Mi a Jin-jang lényege szerintetek? Mit jelképez?
Gondolkodtam néhány dolgon és a Jin-jang ugrott be róla.
Min gondolkodtam pontosan?
Olyan aljas áruló-, kém- és trollszerű magatartáson, melynek lényege elhitetni a másikkal, hogy szereted őt, szeretetben élni vele egy adott pontig, majd végül ha eljön az idő halálosan hátba vágni az áldozatodat.
Arra gondoltam, hogy a Jin-jang szimbólumában az a két pötty jelenthetné a motivációt, lehetőséget, szándékot.
Hogy a jó dolgot is lehet rosszra használni és rosszat is jóra a szándéktól függően. A jót dolgot egy kicsi rossz is meg tudja mérgezni pl. a végeredmény.
Nem tudom, hogy mennyire érthető...
A kínai feng-shui szavak szó szerint azt jelentik, hogy ’szél-víz’. A feng-shui gyökerei több ezer évvel korábbra nyúlnak vissza, arra az időre, amikor napvilágot látott sok keleti filozófia. Ilyen volt például az úgynevezett jin és jang (sötétség-világosság, meleg-hideg, negatív-pozitív) egyensúlyába vetett hit. A jin és jang fogalmát összekötötték a csi (szó szerinti jelentése ’levegő’ vagy ’lélegzet’) elképzelésével. A jin és jang, a csi, valamint az úgynevezett öt elem — fa, föld, víz, tűz, fém — alkotják a feng-shui elmélet alapkövét. A feng-shui hívei úgy gondolják, hogy erős energiavonalak szelnek át minden területet. Az a cél, hogy megtalálják azokat a helyeket, ahol a földnek és az égnek ezek az energiái, vagy csijei, egyensúlyba kerülnek. Ezt úgy érik el, hogy átalakítják a tájat, vagy változtatásokat tesznek egy épületben vagy egy adott területen. Ez az egyensúly állítólag szerencséssé teszi a területen dolgozókat vagy lakókat.
A gnosztikusok Babilonból vették azt a gyakorlatot, hogy a bibliai számoknak rejtett értelmet tulajdonítottak, amelyek feltételezésük szerint misztikus igazságokat tártak fel. A gnosztikusok azt is tanították, hogy mivel a szellem jó, minden anyag önmagából fakadóan gonosz. „Ez ugyanaz az okfejtés — mondja Karl Frick német szerző —, mint amely fellelhető volt a perzsa dualizmusban és a Távol-Keleten a kínai ’jin’ és ’jang’-ban.” A gnosztikus írásokban bemutatott „kereszténység” vitathatatlanul nem keresztény forrásokra támaszkodik. Ezért, hogyan lehetne az „a Jézus által feltárt rejtett igazság”?
R. E. O. White tudós a gnoszticizmust „filozófikus spekuláció, babona, félmágikus rítusok, sőt olykor fanatikus és visszataszító kultusz” egyvelegének nevezi. Andrew M. Greeley, az Arizóna Egyetem munkatársa kijelenti: „A gnosztikusok Jézusa olykor zavaros, olykor érthetetlen és olykor meglehetősen hátborzongató.”
ezért az igaz keresztények nem foglalkoznak ilyenekkel.
És ez kit érdekel? A kérdező nem mondta hogy ő keresztény, akár egy etióp zsidó is lehet akit nem érdekel, mivel foglalkozik egy "igaz keresztény".
Egyébként valóban a Jin az anyag sötét energiáját, a Jang pedig a teremtő Isteni energiát jelképezi.
"1. A jin és jang párok egymás ellentétei
A jin-jang elmélet szerint minden létezőnek van egy egymással ellentétes jin és jang oldala. Bár a jin és a jang egymással ellentétesek a kapcsolatuk azonban ennél sokkal összetettebb. Ellentétes jellegük révén ezek az oldalak kölcsönösen ellenőrzik és gátolják egymást, ami egy folyamatos dinamikus egyensúlyi állapotot eredményez. Például, a szervezetben a serkentő (jang) és a gátló (jin) funkciók folyamatosan, egymást kölcsönösen ellenőrző dinamikus egyensúlyban vannak. Ha az egyensúly fenntartásában zavarok keletkeznek, akkor az egyik oldal túlsúlya vagy hiánya egészségi problémákhoz vezet.
2. A jin és jang kölcsönösen egymásból keletkeznek és függnek egymástól
A jin és a jang egymást kölcsönösen kiegészítő fogalmak, mert önállóan nem létezik sem jin sem jang, egymástól függnek és csakis a másikhoz viszonyítva értelmezhetőek. Például meleg (jang oldal) nem létezhet hideg (jin oldal) nélkül. Ha pedig nem létezne hideg és meleg, akkor csak egyféle hőmérséklet lenne. A jin-jang elmélet szerint testünk aktivitását (jang) a fizikai forma (jin) táplálja, a fizikai formát pedig a fizikai aktivitás tartja fenn. Egymásra vannak utalva annak érdekében, hogy fenntartsák a kiegyensúlyozott egészség állapotát."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!