Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire hivatkozik itt Jézus?

Mire hivatkozik itt Jézus?

Figyelt kérdés
"Ezért mondta az Isten bölcsesége is: Küldök ő hozzájuk prófétákat és apostolokat; és azok közül némelyeket megölnek, és némelyeket elüldöznek" Luk 11.49
2013. márc. 17. 02:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogy hol írja a Biblia, hogy Izrael próféta gyilkos és nem hallgat az Úr szavára?
2013. márc. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 -B ***** válasza:

Az "az Isten bölcsessége" az arra utal, amit Isten az Ószövetségben mondott. Az Újszövetségben Jézus és Pál is többször idéz az Ószövetségből, hogy 'bizony, helyesen mondták már akkor régebben, itt és ott'.

Ez a történet prófétákkal és apostolokkal is, már több megtörtént Ószövetségi esetre utal, mert Jézus azt mondja, hogy most már síremlékeket állítanak ezeknek. Viszont még nincs vége: jönnek újabb apostolok (lásd: Apostolok cselekedetei), és azok közül is üldöznek és megölnek némelyeket (lásd: Pál, aki amikor Jézus ezt mondta, még nem volt apostol). De ugyanez a ige igaz pár későbbi (ma már) szentté avatott emberre is, hiszen nézd: üldözték őket, meg is ölték némelyiket, és ma pedig tisztelik őket, és emlékeket állítanak nekik. Hát nem ugyanaz? Ugyanaz megy, mint Jézus korában. (Luk 11,47-48) És még lehet, hogy lesznek is ilyen életutat bejáró emberek.

2013. márc. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én nem találok semmi ilyet az Ószövetségben, hol van ez?
2013. márc. 17. 09:40
 4/15 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nem kellett hivatkoznia írott bölcsességekre, hiszen mint az Esszénus Béke Evangéliumban mondta:-"A Törvény, az Élő Isten élő szava az élő Prófétákhoz az élő emberek számára."


Csak szét kellett néznie a világban és látta, hogy aki ott az az igazságot hirdeti azt megölik vagy elüldözik. Ma sincs ez másként, ezért is örökérvényűek a szavai.

2013. márc. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 -a- ***** válasza:

Konkrét szó szerint megegyező bibliai helyet nem találsz.

Értelme:


1. A párhuzamos helyen azt mondja Jézus , hogy „ÉN” küldök hozzájuk...

Mát 23:34”Annakokáért ímé prófétákat, bölcseket és írástudókat küldök én hozzátok: és azok közül némelyeket megöltök, és megfeszítetek, másokat azok közül a ti zsinagógáitokban megostoroztok és városról-városra üldöztök.”

Ő Isten Bölcsessége :1Kor 1,24”Mi pedig Krisztust prédikáljuk, mint megfeszítettet, a zsidóknak ugyan botránkozást, a görögöknek pedig bolondságot; Ámde magoknak a hivatalosoknak, úgy zsidóknak, mint görögöknek Krisztust, Istennek hatalmát és Istennek bölcseségét.”

Így Kr „földi” és ósz-i kijelentéseit is összefoglalja. (Mt 10,17.23.)


2. Kálvin: „… a maga bölcsességének személyében beszélő Isten van itt elénk állítva,úgy , hogy az értelem a következő: Régente Isten mondta meg felőletek prófétai lélekkel,hogy mi fog történni. Megvallom, szóról-szóra seholsem olvasható ez a mondás: de mivel Isten lépten-nyomon üldözi e nép fékezhetetlen makacsságát, Kr mintegy tömörítve említi fel, s ezzel a megszemélyesítéssel világosabban kifejezi, hogy minő volt Isten ítélete e nemzet gyógyíthítatlan gonoszsága felett.”

2013. márc. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
"Ezért MONDTA..." - múlt idejű! Mikor és hol mondta ezt?
2013. márc. 17. 13:49
 7/15 yuda ***** válasza:

Apostolokat:

-legtöbb apostol mártírhalált halt. Úgy gondolom ez akkor helyes nemde?


-próféták:

-Mikeás: 2.Krón.18.26

Ezt mondja a király: Vessétek őt a tömlöcbe

vagy

-Királyok I. könyve:18:4 Mert mikor Jézabel megölette az Úr prófétáit...

...majd Illést is üldözte.

Jelenések könyve is ír két prófétáról, akit megölnek.Jel.11.

Remélem elég?!

