Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan vallásos folyamat,...

Van olyan vallásos folyamat, ami sérti Istent?

Figyelt kérdés
A félreértések elkerülése végett nem kötekedni akarok. Vallásos vagyok én is! Mindegyik vallásnak a képviselőitől is várom a véleményeket. Így megkérek mindenkit, hogy csak kulturált válaszokat adjon. Köszönöm.

2013. jún. 4. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Véleményem szerint a sértő folyamat azt sérti, aki teszi.

A "vallásos folyamat" alatt az Istenkeresést értem.

A kérdésben említett helyzet a gőgből adódhat, amikor az ember valahogy úgy éli meg, "legyőzte " az Örökkévalót (aki Isten, Allah, Tao, Buddha, Brahman)

Az alázat, a kegyelem elfogadása, és ennek révén a hála ezért olyan hangsúlyos a kereszténységben, mert a gőg, ami legjobban elzárja az utat az Örökkévalótól.

Azért írok azokra a gyk kérdésekre is, ahol fölényesen (jellemzően Jézus neve is kisbetűvel írva) az süt le a kérdésből: igen, ÉN ÉN nagyobb okosabb vagyok, mint a nemecsekernőként kisbetűvel írt Jóisten, hogy vegye észre - kívülről általában jól látható ez a gőgös félresiklás - hogy saját magát teszi tönkre, saját magát sérti.


Egy buddhista mese rávilágít, hogy milyen helyzet adódik:

ha Buddha tudatot keresve, azt hiszi valaki, nna, megvan...

[link]

Szólt Szun Vu-kung, a nagy király:

„Virágléptű Buddha! Elérkezett az idő a csomagolásra és távozásra: eddig te uraltad, eztán én uralom a hat világokat!”

„Úgy véled király, úgy gondolod?” – mosolygott a Célját Megvalósított. – „Úgy véled, legyőztél engemet?”

„Úgy vélem éppen!” – rándította vállát a király. – „A világ végtelen végén jártam, nem hogy tenyeredből ugrottam le, hanem egyenest a világ végére szálltam. Engem illetnek a világok, miket átaljártam.”

„Úgy véled király, úgy gondolod?” – mosolygott a Célját Megvalósított. – „No, nézz csak ide!”

És fölmutatta akkor a Buddha középső ujját, és arra kérte Szunt, olvasná el, mi áll az ujjára írva.

Ott bevésve ez állt: :

„Itt járt Szun Vu-kung, a majomkirály.”

Akkor fölmutatta mutatóujját is Sziddhártha, a Buddha.

„És látod, mi van másik ujjam alatt? Tagadod-e, hogy te piszkítottál oda? És még te akarsz legyőzni engem, ki a tenyeremről sem voltál képes leugrani? Te akarod a hat világ fölötti uralmat? Menj, és javulj meg!”

Így szólt a viráglépű Buddha, és Szun Vu-Kung szégyenszemre ment.

*

-aa-

2013. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én az utóbbi hónapokban arra jöttem rá

és röviden a kérdésedre a válasz: igen, az összes


szerintem, és újra mondom ez szerintem lehet így, hogy a vallás valami olyan befőttes üveg, amibe az ember akarja Istent belepréselni, hogy "könnyebben kezelhető" legyen


Isten meg mivel hatalmas, nem fér bele egy emberek által kreált meggyőződésbe


ideje Istennek visszaadni a mindenhatóságát saját magatokban

és keresni azt a szerelmes kapcsolatot ahol nincs más csak én meg Ő


szerintem

2013. jún. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz "vallásos folyamat" alatt? Csak nekem nem érthető?
2013. jún. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves #3-as ez egy nagyon jó kérdés! Mindig fontos tudni az alapfogalmakat.


Vallásos folyamat alatt értem azt, a kötelességet, tevékenységet (nem csak fizikai, hanem gondolatbeli), amely elősegítheti a lelki fejlődést, és eljuttat az élet végső céljához, vissza Istenhez.

Én ezt így gondolom, de ha valakinek van egy jobb definíciója rá, akkor szívesen várom.

2013. jún. 5. 15:54
 5/7 KZitus ***** válasza:

Szia!


Ha elfogadod azt, hogy Isten teremtett meg( és mért ne fogadnád el, hiszen vallásos vagy), az ő akaratából élünk mi emberek itt a földön, akkor világos, hogy Istent minden sérti, ami nincsen összhangban az ő akaratával.


Minden olyan emberi törekvés sérti, ami akadályozza szándéka megvalósítását itt a földön.

Nem mintha nem tudna minden akadályt elhárítani. De egyetlen szülő sem boldog, amikor fegyelmezni kell állandóan rosszalkodó gyermekét.

Csodálatos jövőt készít az embereknek. De csak azoknak, akik szót fogadnak neki. Ez természetes, mert csak olyan alapelveket ad, szabályokat állít fel, amelyek a mi javunkat szolgálják.

Szerinted Jézus hányféle keresztény tanítást hagyott itt a földön? Ha megtalálod azt az egyet ( a keskeny utat)akkor nem leszel része olyan vallásos folyamatnak, amelyet Isten halálra ítélt már réges-rég.

2013. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 feketepeter ***** válasza:
Buddha nem isten, és mivel meghalt, nem lehet megsérteni. A buddhisták erkölcse nem abból ered, hogy a tetteinket majd egy külső erő megméri, és aszerint ítél, hanem abból, hogy minden tettünknek következménye van, és az erkölcsös tettek jó következményekhez, az erkölcstelenek rossz következményekhez vezetnek, vagy ebben, vagy a következő életekben.
2013. jún. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

„24. Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak.”


Mát. 6,24


„13. Egy szolga sem szolgálhat két úrnak: mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti. Nem szolgálhattok az Istennek és a mammonnak.”


Luk. 16,13

2013. jún. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!