A Biblia azt tanítja, hogy fogadjuk el a felsőbb hatalmakat. Ha népszavazás van szavazzak vagy ne szavazzak ha nem kötelező? Ha kötelező akkor nyilván kötelességem keresztényként szavazni, de ha nem kötelező akkor szavazzak vagy ne?
Én csak az egyéni véleményemet tudom leírni: arra szavazz, akinek az értékrendjét keresztény emberként elfogadni, támogatni tudod. Ne arra, aki támogatást ígér az egyházaknak. Nem vagyunk eladók, és megtéveszteni sem lehet túl sokáig az embereket.
Ha nem találsz szimpatikus jelöltet, akkor ne szavazz.
Abban az egy esetben szavazz mégis, ha azt akarod megakadályozni, hogy valaki hatalomra kerüljön, aki számodra elfogadhatatlan dolgokat képvisel. (ilyen számomra a gyűlöletkeltés, rasszizmus, kirekesztés, diszkrimináció(+/-), álszentség).
Kedves kérdező! Ha politikai állásfoglalásra van szükség, akkor Krisztus-követőként (amit a 'keresztény' szó jelent) természetesen nem volna szabad állást foglalni egyetlen emberi politikus mellet, vagy ellen sem. Semmilyen emberi társadalmi eszme nem oszthatná meg az egységet a keresztények között. Ebből kb. látszik is, hogy mennyi valóságos keresztény lehet a világon!
A kereszténység legtöbb tagja megfeledkezik a semlegesség alapelveiről, mivel számukra a nemzeti származás, vagy a politikai elkötelezettség sokkal fontosabb, mint a vallási hovatartozás.
A biblia az etalon ahogy mindig is volt.
Jézus és a követői, a keresztények soha nem avatkoztak, és nem i avatkoznak bele a világ politikai, és egyéb emberi dolgaiba.
Egy keresztény, Isten messiási királyságára szavaz, mert az fogja megoldani az emberiség problémáit, és nem az emberek által irányított politikai hatalmak.
Az igaz keresztények tisztelik mások azon jogát, hogy szavazzanak. Nem folytatnak hadjáratot a választások ellen, és együttműködnek a megszavazott hatalmakkal. De határozottan semlegesek maradnak a nemzetek politikai ügyeiben
1. Jézus követői „nem . . . része a világnak” (János 15:19).
2. A keresztények Krisztust és a Királyságát képviselik (János 18:36; 2Korintusz 5:20).
3. A keresztény gyülekezet egységes a hitnézeteiben, és tagjait a Krisztuséhoz hasonló szeretet szálai fűzik össze (1Korintusz 1:10; Kolosszé 3:14).így a szavazásról is egyféle képen gondolkodnak Jézussal.
4. Akik megszavaznak egy bizonyos tisztviselőt, azok is felelőssé válnak azért, amit az a személy tesz. (Figyeld meg az 1Sámuel 8:5, 10–18-ban és az 1Timóteusz 5:22-ben feljegyzett szavak mögött meghúzódó alapelveket.)
5. Jehova úgy tekintette azt, hogy Izrael látható uralkodót akart magának, mint annak jelét, hogy elvetették Őt (1Sámuel 8:7).Egy keresztény Istent akarja uralkodónak, nem embereket.
6. A keresztényeknek beszédbeli nyíltsággal kell szólniuk, amikor az embereknek – bármilyen politikai meggyőződést valljanak is – Isten Királyság-kormányzatáról beszélnek (Máté 24:14; 28:19, 20; Héberek 10:35).
Pál apostol ’követként’ utalt önmagára, mint aki Krisztust képviseli a napjaiban élő emberek előtt (Efézus 6:20, Újfordítású revideált Biblia; 2Korinthus 5:20).
A követektől megkívánják, hogy semlegesek legyenek, és ne avatkozzanak bele annak az országnak a belügyeibe, melybe küldték őket.
Amikor a vallások belebonyolódnak a politikába, akkor ez gyakran megosztottságot idéz elő tagjaik körében. Jézus Krisztust utánozva kerülik, hogy belebonyolódjanak a politikába, s ezáltal megőrzik keresztény egységüket (Máté 12:25; János 6:15; 18:36, 37).
Katy Weaver
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!