

Ez már a sokadik kioktató kérdés, ám legyen, ...


Isten nélkül nincs semmi, nem csak lehetetlen megérteni valamit, hanem egyszerően nem létezik semmi. Nem létezik bibilia és nem létezik az aki megérthetné.


Nem tértem meg, hogyan is térhettem vomna meg, hiszen mindig is Istennel voltam, nem hagytam el soha, nem tudom elhagyni Istent, mint ahogy a fa levele nem tudja elhagyni a fát, anélkül hogy elhervadna, nélküle nem is léteznék.


Mikor értjük meg végre, hogy Isten minden ?

Hogy Rajta kívül em létezik semmi ?

Hogy minden belőle fejlődött ki ?

Hogy minden benne és általa megy végbe ?

Hogy még az úgynevezett bűnökhöz is isten erejét használjuk méltatlanul ?

Hogy vallások, felekezetek, szekták csak értelmünket homályosítják ?

2013. júl. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem szeretem a lázadást. Szerintem sátán lázadása bőven elég volt, nem kell, hogy még emberek is kitalálják a maguk hülyeséget kedves pelgrim.

A kérdés nem kioktató, hanem egy kérdés. Ha neked üldözési mániád van, az a te bajod, de ne hidd hogy a közösség, vagy egyház fóbiád helyes. Amit az ilyen ember művel, amit te is, az gőggel, nagyképűséggel teli lázadás, és nem ez volt a kérdés.

2013. júl. 29. 09:08
 8/21 anonim válasza:
75%

Én sem értettem korábban, csak valami mesének tűnt az egész, nem is értettem, hogy lehet ebben hinni. Aztán furcsa dolog történt, nem is tudom szavakba önteni, kitágult a tudatom, megnőtt bennem a spirituális fogékonyság, vagy talán léptem egyet a wilber-i létrán. Azóta minden világos, és teljesen lenyűgöz, hogy milyen szép szimbólumokban beszélik el az Igazságot.

Valóban így lehet, hogy mindenki annyit ért meg belőle, amilyen szinten van.

36/N

2013. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 kzs ***** válasza:

@ Kérdező


pelgrim válasza lehet hogy kissé erősnek tűnik, de tartalmát tekintve helyénvaló.


A Biblia megértése ott kezdődik, hogy elfogadja az illető, hogy a SzentÍrás - és itt kifejezetten a Károli Gáspár által fordított könyvről beszélek - minden szava Isteni ihletettségű.

Utána van az, hogy az illető "meghallja" és meg is cselekszi azt, amit a SzentÍrás mond.


Mindezekhez elengedhetetlenül fontos a Szent Lélek (eredeti szöveg egyébként nem Lélekről, hanem Szellemről beszél) jelenléte.

Az ádámi természet, a megtéretlen szív nem képes befogadni Isten Igéjét, hanem csak az, amelyik formálódik a Szent Szellem hatása alatt.


A Bibliában nagyon sok Ige beszél a Szent Szellem formálódó, alakító munkásságáról: kijelent, sugall, mond, stb.

2013. júl. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 titak ***** válasza:
A Biblia olyan mint a francia vagy az angol. Teljesen mást mond mint amit ír.
2013. júl. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!