2013. márc. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ószövetségből néhány rész:


Királyok I. könyve, 19. fejezet

"

10. Ő pedig monda: Nagy búsulásom van az Úrért, a Seregek Istenéért; mert elhagyták a te szövetségedet az Izráel fiai, a te oltáraidat lerontották, és a te prófétáidat fegyverrel megölték, és csak én egyedül maradtam, és engem is halálra keresnek.

"


Nehémiás könyve, 9. fejezet

"

26. Makacskodának pedig és pártot ütének ellened, és veték törvényedet hátuk mögé; prófétáidat is meggyilkolák, akik bizonyságot tőnek ellenök, hogy őket te hozzád térítenék, és nagy bosszúsággal illettek téged.

"


Jeremiás, 7. fejezet

"

25. Attól a naptól fogva, amelyen kijöttek a ti atyáitok Égyiptom földéből e mai napig küldtem hozzátok minden én szolgámat, a prófétákat napról-napra, szüntelen küldöttem;

26. De nem hallgattak reám, és fülöket sem hajtották felém; hanem megkeményítették nyakukat, és gonoszabbul cselekedtek, mint az ő atyáik!

"


Jeremiás, 8.fejezet

"

9. Megszégyenülnek a bölcsek, megrémülnek és megfogattatnak! Ímé, megvetették az Úr szavát; micsoda bölcsességök van tehát nékik?

"


A Jeremiás 26. fejezetben pl. Jeremiást is megakarják ölni.

Még szerencse, hogy JÚDA fejedelmei bölcsen döntenek:P



Jeremáis, 29. fejezet

"

19. Azért mert nem hallgattak az én beszédeimre, azt mondja az Úr, amelyeket én üzentem nékik az én szolgáim, a próféták által, jó reggel elküldvén, de nem hallgattátok, azt mondja az Úr.

"


Jeremiás, 35. fejezet

"

15. És elküldtem hozzátok minden én szolgámat, a prófétákat, és pedig jó reggel küldém, mondván: Kérlek, kiki térjen meg az ő gonosz útjáról, jobbítsátok meg cselekedeteiteket, és idegen istenek után ne járjatok, hogy nékik szolgáljatok, és lakoztok a földön, amelyet néktek és a ti atyáitoknak adtam, de fületeket sem hajtátok reá, és nem hallgattatok reám.

16. Mivelhogy Jónadábnak, a Rékáb fiának fiai teljesítik az ő atyjoknak parancsolatját, melyet parancsolt vala nékik, e nép pedig nem hallgata reám;

17. Azért ezt mondja az Úr, a Seregek Istene, az Izráel Istene: Ímé, én rábocsátom Júdára és Jeruzsálemnek minden lakóira mindama veszedelmet, amelyről szóltam nékik; azért mert szóltam nékik, de nem hallották, kiáltottam nékik, de nem feleltek.

"


Jeremiás, 44. fejezet

"

4. És elküldöttem hozzátok minden szolgámat, a prófétákat, és pedig jó reggel küldém el, mondván: Kérlek, ne cselekedjétek ez útálatos dolgot, amit gyűlölök.

5. De nem hallgattak, és a fülöket sem hajtották arra, hogy megtérjenek az ő gonoszságokból, és idegen isteneknek ne áldozzanak.

"


Dániel, 9. fejezet

"

6. És nem hallgatánk a te szolgáidra, a prófétákra, akik a te nevedben szóltak a mi királyainknak, fejedelmeinknek, atyáinknak és az ország egész népének.

10. És nem hallgattunk az Úrnak, a mi Istenünknek szavára, hogy járjunk az ő törvényeiben, amelyeket előnkbe adott, az ő szolgái, a próféták által.

11. És az egész Izráel áthágta a te törvényedet, és elhajlottak, hogy ne hallgassanak a te szódra. Ezért reánk szakad az átok és eskü, amely meg van írva Mózesnek, az Isten szolgájának törvényében; mert vétkeztünk ellene!

"

2013. márc. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Még egy kérdésem lenne. Hol van szó a héber szövegben apostolokról?
2013. márc. 17. 22:41
 10/15 KZitus ***** válasza:

Szia!


Csak annyit szeretnék még hozzátenni, hogy az általad idézett Lukács 11:49 verse utal a Példabeszédek 1:20-ra és a Máté 11:19-re.

Ha összeveted őket talán te is arra a következtetésre jutsz, amire Jézus, hogy valóban előre (bölcsen) tudta Isten, hogyan fog bánni a nép a prófétákkal és az apostolokkal. Úgy, ahogyan Jézussal.

2013. márc. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!