Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tehetem ezt meg? ,...

KZitus kérdése:

Hogyan tehetem ezt meg? , úgy, hogy Krisztus előtt elfogadható legyen?

Figyelt kérdés
"végezd az evangéliumhirdető munkáját, teljesen lásd el szolgálatodat." 2Tim. 4:5

#evangéliumhírdető
2013. júl. 8. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Úgy, hogy hagyj meg mindenkit a saját hitében, csak annak osszad a sajátod akit érdekel is.
2013. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Béla7 ***** válasza:

Próbálj úgy élni, hogy észre lehessen venni rajtad, hogy az evangélium tanításait követed...az életeddel hirdesd hovatartozásodat, hogy mások is kedvet kapjanak Krisztushoz tartozni. Nem egyszerű, sőt...!, de ennyi az egész :)


Kitartást, akaratot, sok-sok szeretetet és szilárd hitet kíván Neked hozzá sok szeretettel Béla7.

2013. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a Luk 10.7 a hetvennek szólt, akkor ez Titushoz szólt.


Ha ez mindenkihez szól, akkor amaz mennyivel inkább.


Ugyan ez a fejezet:

17. De az Úr mellettem állott, és

megerősített engem; hogy teljesen

bevégezzem az igehirdetést, és

hallják meg azt az összes pogányok:

és megszabadultam az oroszlán

szájából.

2013. júl. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Példát kell mutatni tanú és nem házról házra járni.
2013. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Legyél igaz ember, vagyis a gondolat, szó, tett hármasa legyen egy.

2013. júl. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az evangélista, mit az 5 szolgálati ajándék egyike, csakis elhívásra végezhető munka, és óriási próbákkal, nehézségekkel jár, járhat.

már ezt azért írom, mert az idézett ige, felszólítás arra vonatkozik.

amit a többiek írnak helyesen, élj bizonyságtevő életet, elsősorban a viselkedéssel, életvitellel tudsz bizonyságot tenni, mert szájhősből már van elég.

Szóban is igazából minden hívőnek kell bizonyságot is tennie, de először is, ne siesd el!

Paulus, mikor megjelent neki Jézus, volt már személyes ismerete az Úrról, tudta, látta ,hogy feltámadt. Egy nagyon elit "biblia"iskolába járt, Gamáliel lábánál tanult. Nagyon nagy igeismerete volt, később sok levelében, főleg Zsidókhoz írt levelében ki is derül.

Ott Jézust látva, és a keresztények tanításait is ismerve (mivel üldözte őket, azért, amiket tanítottak) szóval a feltámadt Jézust látva, gondolhatjuk, hogy minden a helyére ugrott.

Neki is állt egyből hirdetni az Urat, meg is akarták egyből ölni a zsidók.

De a tanítványok egy idő után pár évre "hidegre" tették, hogy ne testből, ne fejből, ne felindulásból, "bölcstelenül" pattogjon, meg szónokoljon.

Az eltöltött évekről csak gondolhatjuk, hogy az új ismeretei fejében tanulmányozta újra az igéket, prófétákat, rengeteget imádkozhatott, szellemileg is letisztult, elkezdett megszentelődni, indulataiban, stb. na, így már alkalmas kezdett lenni a szolgálatra. Na, aztán abban sem volt sok köszönet, hisz hajótörések, megverettetések, halálra kövezések, bíróság, meg népgyűlés elé adások....


Átlaghívőnek a maga életének rendbe tételével kell kezdenie, mert pl a sátán ezen keresztül azonnal alááshatja a szolgálatot, bizonyságokat.

A vizet prédikál, de bort iszik jó öreg lebuktatással.

Ha valaki nem i éli meg a hitét, az ne beszéljen róla másoknak.

Ha már megéled, és van jópár év tapasztalatod, megállás (én már 22 év alatt rengeteg elbukást láttam, nagy elindulásokat, eszméletlen felbuzdulásokat, és annál nagyobb eltűnéseket. Én is láttam sok csodát, néhányat át is éltem, vezetéseket, prédikációkat stb. aztán jött egy nagy árulás, és annyira taccsra tett ,hogy évekig én is visszaestem. mikor az ember nyeregben érzi magát, és nagy veszély a sátánnak, akkor akar elkaszálni a legjobban, és ha te erős vagy, megteszi azokkal, akik fontosak neked, azokon keresztül...

úgyhogy csak azt tedd ,amire lehívásod van.

evangélium hirdetése az mindenkinek kötelező, az igaz. De azt is bölcsen, és erősen megalapozva kell, mind ismeretben, mind hűségben, kitartásban, alázatban leginkább.

Emberek elé kiállni pl én nem engednék senkit (nem ismerősi, és baráti körre gondolok, hanem pl egy utcán, téren akár csak 5-8 ember elé is) ha legalább 5 évig nem hűségesen jár Istentiszteletekre, alapozó, és haladó bibliaiskolába, nem él nyíltan vállalható keresztény életet.

Izraelben gyerekkortól kellett tanulni, olvasni a tórát, ez nálunk eleve nincs meg. De úgy is a tanítványoknak sem volt elég az, hogy Jézussal jártak, meg kellett várniuk a pünkösdöt, Jézus még a feltámadását látott tanítványokat sem engedte el, a Szent Szellemmel való betöltekezés nélkül.

Isten Szent Szellem nélkül semmi értelme, mert akkor csak emberi duma, mégha bibliainak is tűnik. Nem lesz maradandó, nem lesz szellemi a gyümölcs sem. Legfeljebb emberi klubb jellegű valami.

2013. júl. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mulder614 ***** válasza:
Például a tetteiddel megmuatatod hogy milyen Jézus Krisztus követőjének lenni. És ahol csak tudod megosztod a jó hirt az emberekkel bárhol vagy.
2013. júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!