Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire hivatkozik itt Jézus?

Mire hivatkozik itt Jézus?

Figyelt kérdés
"Ezért mondta az Isten bölcsesége is: Küldök ő hozzájuk prófétákat és apostolokat; és azok közül némelyeket megölnek, és némelyeket elüldöznek" Luk 11.49
2013. márc. 17. 02:37
1 2
 11/15 yuda ***** válasza:

Az apostolok az Újszövetségben jelentek meg, ószövetségben nem voltak -így ógörögben kereshetsz rá a szóra, héberül nem.


Görög ezt a kifejezést használja:

G652 ἀπόστολος (aposztolosz)

1) kiküldött, követ

2) hajóhad parancsnoka

3) apostol


pl. Máté 10:2 A tizenkét apostol nevei pedig ezek:...

Márk 6:30 És az apostolok összegyűlekezének Jézushoz...

Apcs 2:42 És foglalatosok valának az apostolok tudományában....

2013. márc. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Ezért mondta az Isten bölcsesége is..."


Nekem úgy tűnik, hogy egy ószövetségi részre hivatkozik Jézus, hiszen egy törvénytudóval beszélget. De az Ószövetségben ilyet nem találok.


Úgyhogy továbbra is az a kérdésem, hogy mikor mondott ilyet az Isten Bölcsessége, mikor beszélt apostolokról?

2013. márc. 18. 19:58
 13/15 yuda ***** válasza:

Kedves kérdező!

Neked is, mint mindenkinek megvan a magához való esze, intellektusa.

Olvasási készség, gondolkodás, mások írásának értelmezése egyénenként változó. Ezt most részletesebben nem taglalalom.

Újra írom, lehetséges elsiklottál felette és pár józan paraszti ésszel való következtetésemmel kiegészítem.


Apostolokat Jézus választotta először a bibliában. Ez újszövetség, emiatt nem szerepelhet ószövetségi könyvben.

Sehol nincs írva, hogy Jézus ószövetségi könyből idézne. Ha ilyen történik, akkor például úgy írják, hogy "meg van írva".


Az egy dolog, hogy van egy előkoncepciód és azt szeretnéd bizonyítani...nem első ilyen emberrel találkoztam, és lehet nem utolsóval.

Az én köreimben viszont épp ellenkező beállítottságú emberek vanak. Mi nyitott szívvel olvassuk a bibliát és abból tanulunk, engedjük hogy hasson ránk, változtasson. Nem mi mondjuk meg mit tartalmazzon, hanem fordítva működik.


Te viszont előre kigondolsz valamit és addig nem nyugszol, míg valahogy nem sikerül bizonyítani. Érdekes álláspont, úgy gondolom helytelen.

Természetesen jogod van máshogy gondolkodni, nekem is. Emiatt a parttalan beszélgetést magam részéről végérvényesen lezárom.

2013. márc. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Csak egy kérdést tettem fel, amire őszintén keresem a választ. Nem kötözködni akartam, sajnálom, hogy félreértettél.
2013. márc. 20. 18:59
 15/15 A kérdező kommentje:

Ha gondolod, akkor válaszolhatsz erre a kérdésemre:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2013. márc. 20. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!