Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszel Istenben?

Miért hiszel Istenben?

Figyelt kérdés
Mi volt az a pontja az életednek,amikor azt mondtad,hogy igen,Isten valóban létezik?Hogyan bizonyosodtál meg róla?
2009. okt. 11. 14:31
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Örülök,hogy ennyien hisznek Benne:)
2009. okt. 12. 21:48
 12/23 anonim ***** válasza:
44%
Mert logikus!
2009. okt. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
57%
Mert ha már nem hiszek és reménykedek,olyan mintha halott lennék.
2009. okt. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

én nem hiszek benne

már kiírtam egy kérdésmagyarázatban:

-kisgyerekek szenvednek

-ha ő tökéletes akkor nekünk miért van ennyi hibánk

-miért nem bizonyítja be hogy létezik

-a bibliában sok az ellentmondás

-szegénység

-ha 6 nap alatt teremtette a világot most mit csinál?

-a teremtés az egy befejezett dolog, akkor hogy lehet fejlődés

2009. okt. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
100%

én nem hiszek Istenben.ezt csak a pénzért találták ki.most gondolj bele .azok a papok le tudták olvasni a csillagokból meg mittomén miből h 10 perc mulva villámlani fog.akkor odamentek a tudatlan paraszthoz és mondták neki h adjál pénzt vagy isten lecsap.nem adott pénzt ,véletlenül belecsapott a villám a házába és kigyulladt a háza és meghalt az egész családja.utána a faluban senki nem mert ellenkezni.

szerintem ennyi

2009. okt. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Háh jó az előző! A csillagokból kiszámolták a villámot. Én amúgy nem hiszek benne. Főleg amiatt a felfogás miatt, hogy, ha valami jó történik az az ő érdeme, ha pedig valami rossz akkor az a mi hibánk. Édesanyámnak daganatot találtak a méhnyakán, teljesen kivoltam. Műtétre kellett mennie, hogy kiderüljön jó-, vagy rosszindulatú. Végül jóindulatú lett, teljesen megkönnyebbültem, de ettől függetlenül úgy gondolom, hogy felesleges lett volna belemagyarázni bármilyen felső akaratot. Szerencse és kész.
2009. okt. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ja és rá asszem két héttel a legjobb barátom anyukájánál rosszindulatú daganatot találtak, szintén a méhnyakán...


Előző voltam

2009. okt. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Előzőeknek: az a kérdés, hogy miért hiszel, nem pedig, hogy miért nem hiszel ?


Mindig is hittem Istenben, csak olyan hatások értek a családomban, hogy taszítottak azok az emberek, akik azt mondták, hogy vallásosak. Eltávolodtam Tőle, mert nem volt egy olyan közösség, akiktől válaszokat kaptam volna. Amikor tévelyegtem, akkor is vigyázott rám, mindig küldött valakit, aki visszarángatott a szakadék széléről. Lett két gyermekem és rajtuk keresztül közelebb jutottam Hozzá, de még mindig nem volt meg az a szoros kapcsolat, mint most. Végül eljutottam abba a gyülekezetbe, ahová több, mint 12 éve járok és itt a helyemen vagyok, közel az Úrhoz. Számtalan módon kaptam jelét a szeretetének, és mindig segít. Legjobb bizonyosságom az, ahogyan átformálta a személyiségemet. Olyan csodálatosak a megoldásai, annyi felesleges kört futottam már, és mindig az volt a jó megoldás, amit Ő adott.

A kérdésre visszatérve azért hiszek Istenben, mert megtapasztaltam és ez által tudom, hogy VAN !

2009. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Igazából azért mint amit az első válaszoló irt.Mintha csak én mondatnám ezt :D 15 éves vagyok egyáltalán nem neveltek vallásosan sem semmi de mostanában egyre jobban hiszek Istenben:)
2009. okt. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem nem, az emberek nem hisznek Istenben amikor valami jó történik, csak amikor rossz!

A bibliában egy logikát kereső embert nem fog válaszokat találni, nem a 21. századi embernek írták!

Nem értem azokat akik aztmondják hogy nem létezik Isten mert az emberek szenvednek! Miért, mire gondol? Hogy Isten a felhőnél csücsül és csak azzal kéne foglalkozni hogy már lassan 7 milliárd ember úgy éljen mint a menyországba? Akkor nem egyből oda helyezne minket? De azt hogy miért itt vagyunk és nem ott le van írva a bibliában! De ha nem a bibliát veszük alapul akkor is minden hitben a lényeg egybevág! A földön vagyunk hogy tanuljunk vagy éppen szenvedjünk! Szenvedés nélkül nincs tanulás! A jó megismerése nem lehetséges a rossz nélkül!

2009. okt. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!