Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberiség kb. hány százalék...

Az emberiség kb. hány százaléka vallásos?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:

80-85% kb.

Hogy ebből mennyi számít igaz tagnak, azt nem tudom.

2013. máj. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aki igazán hiszi istent 39-49% körül van,a többi viszont inkább tudománynak hisz.
2013. máj. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Az oxfordi világenciklopédia szerint A világ 84 százaléka tartozik valamiféle szervezett valláshoz vagy hisznek valamiféle istenben. Úgy kb. 5.9 milliárd ember.

Keresztény kb. 2 milliárd azok fele katolikus

Muzulmánok csak egy kicsivel tobb mint 1 milliárd

Hinduk kb 850 millió

Butthisták majdnem 400 millió

és néhány millió másfajta etnikus vallásuak

Világszerte mindhogy 10.000 kulőnbőző vallás van,azok kőzőtt is más diviziók találhatóak. a keresztény valláson belul kb. 34.000 kulőnbőző felekezeteket találunk.


Elég info?

2013. máj. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszer azt olvastam, hogy az emberiség 95% hisz valamiben: sorsban, Istenben, stb.
2013. máj. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Ha zuhanó repülőben ülne mindenki, akkor ez 100% lenne.
2013. máj. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#2-es válaszoló írására reagálva:

Hiszek Istenben, a tudományban viszont nem hiszek, mivel a tudomány nem hit, hanem tudás.

Amikor azt mondja neked valaki, hogy basszus de nehéz volt a tegnapi vizsgám, akkor arra azt mondod, elhiszem. Mivel te nem élted át, nem vizsgáztál belőle ezért nem TUDOD, hogy milyen nehéz volt, csak hiszel neki. Ha viszont te is vizsgáztál és láttad, hogy milyen szívatósak voltak a kérdések, akkor viszont tudod.

A hit a nem bizonyítottnak, a nem tudottnak az elfogadását jelenti. A tudomány pedig a tudás szóból eredeztetve a tudás minden iránt és legmélyebb szintekig. Nem akarlak téged téríteni már félre ne érts, csak a két szó közötti különbséget szerettem volna felvázolni neked.

Amúgy szerintem is ilyen 80% körül mozog azoknak a száma akik vallásosnak tartják magukat.

2013. jún. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!