Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves ateisták! Ti milyen...

Voli77 kérdése:

Kedves ateisták! Ti milyen lelkülettel éneklitek azt, hogy "Isten áldd meg a magyart"?

Figyelt kérdés
Figyelem! A kérdést nem provokációnak és valami végtelen szócsata kezdetének szántam. Csak érdekel az ateisták gondolkodásmódja. Kíváncsi vagyok, hogy egy olyan ember aki szerint nem létezik semmiféle istenség, mit gondol akkor amikor egy Istenhez szóló imádságot, a Magyar Himnuszt énekli.
2013. ápr. 28. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

A magyar himnusz szavak kisbetűvel írandóak! Érzelmi elfogultság ide vagy oda, ez helyesírási hiba. Akkor lenne nagybetűvel írandó, ha a Himnuszt, mint verscímet emlegetnéd, nem pedig mint a magyar nép himnuszát.


Egyébként semmilyen lelkülettel nem éneklem, hiszen ez egy szimpla írói szóhasználat, stílusbeli fordulat. Számomra sosem istenről szólt ez a vers, sokkal inkább arról, hogy a sors hogy hányta-vetette népünket. Épp ezért, mikor éneklem sem egy nemlétező isten van a szemem előtt.


Tudod olyan ez, hogy megszokásból is mondja az ember, hogy "az isten b*ssza meg" vagy "az isten áldjon már meg" (irónikusan), "az istenit" és társai, de akkor sem istenre gondolunk, hanem arra, hogy "a francba". Na számomra pont ennyire nem függ össze isten és a Himnusz sem.

2013. ápr. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Én nem szoktam énekelni a Himnusz-t.
2013. ápr. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Igenigen, hasonló, mint amit az első írt (és ha már helyesírásról kukacosodunk, akkor a "mint" szó előtt olyan esetben nem áll vessző). Ha a francot emlegetjük, akkor sem a szifiliszre gondolunk.
2013. ápr. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljes lendülettel, mert a meséket és az indulókat is szeretem.
2013. ápr. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Jó magam is osztom azt a véleményt amit az első írt. Miért kéne nekem az istenre gondolni ha a Himnuszt éneklem??? Hiszen az nem egy ima, vagy nem a vallásra épül. Csak egy szép nemzeti dal az országunkról.
2013. ápr. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Azt hiszem kérdező, te ezt dúldramatizálod. Aki ateista, ebből nem csinál problémát. (Azt általában a hívők szoktak.)
2013. ápr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Semmilyen lelkülettel nem éneklem. Túl magas.
2013. szept. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!