Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok miért nem...

A katolikusok miért nem fogadják el azt, hogy a bálványimádás bűn?

Figyelt kérdés

Jézus azt mondta: Ne csináljatok bálványokat!


Erre mint a értetlen gyerekek: Mi nem imádkozunk hozzájuk!

(~MIVAN!?!4!?4)



2013. ápr. 4. 14:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

Már hogyne lenne bűn? Az Egyház mindig is azt tanította, hogy a bálványimádás tilos:

Katolikus Egyház Katekizmusa:

" 2113 A bálványimádás nemcsak a pogányság hamis kultuszait jelenti. A hit állandó kísértése marad. Annak istenítése, ami nem Isten. Mindig bálványimádásról van szó, amikor az ember Isten helyett teremtményt imád és tisztel, legyen szó istenekről vagy démonokról (például sátánizmus), hatalomról, gyönyörről, fajról, ősökről, államról, pénzről stb. "Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak" -- mondja Jézus (Mt 6,24). Sok mártír halt meg, mert nem volt hajlandó imádni a "vadállatot", s még a színlelt kultuszát is elutasították. A bálványimádás elutasítja Isten kizárólagos uralmát; ezért összeegyeztethetetlen az Istennel való közösséggel.


2114 Az emberi élet az Egyetlen imádásában válik egységessé. A parancsolat, hogy az egyetlen Istent imádjuk, egyszerűvé teszi az embert és megóvja a határtalan szétszóródástól. A bálványimádás az ember veleszületett vallásos érzésének eltorzulása. Bálványimádók azok, "akik az Istentől a lélekbe vésett istenfogalmat nem Őrá, hanem bármi másra alkalmazzák"

Ez az utolsó gondolat pontosan Origenésztől származik (184-254.)

2013. ápr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Akkor most új kérdés: Miért van az, hogy a hit gyülisek mint a sáskák jelennek mindig ott ahova nem pont az ő válaszukat várnák? Már nincs erőm vitába szálni velük és TELJESEN ugyanazt leírni amit már ezelőtt kismilliószor leírtam. Lehet majd ide is bemásolok egyet Sándornénak de nem most az fix...
2013. ápr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A Római Katolikus Egyház

tanításának összefoglalása.

[link]

2013. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Andizsuzsi ***** válasza:
Tudjátok ez azért volt egy nagyon érdekes kérdés, mert a kérdező nyilván valóan csak provokálni akart. Hogy miért, az nyilvánvaló, az általa idézett mondat nem Jézus mondása, hanem a Tízparancsolat 2. parancsa. (Bár az nem egészen így szól, de szeretik így idézni). A válaszolók egy része erre hogy reagált? A nem vallásosokra most nem térek ki, aki nem ismeri a Bibliát, az egyformán reagál minden hasonló kérdésre. Számomra érdekesebbek az egyéb felekezetekhez tartozók. Ahelyett, hogy azt mondták volna, ha nem olvasod a Bibliát, nem ismered a tanokat és szokásokat, akkor minek jössz ide trollkodni, ahelyett ugrottak, és kapva kaptak az alkalmon, hogy jól odamondjanak a katolikusuknak. :)
2013. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, Jézus azt mondta: Nem eltörölni jöttem a törvényeket, hanem megtartatni azokat (nem tudom pontosan hogy mondta, de lényegében ezt mondta).


Szerinted nem mondhatta azt, hogy ne csináljunk bálványokat?

Szerintem nyugodtan lehet erre következtetni, mivel a Mózes könyvére legalább 25x hivatkozik és ezek azok a pontok amik le lettek írva az Újszövetségben.

Sok éven keresztül velünk volt Jézus, kb 30 éves koráig. Hidd el, ennyi idő alatt ennél biztosan több alkalommal hivatkozott Mózes könyvére és beszélt a Mózesi törvényekről!

2013. ápr. 6. 14:43
 16/17 Andizsuzsi ***** válasza:
Lehet, hogy beszélt róla. Ettől függetlenül, ha őt idézed, akkor olyat idézzél, amit a Bibliával alá tudsz támasztani. Változatlanul az a véleményem, ha nem ismered a Bibliát, akkor ne kritizálj vallásokat. Egyiket se. Bármiről úgy etikus vitatkozni, kritizálni meg főleg, hogy ismered azt, amiről véleményt nyilvánítasz.
2013. ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

azért ez is érdekes... én úgy gondolom, hogy egy újfajta gondolkodást akart hozni



Abban az időben Jézus így szólt tanítványaihoz: „Azért jöttem, hogy tüzet gyújtsak a földön. Mi mást akarnék, mint hogy lángra lobbanjon. Keresztséggel kell megkereszteltetnem. Mennyire várom, hogy ez beteljesedjék! Azt gondoljátok, azért jöttem, hogy békét hozzak a földre? Mondom nektek, nem azt, hanem szakadást. Ezentúl, ha öten lesznek egy házban, megoszlanak egymás között: három kettő ellen, és kettő három ellen. Szembekerül apa a fiával és fiú az apjával, anya a lányával és lány az anyjával, anyós a menyével és meny az anyósával.”

Lk 12,49-53

2015. dec. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!